Zavrieť

Porady

SZČO a materska

Mam otvorenu zivnost od februara, pred par dnami som zistila ze som tehotnma.
Viete mi poradit ako to bude s platenim odvodov na aku matersku budem mat narok?
platim zakladne odvody do ZP socialku nie. Brala som dotaciu z uradu prace.
Zuzana
3 komentárov     zbaliť
Xanti Pracovala si pred evidenciou na UP? Ak áno od kedy do kedy, a typ pracovného pomeru.
Zuzana jakubova pracovala som od 01/2011 do 08/2012 . Na urade prace som bola od 09/2012 do 02/2014
Zuzana jakubova na matesrku mam nastupit nasjkor 5/2015
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    zatiaľ žiadna materská - nemáš poistenie!
    ale doplň údaje - minulý priebeh poistenia, možno by sa dalo?
    - po tvojom doplnení - už žiadna materská nebude - nemáš ako získať potrebný počet dní poistenia
    maličká možnosť je, žeby si mala súbežne dva PP ... a potom pred materskou jeden ukončila - ale to si tiež treba overiť (kokrétny prípad), či ten súbeh by započítali dva-krát.
    Naposledy upravil Katy a R : 24.09.14 at 07:39
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Zuzana jakubova Ahojky, pracovala som od 01/2011 do 08/2012 . Na urade prace som bola od 09/2012 do 02/2014
    veronikasad Ku dňu nástupu na materskú nesplňaš podmienku 270 dní nem.poistenia v posledných dvoch rokoch.
    Riešením je len súbežný prac.pomer, napr.prac.zmluva a dohodas, ale aj to si treba predtým preveriť v soc.poisťovni, či ti súbeh uznajú.
    Zuzana jakubova ja som este len v 1 mesiaci :-), na matersku by som mala nastupit najskor 5/2015
    Katy a R platí to, čo už som vyššie napísala (aj veronika) - môžeš si overiť v zák o SP .. ale ak chceš skúsiť, tak sa môžeš rýchlo prihlásiť ako dobrovoľne poistená osoba - lebo čas letí. To len kým si zoženieš nejaký PP, potom sa odhlásiš. - a pripomínam, že treba ti dva PP (môže byť aj brigáda, kde sa platí NP) . Ale pozor!, aby si neprerobila! to ale treba vééeľmi dobre premyslieť a prerátať ... !
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.