Zavrieť

Porady

samozdanenie pri dovoze z Maďarska

Dovážame koláče z Maďarska, prosím o radu, či mám právne zaúčtovanú faktúru:
suma na faktúre 292,31eur MD 131 D 321, nadobudnutie §69 Dal 343 anal. 220 suma 58,46eur, odpočítanie §49 odst. 2 MáDať 343 anal. 020 suma 58,46eur.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ariadna22 je offline (nepripojený) ariadna22

    ariadna22
    neviem aký máš soft, na intrakomunitárne dodávky musíš mať samostatnú analytiku, ide to do iných stlpcov aj na kv. zavolaj na hotline,
    ale najprv si zisti, či ten čo ti dodal koláče má platné ic dph na financenj správe - overenie icdph. ok?
    bbruv ďakujem za rýchlu odpoveď, Omega od Kros, mi to ponúklo pri došlej faktúre samozdadenie §69 a takto to automaticky zaúčtovalo, inú analitiku nemám, asi to samo vytvorilo samostatnú, madarské IČDPH mám, idem skontrolovať na finančnej správe, ale maďari veľmi asistovali, aby sme boli platcami a na každej faktúre je aj napísané naše samozdanenie
    bbruv hlavne potrebujem vedieť, či mi to správne rozúčtovalo na MD a D, či správne použilo §69 a § 49, ďakujem

    samozdanenie pri dovoze z Maďarska

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.