Zavrieť

Porady

MRP - MZDY a výkazy.

Chcela by som sa spýtať , že kto má akú skúsenosť s výkazmi na ZP a DÚ. Mne tieto tlačivá vytlačené z MRP win. na zdravotné poisťovne zoberú, ale DÚ - konkrétne "Štvrťročný prehľad" nie. Vraj to tlačivo nie je dobré.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    DanielaSĽ
    Chcela by som sa spýtať , že kto má akú skúsenosť s výkazmi na ZP a DÚ. Mne tieto tlačivá vytlačené z MRP win. na zdravotné poisťovne zoberú, ale DÚ - konkrétne "Štvrťročný prehľad" nie. Vraj to tlačivo nie je dobré.
    Daniela MRP Win má Lenkak, tá príde až v nedeľu večer. Ja robím v MRP Dos, a odtiaľ výkazy veru nemožno nikam poslať.

    anto je offline (nepripojený) anto

    ekonóm anto
    Štvrťočný výkaz na DU má predpísaný formát, je to zelené tlačivo, tento treba dodržať, inak ho vrátia alebo vyzvú na podanie nového. Zdravotné poisťovne berú výkazu bez problému. Ak je viac ako 20 poistencov v jednej zdravotnej poisťovni, potom poisťovňa by rada mala všetko elektronicky. To sa ale treba dohodnúť s ňou o spôsobe podávania. Oni dajú heslo a návod.
    Na vyplňanie tlačiva je výborný pomocník ktorý sa volá Formik.

    Antonia1 je offline (nepripojený) Antonia1

    Antonia1
    DU berie len tlačiva vypísané na internete. Alebo originál. Ja tiež používam MRP program a štvrťročný prehľad pišem ručne. Lebo mi ho tiež na DU nezobrali.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Ja vypisujem štvrťročný prehľad vo Formiku, je čierno-biely a bez problémov mi ho na DÚ zoberú. Asi záleží od ochoty správkyne dane.

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    No čo im pri tom na DÚ vadilo bol hore ten čiarkový kód , je trochu širší ako má ich zelené tlačivo. Tiež ho teda vypisujem na internete.

    Valika je offline (nepripojený) Valika

    ekonomka Valika
    Aj ja ho prepisujem do originálneho tlačiva, ved máme kopec času či nie? Príjemný víkend prajem poraďákom.:p

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Ja tiež používam MRP WIN, všetky výkazy tlačím z programu (zdravotné poistenie,sociálne poistenie aj prehľady pre DÚ) a nemám žiadne problémy, že by to nezobrali. Akurát SP dala žiadosť aby výkaz nebol obojstranne tlačený, t.j. príloha bola samostatne. Štvrťročné prehľad ale aj ročné hlásenie som tlačil priamo z porgramu a akceptovali.

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Šťastný to človek, prečo potom inde robia ľuďom problémy?

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    pingino
    Skusili ste predlohu c.02 urcenu pre tlac do originalneho tlaciva?
    Skúsila som , ale vôbec sa mi to dobre nenapasovalo.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Danka, prepisuj ďalej.
    Záleží od DU. V NZ nezoberú tlačivo z MRP, v KN bez problémov.

    lydinka je offline (nepripojený) lydinka

    lydinka
    ondrejvla
    Daniela MRP Win má Lenkak, tá príde až v nedeľu večer. Ja robím v MRP Dos, a odtiaľ výkazy veru nemožno nikam poslať.
    Ja robím MRP DOS, na DU vyplňam originál tlačivá, ale na ZP a SP posielam tlačivá, ktoré mám uložené v adobe acrobat, priamo tam ich vyplním a pošlem v takejto podobe, zatiaľ mi cih nevrátili.

    pingino je offline (nepripojený) pingino

    pingino
    DanielaSĽ
    Skúsila som , ale vôbec sa mi to dobre nenapasovalo.
    Este je moznost trochu posunut okraje:
    1) vytvorte kopiu predlohy tlacovej zostavy,
    2) kliknite na tlacitko Editovat,
    3) v editore zostavy, urobte dvojklik niekde na prazdne miesto, otvori sa okno Nastavenie parametrov zostavy
    4) v zalozke Papier skuste nastavit lavy a horny okraj papieru

    Mne tlac sadne do formulara, aj bez toho aby som nieco menil.

    pingino je offline (nepripojený) pingino

    pingino
    lydinka
    Ja robím MRP DOS, na DU vyplňam originál tlačivá, ale na ZP a SP posielam tlačivá, ktoré mám uložené v adobe acrobat, priamo tam ich vyplním a pošlem v takejto podobe, zatiaľ mi cih nevrátili.
    Kedze ZP tlaciva neskenuju, mozete odovzdat aj tie vytlacene z programu. Pokial ma vykaz vsetky nalezitosti, poistovna ho zoberie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.