Zavrieť

Porady

Môžem darovať pozemok, ktorý mi bol darovaný pred rokom a aké sú s tým súvisiace poplatky?

Pred rokom som dostala darovaním od rodičov pozemok, chcem ho však darovať bratovi, ktorý sa chce na ňom budovať. Je takéto ďalšie darovanie nejak spoplatnené?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Nie, jediné poplatky, ktoré budeš platiť sú poplatky za kataster a poplatky notárovi za overenie podpisov a prípadne za vypracovanie darovacej zmluvy. Ak ale máš tú tvoju, tak text použiješ z nej a ušetríš za vypracovanie zmluvy.

    AmmiS je offline (nepripojený) AmmiS

    AmmiS
    Ak je to poľnohospodársky pozemok pozor aj na zákon 140/2014 a jeho obmedzenia, ktorý platí od 1.6.2014 (§ 2 ods. 2 a nasl.).
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft Pozor - on ju nepredáva - on ju daruje! A daruje ju rodinnému príslušníkovi! Novela sa týka predaja a kúpy poľnohospodárskej pôdy....
    AmmiS Zákon hovorí o prevode pôdy, prevod pôdy je predaj/kúpa, darovanie a zámena.

    Cit. : § 1 "Tento zákon upravuje a) postup nadobúdania vlastníctva poľnohospodárskeho pozemku prevodom"

    ANO, ak rodinnému príslušníkovi, neplatia obmedzenia v zmysle tohto zákona... Ospravedlňujem sa, prehliadla som "bratovi" ;-)
    Peggynka Chce stavať na ňom dom,tak asi ťažko to bude poľnopozemok...
    Ferdosondo Brat sa chce na ňom budovať ... Ch ch ch ch
    Peggynka To vychodňare tak...
    AmmiS Pozemok môže byť evidovaný akokoľvek. A ak by to bol poľnoh. pozemok a "chce sa na ňom budovať", vyňať sa dá aj časť pozemku cca o veľkosti pôdorysu plánovanej stavby a zmeniť len túto časť na stavebný pozemok. Je to lacnejšie. ;-)
    AmmiS :-) tak tak
      zbaliť

    Môžem darovať pozemok, ktorý mi bol darovaný pred rokom a aké sú s tým súvisiace poplatky?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.