Zavrieť

Porady

všestranný ocot

Nakoľko ocot je veľmi všestranný, pridávam zopár rád:
- kúpeľ, do ktorého pridáme pohár octu, má osviežujúci a dezinfekčný účinok.
- bolestivé miesto po uštipnutí hmyzom potierame vatou, namočenou v zohriatom octe. Bolesť poľaví a miesto zároveň dezinfikujeme.
- ak sa nám zadrela do prsta trieska, dostaneme ju ľahšie von tak, že na postihnuté miesto priložíme kúsok gázy, namočenej v octe. Po chvíli triesku ľahko vytiahneme.
- výpary octu v miste v skrini ničia vajíčka moľov.
- nepríjemný zápach po vykypenom mlieku odstránime, keď platňu potrieme octom.
- octová voda odstraňuje vodný kameň z čajníka. Vodu s octom v ňom necháme povariť a potom dôkladne vypláchneme vodou.
- poháre ľahko umyjeme a budú pekné čisté a lesklé, keď ich opláchneme octovou vodou.
- škvrny od kávy a čaju na porceláne dobre odstránime octvovou vodou.
- ak pri umývaní riadu pridáme do teplej vody trochu octu, ľahko zmyjeme mastnotu.
- chladničku po rozmrazení vydezinfikujeme vlažnou vodou, do ktorej sme pridali ocot.
- medené predmety dobre vyčistíme kašou z hladkej múky, octu a soli.
- vyšľahaný vaječný bielok bude pevnejší, ak doňho pridáme pár kvapiek octu.
- zašpinenú jelenicu na okná perieme obyčajným mydlom a plákame
v teplej vode. Nakoniec ju vytláčame v teplej octovej vode a ešte preplákneme v čistej teplej vode.
- aby muchy nelietali do miestnosti, potrieme okenné rámy octom.
- vyschnutú horčicu môžeme opäť použiť, ak do nej pridáme niekoľko kvapiek octu, trochu cukru a dobre premiešame.
- lesk z látky odstránime, ak lesklé miesto prežehlíme cez mokrú handru, ktorú sme predtým namočili do octovej vody.
Naposledy upravil Viera123 : 22.04.06 at 21:38
Usporiadat
Viera123 Viera123

Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

Zemiaky v šupke nepopraskajú, keď do vody, v ktorej ich varíme, pridáme trochu octu.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
kaktusy kaktusy

kaktusy je offline (nepripojený) kaktusy

Aj oplachnutie vlasov octom po umytí podpporuje lesk a rozčesávanie. Voľakedy neboli kondicionéry a tak nám mamky po umytí :p oplachovali vlasy octovou vodou.
0 0
Viera123 Viera123

Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

kaktusy
Aj oplachnutie vlasov octom po umytí podpporuje lesk a rozčesávanie. Voľakedy neboli kondicionéry a tak nám mamky po umytí :p oplachovali vlasy octovou vodou.
Viem si predstaviť, ako by dnes v prostriedkoch MHD ľudia odo mňa bočili, keby som bola prevoňaná octom.
Ozaj je ocot veľmi všestranný, vraj ho počas II. svetovej vojny používali ako dezinfekčný prostriedok...
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Dnes som pocula v TV, ze ocot je najlepsi liek na liecenie plesni na nohach. Hovoril to lekar-dermatolog.
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

No to musím skúsiť na manželovi - to na plesne na nohách, má stále problémy so zápachom nôh, chudák celý deň sa mu nohy potia v pracovnej obuvi, keď sa po príchode domov vyzuje, ani ho nemusím počuť, stačí keď ho cítim... Pritom si umýva nohy aj 4- krát denne a toľko spotrebuje aj ponožiek. Ak má niekto podobné problémy a hlavne skúsenosti s odstránením daných problémov, budem rada, ak poradíte.
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

Viera123
Viem si predstaviť, ako by dnes v prostriedkoch MHD ľudia odo mňa bočili, keby som bola prevoňaná octom.
Ozaj je ocot veľmi všestranný, vraj ho počas II. svetovej vojny používali ako dezinfekčný prostriedok...
Nebočili by od teba, lebo ocot pri sušení vlasov vyprchá, takže ho necítiť. Navyše naše staré matere boli veľmi múdre, čo im už zostávalo, keď nemali ako my krémy, masky, kondicionéry atď, museli si vystačiť s tým, čo bolo dostupné a predsa boli krásne. Navyše je to aj správna rada, pri opláchnutí kyslou vodou sa vlasy naozaj budú ľahšie rozčesávať, aj sa budú krásne lesknúť.
Naposledy upravil Ivana Š : 29.04.06 at 23:44
0 0
Viera123 Viera123

Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

Ivana Š
Nebočili by od teba, lebo ocot pri sušení vlasov vyprchá, takže ho necítiť. Navyše naše staré matere boli veľmi múdre, čo im už zostávalo, keď nemali ako my krémy, masky, kondicionéry atď, museli si vystačiť s tým, čo bolo dostupné a predsa boli krásne. Navyše je to aj správna rada, pri opláchnutí kyslou vodou sa vlasy naozaj budú ľahšie rozčesávať, aj sa budú krásne lesknúť. Mimochodom aj som to študovala - kozmetológiu na výške.
Tak to stojí za pokus vyskúšať to, keď tá octová "vôňa" vyprchá. Ocot uznávam, samozrejme, len sme si všetci (takmer) akosi zvykli, že nám krémiky, parfumy, kondicionéry, šampóny, atď. postrkajú do pekných dózičiek, flakónikov, krabičiek a my si myslíme, že aké zázraky vlastníme.. A pritom tie najjednoduchšie veci sú asi aj najosožnejšie...
Jednoducho - prírodná kozmetika...
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Nohy, ktore sa nadmerne potia, je dobre kupat v odvare z dubovej kory. Dostat v lekarnach (asi pred 20 rokmi bolo). Mojmu otcovi to pomohlo.
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

Octová vôňa? Určite lepšie voňajú krémiky... ale to všetko sú iba doplnky toho podstatného v kozmetických prípravkoch, to hlavné, čo pomáha, až tak veľmi nevonia, ako napríklad ten ocot...
Inak, samozrejme, ocot sa na hlavu neleje rovno z fľaše, ale sa riedi, ja používam tak jeden štamperl na 3 dl vody, to nesmrdí skoro ani namokro nieto keď vlasy uschnú.
0 0
Zuzana2 Zuzana2

Zuzana2 je offline (nepripojený) Zuzana2

durisovad
Dnes som pocula v TV, ze ocot je najlepsi liek na liecenie plesni na nohach. Hovoril to lekar-dermatolog.
Musím potvrdiť! Môj otec si po dlhých rokoch, čo mal problémy s plesňami na nohách (medzi prstami) tento problém vyriešil obyčajným octom - musí to byť po každom umytí! Nemá vôbec žiadne problémy a to by ste museli vidieť jeho zdravotné záznamy, čo sa za tie roky naskúšali na ňom mastičiek, kvapiek a neviem čoho všetkého. Takže - kto má problémy, nech vyskúša O C O T ! ! !
0 0
Viera123 Viera123

Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

Pre poraďáčky, ktoré sa rozhodli chudnúť (ich snahu vidno tu na Porade ),
prikladám recept na prípravu jablkového octu, ktorý má výborné účinky pri chudnutí, pri chronickej únave a bolestiach hlavy:
Kilo zrelých jabĺk umyjeme, na strúhadle z umelej hmoty postrúhame aj so šupkami. Dáme ich do štvorlitrovej fľaše od zaváranín, zalejeme dvoma litrami studenej vody. Zakryjeme a drevenou varechou denne premiešame po dobu 10 dní. Po desiatich dňoch precedíme cez hydrofilnú gázu, fľašu vypláchneme, pretlačenú šťavu vlejeme do nej a necháme stáť dvadsať dní, už bez miešania. Po dvadsiatich dňoch je jablkový ocot hotový. (Jablká nesmú prísť do styku s kovom!).
A ako ocot užívame? Po každom jedle (t.j. tri razy ) dáme do pohára vody dve lyžičky jablkového octu a vypijeme.
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

Vážne piješ 3x denne tento ocot?
Ja by som tiež chcela schudnúť, a skúšala som jablkový ocot, ale som sa skoro dovra... Nie som schopná to vypiť, volím iné možnosti - radšej cvičím, dodržiavam pitný režim,...
Nezavrhujem jablkový ocot a jeho účinky, ale mne jednoducho nepasuje ani vôňa ani chuť, nepomôžem si. mám kamarátku, ktorá sa mi čuduje, čo mi na tom vadí, ale koľko ľudí, toľko chutí... v mojom prípade nechutí a nevonia....
0 0
Viera123 Viera123

Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

Ivana Š
Vážne piješ 3x denne tento ocot?
Ja by som tiež chcela schudnúť, a skúšala som jablkový ocot, ale som sa skoro dovra... Nie som schopná to vypiť, volím iné možnosti - radšej cvičím, dodržiavam pitný režim,...
Nezavrhujem jablkový ocot a jeho účinky, ale mne jednoducho nepasuje ani vôňa ani chuť, nepomôžem si. mám kamarátku, ktorá sa mi čuduje, čo mi na tom vadí, ale koľko ľudí, toľko chutí... v mojom prípade nechutí a nevonia....
Ivana, ešte som ho nepila, recept som našla pre odvážnych :p, ale chcem to vyskúšať aj ja... Moja sestra veľmi vychvaľuje jablkový ocot, ale používa ho skôr do šalátov a varenia, myslím však, že to stojí za pokus, vyskúšať to vypiť... Ty si mala svoj domáci alebo kupovaný?
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

skúšala som aj kupovaný aj domáci - na porovnanie. pre mňa to bolo jedno - nepoužiteľné. Ale hovorím, mám známu ktorá to pije, a čuduje sa mi, prečo mi to tak vadí. Myslím, že je to len na tom - vyskúšať a uvidieť - či to bude chutiť a hlavne účinkovať - či schudne atď
0 0
janasv janasv

janasv je offline (nepripojený) janasv

durisovad
Dnes som pocula v TV, ze ocot je najlepsi liek na liecenie plesni na nohach. Hovoril to lekar-dermatolog.
Ja ho pridavam do vody, v ktorej preplachnem uz vyprate ponozky a puncosky.
0 0
Viera123 Viera123

Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

Prospieva nielen zdraviu, ale aj kráse
Očista organizmu:
1 pohár minerálky
2 ČL jablčného octu
1 ČL medu
Piť nalačno po dúškoch.

Proti cholesterolu:
1 pohár vody
2 PL jablčného octu
Piť pred jedlom.

Krvný obeh a srdce
1 diel malinového sirupu
2 diely jablčného octu.
Denne užívať 1 PL.
0 0
maritta maritta

maritta je offline (nepripojený) maritta

mala som probelmy vypit jablkovy ocot vo vode ale objavila som jablkovy ocot v tabletkach tak to teraz pouzivam.
0 0
Viera123 Viera123

Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

maritta
mala som probelmy vypit jablkovy ocot vo vode ale objavila som jablkovy ocot v tabletkach tak to teraz pouzivam.
A konkrétne k čomu ho užívaš? Pomáha?
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Ja k tomu všestrannému octu ešte pridám, že ho používam do pračky namiesto aviváže, z času na čas pustím pračku na prázdno s octom miesto prášku na odstranenie vodného kameňa.

Minule som niekde počula, že v starovekom egypte sa ocot zmiešaný s vodou používal ako bežný nápoj popri víne. A že vraj vojak, ktorý Ježišovi na kríži dal špongiu namočenú do octu mu dal vlastne napiť.

A ešte ma napadlo, že ocot sa vyrábal v továrniach, ktoré bývali umiestnené hneď vedľa bitúnkov - bolo to z toho dôvodu, že ocot pohlcoval pachy, ktoré na bitúnku vznikali.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
A ja ocot používam na bielenie prádla a zároveň dezinfekciu. Aj o pliesňach na nohách je to pravda. Nejlepšie je ak sa používa ako prevencia.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať