Zavrieť

Porady

Položenie dlažby na terasu

Prosím šikovných stavbároch o radu. Potrebujem položiť asi 2x2 metre dlažby na terasu. Je to pod balkonom z poschodia, nič tam nerastie, ukladáme si tam bicykle. Podklad je hlina a na nej nasypaný štrk. Myslela som, že by stačil také betónové dlaždice cca 30x30, ale neviem, do čoho ich uložiť, našla som len samé zložité návody a na to ja nemám ani fortieľ, ani náradie. Vie mi niekto poradiť, ako to jednoducho vyriešiť? ďakujem vopred.
Naposledy upravil Dav : 08.09.14 at 20:56
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    namiesto strku makadam aby to moc nelietalo a na to cca 2mm kamenivo do toho naukladat tie dlazdice a malo by to byt ok.

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    ono to ani nie je také jednoduché, zvolaj niekoho, kto to už robil a má na to aj vybavenie...
    tatkab Rada by som, ale som v Nemecku a tu to bude stat viac, ako tie 4 bicykle, co tam chcem postavit.
    lapejko dobre ak si v Nemecku, navštív obchod ako je napr. OBI, tam si nájdeš obrázkový návod pre laikov aj návod čo máš u nich kúpiť, dokonca majú k tomu inštrukážne videá aj predvádzačky...
    lapejko servus, ty žiješ?

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    Jednoducho sa to dá vyriešiť len tak,že dlažbu treba OHRANIČIŤ, obrubníkmi zapustenými dostatočne pevne a dostatočne hlboko
    potom možno položiť na to dlažbu hrubky 3-4 cm
    Dlažba sa pokladá do polosuchého poteru ,ktorý pozostáva zo 4-5 furikov hrubého piesku,ktorý sa prehadzovaním premieša z vrecom cementu 50 kg ak je cement v 25 kg tak 2 vrecia
    poter sa pripravuje nasledovne :
    na hromadu na rovnu plochu sa vysype oných 5 furikov piesku na to sa vysype cement
    od kraja sa lopatou začne prehadzovať piesok spolu s cementom na ďalšiu hromadu,počas prehadzovania sa zmes skrápa kanvicou na polievanie
    zmes sa takto prehádže asi 4x z hromady na hromadu za občasného skrápania
    preto sa tomu hovorí polosuchý poter ,
    pozná sa to podľa toho,že ak vypracovaný polosuchý poter stisneme v hrsti nedrolí sa a drží tvar
    polsuchý poter nasypeme na miesto kde chceme pokladať dlažbu
    zrovname a zhutníme sťahovacou latou,tak aby sa dalo po tom zrovnanom a zhutnenom poteri chodiť a nezabárali sa nohy, musí to byť tvrdé

    nasypeme po vrchu suchý cement a na to ukladame dlažbu
    uloženú dlažbu mierne polejeme aby voda vsiakla cez medzery do poteru
    zrovnanú dlažbu necháme stať aspoň 12 hodín

    do medzier pozametáme jemný piesok

    Zámkovú , alebo inú dlažbu máme hotovú...

    Neviem ako hrubo chcete podložiť tých 4 m2 dlažby ak uvažujeme o tých 5 furikoch tak to bude vrstva cca 8 cm
    Poznamka , možno použiť aj hotový betonový poter zn.Baumit vo vreciach
    Naposledy upravil Indeed : 13.09.14 at 20:31

    Položenie dlažby na terasu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.