Zavrieť

Porady

vdovský dôchodok

Dobrý deň,ak som nesprávne zadala do rubriky prosím prepáčte ale mám takýto problém moja mamka je inval.dôchod.dostáva dôchodok vo výške 172€ked zomrel otec tak by mala poberať vdovský no aj otec mal inv.dôchodok v sume 266€ a teraz jej došlo rozhodnutie že bude dostávať svoj dôchodok 172€ a vdovský 80€ je to správne vypočítané?Prosím poradte kto môžte Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    Áno, je to správne.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    evicka55 podla mna to nieje spravne ,ale treba ist skusit na socialnu poistovnu a spytat sa tam kompetentnych
    Anik evička55 aj si čítala príspevky a linky ?
    Pepa Evička a ty vieš, že pridané príspevky nie sú od kompetentných? Tvoj koment je fakt k veci.
    evicka55 ok trhnite si nohou
      zbaliť
    Katy a R upozornenie! - na tie linky treba kliknúť a prečítať! - tak si overíš.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Podľa toho, čo je známe a bolo uvedené aj na oficiálnych stránkach:
    ID mamky = 172€
    ID otca = 266€ - z toho 60% - 159€ a nejaké drobné
    Súbeh - vyšší celý, druhý 1/2 - 172+80€.
    Jana Safarova Dakujem len ma mýli rozhodnutie ktoré jej došlo že:Priznávame vám vdovský dôchodok od 11.juna v sume 160,20€ a potom nižšie že 80€ tak fakt nechápem či sa máme odvolať alebo čo .
    misoft Pokiaľ poberá ID svoj + vdovský = súbeh dôchodkov. Takže berie plný vyšší a 1/2 priznaneho nižšieho - bolo vysvetlene aj s odkazmi na oficiálnu stránku...
    misoft 19.09.14 18:08 priradil do Porady

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.