Zavrieť

Porady

Dan zamestnanca a Q prehľad

Ahojte poradaci, chcela by som vedieť ako to v JU robite - MRP DOS, ked yamestn ancovi vychádza dan napr. 20 sk, ale zamestnávateľ ju DU nezaplatí, pretože si ju v Qprehľade odpočíta z danového bonusu. Ide mi vlastne o knihy zavazkov a pohľadavok. Či sa tato dan odzrkadluje v knihe zavazkov a nasledne potom suma z Q prehladu v knihe pohladávok
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    lydinka
    Ahojte poradaci, chcela by som vedieť ako to v JU robite - MRP DOS, ked yamestn ancovi vychádza dan napr. 20 sk, ale zamestnávateľ ju DU nezaplatí, pretože si ju v Qprehľade odpočíta z danového bonusu. Ide mi vlastne o knihy zavazkov a pohľadavok. Či sa tato dan odzrkadluje v knihe zavazkov a nasledne potom suma z Q prehladu v knihe pohladávok
    Ďakujem
    Lydinka, v JÚ to v priebehu roka nijako nazapisujem, len si to kontrolujem so mzdami či mám všetko podľa sumarizácie vyplatené a uhradené, ja si k tomu vediem takú "písanečku" a tam mám všetok rozum, aby som aj po roku-dvoch vedela, prečo boli neskoro zaslané odvody, prečo bola DZČ odvedená nižšia, či bolo vyplatené zamestnancom podľa výplatnej listiny... tieto poznámy si na konci roku priložím k vysúhlasovačkám, k inventúre pohľadávkov a záväzkov, ku kópiam výkazov, aby som vedela, čo sa kde udialo. Taktiež si tam prikladám mesačné vysúhlasovačky priebežných položiek, ktoré mám analyticky rozčlenené na výbery a vklady, prevody medzi pokladnicami, prevody medzi účtami a iné "drobnosti", ktoré potrebujem, aby som sa vyznala, alebo čo ak by sa mi niečo stalo, aby sa v tom vyznal ten, čo po mne príde. Pridržiavam sa hesla mníchov "Memento mori!"

    lydinka je offline (nepripojený) lydinka

    lydinka
    ondrejvla
    Lydinka, v JÚ to v priebehu roka nijako nazapisujem, len si to kontrolujem so mzdami či mám všetko podľa sumarizácie vyplatené a uhradené, ja si k tomu vediem takú "písanečku" a tam mám všetok rozum, aby som aj po roku-dvoch vedela, prečo boli neskoro zaslané odvody, prečo bola DZČ odvedená nižšia, či bolo vyplatené zamestnancom podľa výplatnej listiny... tieto poznámy si na konci roku priložím k vysúhlasovačkám, k inventúre pohľadávkov a záväzkov, ku kópiam výkazov, aby som vedela, čo sa kde udialo. Taktiež si tam prikladám mesačné vysúhlasovačky priebežných položiek, ktoré mám analyticky rozčlenené na výbery a vklady, prevody medzi pokladnicami, prevody medzi účtami a iné "drobnosti", ktoré potrebujem, aby som sa vyznala, alebo čo ak by sa mi niečo stalo, aby sa v tom vyznal ten, čo po mne príde. Pridržiavam sa hesla mníchov "Memento mori!"
    Vlasti, ty si poklad a hlavne stíhačka - stíhaš SS aj poradu.
    Ďakujem

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    lydinka
    Vlasti, ty si poklad a hlavne stíhačka - stíhaš SS aj poradu.
    Ďakujem
    Lydinka, ak by si mala problém s tým, o čom sme písali cez SS, ozvi sa.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Podstatná je pre Teba sumarizácia, tam máš všetko prehľadne porozpisované, ináč súhlas s Vlastou.

    lydinka je offline (nepripojený) lydinka

    lydinka
    lenkak
    Podstatná je pre Teba sumarizácia, tam máš všetko prehľadne porozpisované, ináč súhlas s Vlastou.
    Ďakujem aj tebe Leni, určite by som si nedovolila s Vlastičkou nesúhlasiť

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Ak je zrazená daň nižšia ako DB a mám pohľadávku voči DÚ, dám ju do KP. Mojou pohľadávkou je žiadosť voči DÚ o úhradu DB. Do KZ dávam povinnosť voči ZP(2 ZA - 1 za ZC, 1 za ZĽ) a SP(2 ZA - 1 za ZC, 1 za ZĽ) a daň zo ZČ, ak je zrazená daň zo ZČ vyššia ako DB. Do KZ dávam aj mzdu(ČM), ktorú mám povinnosť vyplatiť zamestnancom. Mám na to vytvorenú tabuľku(viď nižšie), do ktorej jednotlivé ZA rozpíšem, vytlačím a zaradím do KZ.

    Zák. o účtovníctve § 15 ods. 3 a 4 (citujem časť)

    (3) Kniha pohľadávok obsahuje najmä údaje o:
    a) dlžníkoch
    ....
    e) pohľadávkach dane z príjmov
    .....
    (4)Kniha o záväzkoch obsahuje najmä údaje o:
    .....
    e) záväzkoch dane z príjmov
    .....
    g) záväzkoch voči Sociálnej poisťovni a príslušnej zdravotnej poisťovni


    Pozrite si, prosím, aj:
    http://www.porada.sk/t19915-uhrady-a-zvzky.html
    http://www.porada.sk/t19315-daoovy-b...atenia-du.html

    Dan zamestnanca a Q prehľad

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.