Zavrieť

Porady

Uprava akvária pred spustením - problem s prasklinou

DSC07766.jpg  
DSC07765.JPG  
DSC07761.JPG  
DSC07760.JPG  
DSC07764.JPG  

DSC07763.JPG  
1/1
Zdravim, Kupil som si pred nedávnom akvarko za smiešnu cenu a zjavne tomu zodpovedá aj stav. Ide o to že potreubujem poriešiť zopár veci pred spustením.
1. Pod akvárium sa dáva plastový okrasný a ochranný kryt z umelej hmoty ktorý vidíte na foto. Viem že je vyrobený na to aby tuto váhu niesol, ale bojim sa aj tak. Na tom istom bolo 2,3 roky a nič sa nestalo, ale nemalo by byť akvarium podložene cele zo spodu a nie držať len na okrajoch?

2. žial všimol som si až doma nakolko akva bolo v tom kryte, že je na jednom rohu odštiepene. Akvarium netečie a ani predtým netieklo, ale aj tak mam obavu či nezačne tiecť. Je tam dostatok tmelu z vnutra čo vidíte aj na obrazku, lenže sklo je oble. teda spoje kde su skla su oble. Mám to pre istotu este radšej prejsť na tom mieste silikonom alebo je to dost silné na to aby to udržalo tu vodu vo vnutry? Dakujem
Naposledy upravil Jozef H. : 15.09.14 at 20:25
Usporiadat
Jozef H. Jozef H.

Jozef H. je offline (nepripojený) Jozef H.

nikto?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
vlado 33 vlado 33

vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

Jozef H.
nikto?
Koľko litrové je to akvárium + aké je hrubé to sklo?
0 0
Jozef H. Jozef H.

Jozef H. je offline (nepripojený) Jozef H.

akvarium je 60 litrove a hrubka skla je 0.5cm
0 0
vlado 33 vlado 33

vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

Tu si vypočítaš potrebnú hrúbku skla pri tvojich rozmeroch akvária: http://www.chovamezvieratko.sk/m/ryb...a-na-mieru-21/
Ten odlomený roh by nemal znamenať žiaden problém.
Viac info na Google.
0 0
Jozef H. Jozef H.

Jozef H. je offline (nepripojený) Jozef H.

no skusim na to pozrieť alebo kupim ten 8ml silikon a pre istotu to prelepim este.
Chcem sa este spýtať na ten plastový kryt čo je k nemu, či to má vyznam a či neohrozuje akvarium. Odjakživa si pamatam že sa akvaria podkladali na celej ploche a toto vlasten drži akvarium len na obvode, čo ty na to?
0 0
Jozef H. Jozef H.

Jozef H. je offline (nepripojený) Jozef H.

vyšlo mi tam 6mm hrubka potrebna na 56-160 litrov
0 0
vlado 33 vlado 33

vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

Jozef H.
vyšlo mi tam 6mm hrubka potrebna na 56-160 litrov
Daj sem rozmery
0 0
Jozef H. Jozef H.

Jozef H. je offline (nepripojený) Jozef H.

60X35X30
0 0
vlado 33 vlado 33

vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

Tak potom si kúpil zle. Bude to terárium, nie akvárium.
0 0
Jozef H. Jozef H.

Jozef H. je offline (nepripojený) Jozef H.

35 VýšKA
0 0
Jozef H. Jozef H.

Jozef H. je offline (nepripojený) Jozef H.

no tak mala tam ryby normálne, je k tomu original svetlo na akvarko s tým rozmerom + bludy k tomu.
0 0
vlado 33 vlado 33

vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

Jozef H.
no tak mala tam ryby normálne, je k tomu original svetlo na akvarko s tým rozmerom + bludy k tomu.
Pri výpočte sa myslí aj na iné vplyvy. Ja ti nepomôžem.
0 0
Jozef H. Jozef H.

Jozef H. je offline (nepripojený) Jozef H.

no jo no. ale dik aj tak
0 0
Jozef H. Jozef H.

Jozef H. je offline (nepripojený) Jozef H.

asi to len presilikonujem a hotovo
0 0
vlado 33 vlado 33

vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

To nestačí, tie spoje sú OK. Prepočítava sa to na nežiadúci dynamicky pôsobiaci tlak, napríklad nežiaduci úder do skla. To akvárko je tak na hrane, kľudne napusť tú vodu. Nech sa rybičkám darí.
0 0
Jozef H. Jozef H.

Jozef H. je offline (nepripojený) Jozef H.

tak to nemám aspon prejsť v rohu z vnutra silikonom?
0 0
vlado 33 vlado 33

vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

Podľa obrázka nemusíš.
0 0
Jozef H. Jozef H.

Jozef H. je offline (nepripojený) Jozef H.

tak z tejto strany je to v pogode z druhej to vidno menej ale je yo cca 2,4 mm od vnutra (vody) akvaria. Asi to preistotu pretesnim nech spim kludne.

Co hovoris na ten podstavec umely pod akva?
0 0
vlado 33 vlado 33

vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

V tých foto vidím akurát ulomený rožok na spodku, nič viac. Pokiaľ si na pochybách, daj si poškodenú časť vymeniť. Robia to v hocijakom sklenárstve, alebo si to urob sám. Viac ako 20 rokov sa nevenujem akvaristike, na podložku ti neviem odpovedať.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Ja som mal raz podobne veľké akvarko. Bolo podložené textíliou - ficom. Problém bol ale v tom, že skrinka, na ktorom bolo položené, sa prehýbala v strede. Takže stred akvarka bol v lufte. Po nejakom čase (nepamätám, či to bol rok, či dva) to sklo nevydržalo pnutie a pekne prasklo v tvare bývalej ČS vlajky. Celý obsah akvarka sa vylial do perináka.

Takže, ak ho chceš používať, nedávaj tú plastovú podložku, ale vypodlož celé dno akvarka niečím pevným (napr. preglejka), pokiaľ to bude položené na nepevnom základe (napr. polica).
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať