Zavrieť

Porady

TOP smartfón bez limitu ceny

Zdravím Vás.

Chcel by som sa opýtať, ktorý zo smartfónov SGS5, LG G3 32GB, Sony Xperia Z2, HTC One M8 si mám vybrať? Každý má svoje pre aj proti, preto si nechám poradiť. iPhone aj Lumia sú von z hry. Ako iOS, tak WP som vyskúšal a chcem Android. Mám SGS3, ale nebránim sa vyskúšať ani čokoľvek iné. SGS5 je značková klasika, Xperia ma láka kvôli odolnosti, HTC kvôli dizajnu, LG má zas najlepšie parametre. Čo mám teda vybrať?

Za všetky Vaše rady vopred ďakuje

Matej
Naposledy upravil Matej1987 : 10.09.14 at 14:07
dalid Moja skúsenosť je že cca 90% užívateľov si nekupuje nový telefón preto že ho potrebuje, ale preto že ho chce.
80% nevyužije HW parametre ani na 50% (napr. ako keď si niekto domov kúpi herný PC a nakoniec na ňom surfuje iba po nete)
Moja otázka je - prečo chceš takýto telefón?
HTC - mal som skúsenosť s minuloročnou vlajkovou loďou M7 - na hudbu, pozeranie filmov asi to najlepšie čo som mal v ruke. Nepáčil sa mi ich Sense.
Samsung - v ROMke je kopec zbytočných funkcíí, ktoré človek raz vyskúša a potom už ich nikdy nezapne...Takže riešenie je ROM bez toho všetkého balastu - za mňa osobne skôr nie, ale iba kvôli tomu zbytočnému softu.
SONY - Z séria je veľmi vydarená. Ide iba o to či sa i páči alebo nie. Zvýšená odolnosť je kladom.
LG3 - nemám priamu skúsenosť...

Ale vieš - na kontrolu mailov a navigáciu ti stačí aj telefón za 200€
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    TOP smartfón bez limitu ceny
    ....
    SGS5 je značková klasika, Xperia ma láka kvôli odolnosti, HTC kvôli dizajnu, LG má zas najlepšie parametre. Čo mám teda vybrať?
    Nemáš limit ? No problém !
    Šak všetky...

    ZA SEBA vravím - nedoporučujem ale, rozhodnutie je na kupcovi :
    LG - momentálne v užívaní, konkrétne LG9
    Xperia - trochu zložitá-nepraktická na môj vkus (používam ako záložný)
    SG - nechcel by som..nepáči sa mi vo všeobecnosti.
    HTC - mal som donedávna HD2...doteraz ľutujem, že mu dotykovka odišla.
    Naposledy upravil buchač : 08.09.14 at 19:53
    misoft Pravda! A bude po diléme......
    Matej1987 Od SGS5 ma odrádzajú 2 veci. Dizajn, ktorý je takmer na nerozoznanie od väčšiny ostatných modelov radu Galaxy, čím značka dehonestuje svoju vlastnú vlajkovú loď. A taktiež fakt, že v porovnaní s SGS4, ktorý som mal 3 mesiace požičaný, mi okrem zvýšenej odolnosti neponúkol nič, čím by ma dokázal nejako zvlášť osloviť.
    LG G3 má podľa mňa tiež 2 zásadné nedostatky. Napriek absolútnej hardvérovej špičke už len čistý telefón, bez ďalších aplikácií nebeží ani zďaleka tak svižne, ako by som čakal. Môj 2 a pol ročný SGS3 s androidom 4.3 a vyše 100 rôznymi doinšťalovanými aplikáciami ide tak isto. Rovnako nepotešujúca je aj kapacita a od nej sa odvíjajúca slabá výdrž baterky.
    HTC One M8 by som charakterizoval ako večný boj "ja vs. sense", v ktorom žiaľ stále ťahám za kratší koniec. Nedokážem si na to prostredie zvyknúť ani za svet. Nevyhovujúce je pre mňa aj skutočne svojské riešenie dvojitého fotoaparátu. Celá táto filozofia mi proste nesedí.
    Sony Xperia Z2 mi po mnohých kompromisoch nakoniec zostala ako vhodný kandidát po akceptovaní niekoľkých jej zvláštností. Jediné, kvôli čomu váham nad jej kúpou je dilema, či zobrať radšej ju, alebo pol roka počkaj na nástupkyňu v podobe Z3.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Ten, ktorý ti vyhovuje.
    Nežiadaj od nás, aby sme sa za teba my ROZHODOVALI (pretože neskôr by si nám to vyčítal, že sme zle poradili).

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    https://www.google.sk/search?q=recenzie+mobilov

    rozhodnutie je na tebe, lebo ked ti tu traja napiseme ze vyber si napr. LG a ty nakoniec nebudes spokojny, tak co? budes u nas reklamovat?

    dalid je offline (nepripojený) dalid

    dalid
    XIAOMI Mi4.. Jediná nevýhoda je 1 ročná záruka výrobcu, keďže sa kupuje z Číny. Cena je viac ako príjemná v ohľade na výkon. Ale niekomu sa nemusí páčiť MIUI ROM a dizajn telefónu. S 2 ročnou zárukou ho kúpiš aj u nás alebo v CZ, ale to už je cena patrične navýšená na úroveň telefónov ktoré si tu uviedol.

    Richard je teraz online Richard

    admin Richard
    Ja by som šiel do Galaxy S5 (mám S4 a som "spokojný"). Super Amoled display je najlepší na trhu, maximálne príjemný na čítanie.

    Batériu vyriešiš externou nabíjačkou + batériou. Ráno si zoberieš vždy čerstvú baterku - výmena je veľmi rýchla. Alebo môžeš použiť bezdrôtovú nabíjačku.
    Pamäť vyriešiš kartou.
    Samsung dáva 50GB dropboxu - ideál na backup fotiek. Už dva krát mi to zachránilo fotky, pretože mi odišla SD karta.

    Napriek tomu, že viacerí kritizujú dizajn, podľa mňa je fajn a práve materiál použity na zadnom kryte (plast) je výborný na držanie. Povrch je totiž nešmýkavý na rozdiel od všelijakých hliníkových a pod. materiálov. Telefón nemusíš zvierať a napriek tomu sa ti do určitého uhla udrží v ruke - to je veľké plus.

    Záleži však na tvojich preferenciách. U mňa sú kritéria displej, foťák, variabilita (výmena batérie a rozšírenie pamäte) a váha (ľahky veľký telefón zavadzia vo vačku menej ako malá tehla). Ak by si riešil aj cenu, tak S4 sa vyplatí viac ako S5 - dokonca je tenšia a ľahšia!

    TOP smartfón bez limitu ceny

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.