Zavrieť

Porady

Zverenie dieťaťa do osobnej starostlivosti...

Ahojte mamičky...
potrebujem Vašu radu. Dnes som sa dozvedela po skoro 5 rokoch (v novembri bude mať malý 5), že by som mala súd požiadať o zvedenie dieťaťa do osobnej starostlivosti. Aj napriek tomu, že s jeho otcom - mojím priateľom spolu žijeme v jednej domácnosti a a vedieme normálny život. Vraj by som z toho (že to nemám na papieri ako jeho zákonný zástupca) mohla mať nejaké problémy v budúcnosti aj čo sa týka ÚPSVaR a pod.
Viete mi s tým niekto poradiť ? Máte s tým niekto skúsenosti ? Kde nájdem nejaký vzor ? Pozerala som všelijaké zmluvy ale tam sa všetko vzťahuje iba na partnerov ktorý už spolu nežijú, rozchádzajú, rozvádzajú sa a matka vychováva sama dieťa.
Fakt som z toho ostala prekvapená, lebo nikto nič také za 5 rokov odo mňa nevyžadoval.
Veľmi pekne ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Presne ako píšeš,to sa žiada len pri problematických vzťahoch.Mala si sa opýtať toho,kto ti to povedal,že o čo ide.Dieťa má všetko,čo potrebuje a to je najdôležitejšie.
    nic take nepotrebujete pokial zijete v spolocnej domacnosti a ste partneri.zverenie sa urcuje naozaj len pri rozvodoch rozchodoch a pod.a to ide ruka v ruke s urcovanim styku a platenia vyzivneho.a nebudete mat ziadne problemy s upsvarom.zila som s expartnerom uplne rovnako a stale to urcene nemame je to o dohode.

    Zverenie dieťaťa do osobnej starostlivosti...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.