Zavrieť

Porady

Lastovičky

ewap ewap

ewap je offline (nepripojený) ewap

Každoročne mám problém s lastovičkami. Sú krásne, osobne proti nim nič nemám, ale keď si uvijú hniezdočko v kúte každučkého okna a kakajú a kakajú....
Celé leto nemôžem otvoriť okno, páchne to, o umývaní ani nehovorím, ničia rámy ...... Nemá niekto nejakú fintu ? Na nastrihané sáčky si už zvykli.
Chcem ich predbehnúť, lebo keď si postavia základy - vyhrali. Už mi je ľúto ich zbúrať. Prosím poraďte. Ďakujem
Usporiadat
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Ja som ich nechala na jednej logii, ale okná som pravidelne otvárala a dávala som do nich alobalové pásiky. Možno by pomohlo aj priklincovať na rám (ak okná nie sú z plastu) detský veterník. Myslím, že ten vidno tak často na balkónoch práve z tohto dôvodu.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Eulalia
Ja som ich nechala na jednej logii, ale okná som pravidelne otvárala a dávala som do nich alobalové pásiky. Možno by pomohlo aj priklincovať na rám (ak okná nie sú z plastu) detský veterník. Myslím, že ten vidno tak často na balkónoch práve z tohto dôvodu.
je na to system... ale neviem, ako ti ho opisat...
treba tam natiahnut snuru, lepsie drot ... asi 5 cm od steny tak, aby prechadzal ich hniezdom, keby boli tvrdohlave a postavili si ho ale oni si ho nepostavia, ked je tam ten drot uz upevneny ...

neviem, ci sa tomu da rozumiet... ak nie - napis, pripadne nakreslim schemicku a to ti poslem
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Úplne chápem, že lastovičie hniezdo v rohu okna je nepríjemné, ani ja som ho tam nechcela. Ale zase na druhej strane to hniezdo, čo mali na logii, bolo predmetom obdivu dvoch detských generácií. Najprv sme spolu so synovcami pozerali, ako sa staré lastovičky starajú o mláďatá, no a potom s ich deťmi. Stálo mi to za to, že som vždy koncom leta, začiatkom jesene, šurovala balkón so Savom.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Ja som sa vždy zobudila na to, že čvirikajú vtáčiky...a potom som s hrôzou zistila, že tie vtáčiky preto tak počuť , lebo sa chystajú hniezdo robiť na mojom okne. Ani alobalové pásiky , ani mikrotenový sáčok nepomohli, tak som vždy ráno vstala, postavila sa s utierkou k oknu a vždy keď prilietali , tak som buchla po okne a potom stačilo mi tam už len stáť a lastovičky sa báli. Akosi sa mi jeden rok takto ich podarilo zbaviť. Urobili si hniezdo u susedov nad nami..... . Ale tiež už so strachom pozerám, či sa nepokúšajú o to aj tento rok.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
ja mám v každom rohu okna nalepený kus alobalu asi 12x12cm...a funguje mi to...lastovičky to oslní a nejdú mi tam...tiež mi prekážalo to hlasné čvirikanie vtedy, keď JA chcem ešte spať
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Teraz tíško ľutujem, že tu nie je tlačítko "nesúhlasím". Ja sa cítim poctená, že si vybrali mňa.
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

kukučka
Teraz tíško ľutujem, že tu nie je tlačítko "nesúhlasím". Ja sa cítim poctená, že si vybrali mňa.
Ja som im práve preto vyhradila jednu logiu, lebo som chcela odcinit, ze ich nepustim na okno. Ale ked ony si vyberali prave okno na zapad, kde sa bez vetrania nedalo existovat. A pri prvom otvoreni okna by o hniezdo prisli. Tak som radsej kazdorocne drhla beton a stenu na balkone.
0 0
ewap ewap

ewap je offline (nepripojený) ewap

kukučka
Teraz tíško ľutujem, že tu nie je tlačítko "nesúhlasím". Ja sa cítim poctená, že si vybrali mňa.
Prvý rok som tiež bola nadšená. Hovorí sa, že si stavajú hniezda iba u dobrých ľudí. S deťmi sme ich filmovali kamerou, ako kŕmia mladé a mali sme z nich radosť. Ale keď si postupne postavili hniezda v každom rohu / tri okná, šesť hniezd/, až taká dobrá som nechcela byť. Ich čvirikanie nám nevadilo. Tie ich výkaly sú však veľmi agresívne, priťahovalo to všelijakú chrobač, fakt sa nedalo ani okno otvoriť, nieto ešte umyť a po "sezóne" to bola riadna fuška. Tá kôpka na parapete mala celkom slušný objem. Lepila som papiere, montovala lapače, nič nepomáhalo. A poviem Vám pravdu, už ma to unavuje mať celé leto okakané okná......
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

. .
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
kukučka
Teraz tíško ľutujem, že tu nie je tlačítko "nesúhlasím". Ja sa cítim poctená, že si vybrali mňa.
Bety keby si mala fóbiu zo všetkého čo má peria ako ja...veru by si poctená nebola....
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Mne špinia len stenu, okná nie. A vidieť ich v májovom daždi tak zo dvadsať kúpať sa a švitoriť je nádherný zážitok.
O takej fóbii som ešte nepočula, odkedy ju máš? Od detstva?
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

kukučka
Teraz tíško ľutujem, že tu nie je tlačítko "nesúhlasím". Ja sa cítim poctená, že si vybrali mňa.
som premyslala, ci to sem napisat...ale dufam, ze sa neurazis... tyka sa to tvojho nicku - mile a pikantne mi to prislo, ze sa kukucka hlasi, ako ma rada ostatnych vtacikov... no jasne! - ved kam by kladla svoje vajicka? len ci maju ostatne vtaciky radost z kukuckinho mladatka

ale tu na porade, Kukucka nasa, tu ta velmooo lubime, neboj
Naposledy upravil ayya : 29.04.06 at 08:01
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
kukučka
Mne špinia len stenu, okná nie. A vidieť ich v májovom daždi tak zo dvadsať kúpať sa a švitoriť je nádherný zážitok.
O takej fóbii som ešte nepočula, odkedy ju máš? Od detstva?
Veru od detstva , odkedy mi v Bratislave narazil holub do hlavy.
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

Super triky na lastovičky. Ale čo s vtákom, ktorý u nás nehniezdi, ale asi sa mu páči marhuľa rastúca pred našim oknom? Určite ju miluje, alebo mňa?, lebo každé ráno od štvrtej na nej sedí a čviriká, čviriká, čviriká...
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

mimochodom fóbie sú, sú rôzne a niekedy sa ani rozumne nedajú vysvetliť. Nikdy v živote mi nijaký pavúk neublížil, ale stačí mi vidieť malého pavúčika - FUJ!, hneď na mňa príde triaška, hrôza... Napríklad myš mi nerobí žiadny problém, ale pavúk - hnus!
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

ayya ďakujem!
0 0
pavel9 pavel9

pavel9 je offline (nepripojený) pavel9

Možno by pomohlo pridať podložku z hrubšieho kartónu, alebo tenkej preglejky pod hniezdo. Chcem len pripomenúť, že tieto operence cez letné dni zneškodnia obrovské množstvo hmyzu, neklamným dôkazom je práve ten trus. Možno trochu porozumenia a citu k týmto prechodným návštevníkom Vás zbaví múch. Vták sa riadi nie rozumom, ale pudom, a určite, ak by vedel premýšľať ako my, a vedel že nie je vítaný návštevník, neurobil by si hniezdo práve u Vás. Preto tie štyri mesiace, čo su u Vás vydržte, prosím!
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

kukučka
Teraz tíško ľutujem, že tu nie je tlačítko "nesúhlasím". Ja sa cítim poctená, že si vybrali mňa.
V tom citovanom príspevku chýbali slová "po minulé roky", bohužiaľ, tento rok ostalo hniezdo prázdne.....
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

Pošlem Ti lastovičky od mňa, dnes si začali budovať hniezdo
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Neuveríš, ale aj ja som začula ráno o štvrtej štebot na balkóne.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať