Zavrieť

Porady

Lastovičky

ewap ewap

ewap je offline (nepripojený) ewap

Každoročne mám problém s lastovičkami. Sú krásne, osobne proti nim nič nemám, ale keď si uvijú hniezdočko v kúte každučkého okna a kakajú a kakajú....
Celé leto nemôžem otvoriť okno, páchne to, o umývaní ani nehovorím, ničia rámy ...... Nemá niekto nejakú fintu ? Na nastrihané sáčky si už zvykli.
Chcem ich predbehnúť, lebo keď si postavia základy - vyhrali. Už mi je ľúto ich zbúrať. Prosím poraďte. Ďakujem
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

inkamia Pozri príspevok
ahojky, má niekto dobrý nápad, aby si lastovičky nezakladali hniezda na fasáde, pod strechou? minulý rok sme uteplovali a robila sa nová fasáda, bohužiaľ tento rok nám začali lastovičky robiť galibu a nevyzerá to dobre...nastrihaný papier si myslím,že je pasé, nieje niečo lepšie čo nepokazí celkový dojem z domu. Ja som rozmýšlala aj nad nejakými priesvitnými páskami, ktorými olemujem "postihnuté"miesta, ale neviem, či by to držalo...
pozri tu :http://www.porada.sk/t25062-lastovic...t=lastovi%E8ky
0 0
inkamia inkamia

inkamia je offline (nepripojený) inkamia

Ďakujem, prišla som nato až keď som založila novú tému
0 0
anklar anklar

anklar je offline (nepripojený) anklar

Anklar
Hm, zvláštne.
Ja sa ich neviem na jar dočkať. A v auguste už začínam rátať, koľko týždňov ich ešte budem vidieť. A keď odletia, nebo zostane prázdne. Ani raz mi nenapadlo, že ich hniezda špatia dom. Keď sa vyliahnu aj malé lastovičky, k večeru, sediac pri záhradnom stole sa zabávam, ako sa opačne vystrkujú z hniezda a potom už len počujem taččč. Ich trus po uschnutí zoškrabem a rozsypem v záhrade. Potom to miesto ešte polejem vodou a hotovo. Ani stopa nezostane, kým sa nezačne opäť taččč. Mám ich veľmi rada. Asi preto, lebo sú vraj mojím totemovým zvieratkom.
Prosím, neber to odo mňa v zlom.
Naposledy upravil anklar : 19.06.08 at 13:26 Dôvod: Môj príspevok sa objavil v oboch témach. Neviem, ako sa mi to podarilo.
0 0
motylik7 motylik7

motylik7 je offline (nepripojený) motylik7

telo zrelej ženy a duša mladej dievčinky ...viac
iv@n Pozri príspevok
tu je teda lastovičiek požehnane, to čo vyvádzajú sa podobá na letecké útoky wehrmachtu za druhej svetovej, okolo desať ich vždy tak v pol až hodinových intervaloch nalietava okolo celej chalupy držiac tie svoje náklady bordelu v zobákoch a pristávajú na fasáde vyfľusnúc to. Máme dvojposchodový dom s balkónmi, takže všemožných zákutí na hniezda je dosť, na starej fasáde bolo jedno hniezdo, ale inak bola čistá. Ak by to tak ostalo, že nalepia jedno hniezdo a je pokoj, tak mi to vonkoncom nevadí, ja som tiež vyrastal s lastovičkami a kukal ako kŕmia mladé na panelákovom balkóne, ale toto je nenormálne, oni obiehajú celý dom dookola a nechávajú tie fľusance za sebou, na žltooranžovej fasáde to vyzerá fantasticky. minulý rok som to umyl a natiahol som tam fóliu a dali pokoj. tento rok ako keby boli nadopované, lepia tie fľusance aj na fóliu a čo je horšie tak aj na také miesta kde sa nemám možnosť dostať ani rebríkom ani z okna, je to dvojposchodová chalupa, potreboval by som plošinu alebo lešenie. takže zúfalosť nenormálna ma tu chytá ked vidím ako ničia toľko práce. idem kúpiť nejaké elektronické plašiče a dúfať že budú fungovať. nechápem prečo nelepia to hniezdo na garáž alebo na iný objekt, neskutočné že ich to niekoľko dní za sebou baví hrať so mnou túto hru
Ak sa to tento rok zintenzívnilo, možno to bude inou farbou fasády alebo to môže byť iná zmena. Alebo žeby premnoženie?
0 0
monika1503 monika1503

monika1503 je offline (nepripojený) monika1503

Ahojte, poradí mi niekto, ako zabrániť stavaniu las. hniezd. Počula som o neakých sprejoch.Ďakujem.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

monika1503 Pozri príspevok
Ahojte, poradí mi niekto, ako zabrániť stavaniu las. hniezd. Počula som o neakých sprejoch.Ďakujem.
Daj si do vyhladávania lastovičky, nájdeš niekoľko tém ako tento problém riešiť
0 0
legolas legolas

legolas je offline (nepripojený) legolas

muž
monika1503 Pozri príspevok
Ahojte, poradí mi niekto, ako zabrániť stavaniu las. hniezd. Počula som o neakých sprejoch.Ďakujem.
... osvedčený spôsob je : pod fasádu je potrebné pribiť na obidvoch koncoch hranolky a na tie upnúť tenký rybársky silon, stačí 4x s medzerami 2-3 cm. Lastovičky budú nalietať, ale ta zábrana ich odradí. Ja to mám na dome od jeho postavenia.
0 0
grytone grytone

grytone je offline (nepripojený) grytone

iv@n Pozri príspevok
tu je teda lastovičiek požehnane, to čo vyvádzajú sa podobá na letecké útoky wehrmachtu za druhej svetovej, okolo desať ich vždy tak v pol až hodinových intervaloch nalietava okolo celej chalupy držiac tie svoje náklady bordelu v zobákoch a pristávajú na fasáde vyfľusnúc to. Máme dvojposchodový dom s balkónmi, takže všemožných zákutí na hniezda je dosť, na starej fasáde bolo jedno hniezdo, ale inak bola čistá. Ak by to tak ostalo, že nalepia jedno hniezdo a je pokoj, tak mi to vonkoncom nevadí, ja som tiež vyrastal s lastovičkami a kukal ako kŕmia mladé na panelákovom balkóne, ale toto je nenormálne, oni obiehajú celý dom dookola a nechávajú tie fľusance za sebou, na žltooranžovej fasáde to vyzerá fantasticky. minulý rok som to umyl a natiahol som tam fóliu a dali pokoj. tento rok ako keby boli nadopované, lepia tie fľusance aj na fóliu a čo je horšie tak aj na také miesta kde sa nemám možnosť dostať ani rebríkom ani z okna, je to dvojposchodová chalupa, potreboval by som plošinu alebo lešenie. takže zúfalosť nenormálna ma tu chytá ked vidím ako ničia toľko práce. idem kúpiť nejaké elektronické plašiče a dúfať že budú fungovať. nechápem prečo nelepia to hniezdo na garáž alebo na iný objekt, neskutočné že ich to niekoľko dní za sebou baví hrať so mnou túto hru
Prosim ta,
vies poratit elektronicky odpudzovac, ktory fungoval?
Dakujem
0 0
iv@n iv@n

iv@n je offline (nepripojený) iv@n

minulý rok som kupoval z konradu plašičku, je tam prepínanie frekvencí na hmyz, hlodavce a vtáky. minulý rok mi dali aj lastovičky pokoj.
tento rok to ale skúšali znova a plašička im bola ukradnutá, jedine silon a na ňom priehľadný igelit, nalepia alebo pokúšajú sa to nalepiť aj tak, ale aspoň sa to dá dať rozumne dole.
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

legolas Pozri príspevok
... osvedčený spôsob je : pod fasádu je potrebné pribiť na obidvoch koncoch hranolky a na tie upnúť tenký rybársky silon, stačí 4x s medzerami 2-3 cm. Lastovičky budú nalietať, ale ta zábrana ich odradí. Ja to mám na dome od jeho postavenia.

legolas má pravdu, rybársky silon sa mi osvedčil aj pri holuboch. A nie je ho vidno ako napr. CD.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Tu v Bratislave som si všimol, že lastovičky odleteli už pred dvomi týždňami. Je to normálne ?
Je to tak po celom Slovensku?
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Idem kuknúť ......no fakt !!!
U susedov mali na balkóne 3 plné hniezda a už je tam ticho. Žeby to bolo tým veľkým vetrom čo sa tu nedávno prehnal ????
0 0
bobino38 bobino38

bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

Z Oravy odleteli už v júli:-)))) na Orave o 10 stupňov totiž chladnejšie ako v Blave,né:-)
0 0
iv@n iv@n

iv@n je offline (nepripojený) iv@n

ja som ich minule pred daždom ešte videl poletovať na kysuciach a v žiline.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

iv@n Pozri príspevok
ja som ich minule pred daždom ešte videl poletovať na kysuciach a v žiline.
Presne tak, pred tým veľkým dažďom tu ešte boli.
V minulosti, tu bývali až do jesene.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať