Zavrieť

Porady

Nemam ani auto ani peniaze.. ostala mi len kupno predajna zmluva!

Prosím vas mam taky problem kupil som auto spisal kupno predajnu zmluvu obhlaidol si auto predtym na zmluvu som napisal uvedene chyby ..naprava , klučka odtrhnuta a tachometer nefungoval
pridem si domov od kupcu aso 100 km po dialnci z bb do nitri a vypnem motor..za par min sa chcem ist ešte povozit nadšene že mam nove auto a už nenaštartujem..odišla baterka.. bola čerstvo nabita
predajca sa mi zaviazal že bolo riadne použivane bolo riadne udržiavane a je v dobrom stave.. na aute je odtrhnuty silentblok na motore baterka- zla pneumatiky boli na drotoch slubil že mi pošle nove takže to suviselo s tou napravou OK..
vzadu som si všimol ogitovane miesta prasknuty git povedal že nebolo burane ani nič dalšia vec v ktorej zaklamal..
ešte v ten dne som mu volal že nejde auto baterka.. a na dalši den že chcem auto vratit.. on už sa vykecal že nema peniaze a počka na vyplatu čo znamenalo čakat 5 dni.. nakoniec to auto nechcel prijat že najprv si ho da skontrolovat do servisu či som mu nespravil s tym autom nič.. neukradol a tak pritom mi stalo pred domom .. hovorim o aute v nizkej cene Peugeot 406 1998 2 liter benzin
ide oto že som mal toho už dost tak som mu teda pristupil na to že mu odovzdam auto (čiže naspet po dialnici 100 km pri spotrebe 15 litrov) uvadzal 8 litrov.. nizka spotreba a ine kraviny fajn spotrebu neriešim
vratil som mu teda auto zaplatil som aj druhemu šoferovi čo ma bral domov samozrejme.. na naftu
povedal že si da auto skontrolovat a do 2 dni pošle peniaze na učet
Nehal som si kupno predajnu zmluvu čiže auto je momentalne moje aj ked neni namna prihlasene už MESIAC OD SPISANIA!!
od vtedy mi predajca nezdvyha ani neodpisuje na smsky .. na fb nereaguje a vobecžiadny kontakt
nehal soms i len techničak a zmluvu aj ked techničak si može vybavit novy nahlasenim straty..
klučiky som mu oba vratil v pripade keby mu ukradli auto aby to nezvalil na nas..

chcem vediet ako mam pokračovat v tomto ? nemam ani auto ani peniaze.. nereaguje neodpisuje
boli na aute zatajene chyby nehovoriac o zadnej strane na streche gitovanej ako keby bola pobuchana či prevratena

važne help poprosím , dik
a sorry za gramatiku pisem to celkom rozčarovaný.. a nemam nervy aj tu riešit..
3 komentárov     zbaliť
lujza.j ...ked nemáš skúseností mal si isť nakupovať s otcom...ja som rozčarovaná, že čo čaká niekto od 16ročného auta....
Richard lujza ešte že ty máš skúsenosti a vieš poradiť. Určite čakal na tvoju odpoveď...
vlado 33 Kukám, že nemáš nič. Mal si napísať dodatok k KPZ o vrátení vozidla pre tech. skryté závady. Vidím to "NEM DOBRE"
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    AmmiS je offline (nepripojený) AmmiS

    AmmiS
    Určite je potrebné spísať odstúpenie od zmluvy s uvedením dôvodu, poslať doporučene! na jeho adresu. Plus zaslať výzvu na vrátenie zaplatenej sumy za auto, s uvedením spôsobu, ako má zaplatiť a lehotu na zaplatenie. Pridať poznámku, že v prípade, že "spolupracovať" nebude podáte na neho trestné oznámenie, tiež doporučene! na adresu. Čakať či peniaze zaplatí. Ak nezaplatí v určenej lehote, podať návrh na súd. Ak máte v rodine právnika, tak sa určite poraďte s ním ako to všetko kvalifikovane napísať.

    Hlasovalo 5 pouzivatelov

    Užitočné (5)
    Simona Privat, taiko, Mariana B., misoft, Richard
    5
    AmmiS Bolo by dobré mať napr. fotku o tom, že to autíčko je napr. u neho doma na dvore.
    Ján Strapoň možem prosím nejaku radu ešte ohladom odstupenim od zmluvy... a ako by mala vypadat ta vyzva? neviem či sa pohybuju nejake na internete pozriem tiež.. a rozhodne zašlem.. taketo niečo som viac menej aj potreboval

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Napíšem ti aj, aj keď ti možno priamo nepomôžem.

    Pri čítaní tvojho príspevku som si spomenul, ako som si kupoval prvé auto - dovtedy som mal len 2 motorky. Keď sa narodil syn, motorka musela ísť het a za ňu som hľadal cenovo prístupné auto. Bolo to v časoch, kedy na trhu neboli také autá, ako teraz, aj výber v bazároch bol max. 20 vystavených vozidiel (písal sa rok 1995).

    Kamarát mi ponúkol od iného kamaráta celkom dobre vyzerajúcu, 5 rýchlostnú Škodu 130. Pamätníci spozornejú, že tu niečo nesedí - áno, bola to Š. 130 s vymeneným motorom. Mal som to auto na jeden deň, na skúšku. Ako zákon schválnosti (alebo našťastie) som chytil cestnú kontrolu. Policajto pozreli papiere, pozreli motor a spýtali sa, koho je to auto. Tak som povedal, že známeho a že mi ho ponúkol na predaj. Asi mali dobrý deň, lebo povedali, že nech "pozdravujem" známeho, lebo že číslo motora je prebrúsené. Normálne ma pustili ďalej a ja som vedel, že tudy cesta nevede. Auto som nezobral, hoci bolo technicky perfektné.

    Druhú ponuku som mal ako tip na jedno auto v bazári. Š. 120 a stála neuveriteľných (na tú dobu) 60.000 SKK. Pekne nastriekané, generálka motora, vyluxované. Skočil som na to ako šťuka na blyskáč. Po mesiaci som zistil, že spotreba oleja nie je v poriadku - dolieval som 1liter na každých 1000 km. Navyše podbehy začali cez lak kvitnúť hrdzou. Bolo mi jasné, že ho niekto len kozmeticky upravil, aby ho rýchlo predal. V servise premerali tlaky v piestoch a bolo jasné, že počas generálky boli asi vymenené len gumičky v stieračoch.

    Chcel som to riešiť, aj som sa rozprával s jedným znalcom. Povedal mi, že nech to vidím reálne. Ak podám žalobu, auto odstavia ako dôkaz. K súdnemu procesu dôjde tak za 2 - 3 roky, za ten čas auto úplne zhrdzavie na dvore, kde bude odstavené. Keďže išlo o právnickú osobu, do prvého pojednávania možno aj zanikne a nebudem mať sa s kým súdiť a nebudem mať ani auto. Nech si ho dám ako tak to poriadku a nech ho "vyjazdím", kým sa dá.

    Mal pravdu - autobazár do roka od kúpy zmizol, asi nevynášal dobre. Tak som vrazil 20.000 do novej, skutočnej generálky, podbehy som nechal vymeniť za 5.000 (SKK, nie euro). 4 roky slúžilo celkom dobre, potom som ho predal za 30.000 a kúpil iné. Ale to už je aj iný príbeh.

    Z uvedeného som ti vlastne chcel povedať len to, že človek sa učí na vlastných chybách. Neviem, za koľko si to auto kúpil, ale ak si ho už raz kúpil, vedel si, že nie je nové. Pri starom aute treba rátať s tým, že tam budeš niečo meniť. A nie až po nejakej "záručnej dobe", ale je možné, že už aj týždeň po kúpe. Tomu by mala zodpovedať aj cena ojazdeného auta. Nebuď z toho sklamaný. Škoda, že si to auto vrátil, mal si si ho nechať a trochu do neho investovať, aby si ho mohol používať. Predpokladám, že si za neho nedal viac, ako 800 - 1000 EUR, stačilo ešte zainvestovať ešte pár stovák. Potom si na ňom zajazdiť rok - dva a predať na náhr. diely.

    Čo teraz robiť? Predpokladám, že predávajúci už auto odhlásil. Ty si mal povinnosť ho prihlásiť do 15 dní od odhlásenia. Ak si tak neurobil, budeš musieť zdôvodniť, prečo si ho neprihlásil. Ak ho neprihlásiš ani do 30 dní, budeš musieť nechať spraviť na aute kontrolu originality, čo ťa bude stáť ďalšie peniaze. Nepredpokladám, že ti peniaze dobrovoľne vrátia. Ak budeš trvať na vrátení peňazí, bude to beh na dlhú trať. Môžeš sa súdiť, ale súd môžeš aj prehrať. Nie si jednoznačne v práve na vrátenie auta. Oni ti ho predali ako ojazdené, v zmluve bude určite klauzula ako "kupujúci sa oboznámil s technickým stavom auta a cena zodpovedá opotrebeniu". To, čo ti povedal pri predaji sa nedá dokázať. Také vyjadrenia sú len informačného charakteru, dôležité je, čo vidíš. Tie chyby si musel vidieť už pri kúpe.

    Nemyslím, že je auto až tak nepojazdné. Chcel si lacné auto, tak ho máš. S dodatočnými investíciami si musel počítať. Minimálne tie penumatiky si videl.

    Podľa mňa postup predávajúceho bude ten, že ti povie, že v servise zistili, že si niečo poškodil (napr. tú baterku) a že ti vráti o pár stovák menej. Alebo ak je to podvodník bez chrbtovej kosti, tak ti peniaze nevráti vôbec.

    Nedá sa poradiť, čo robiť. Veľa možností nemáš. Ao som spomenul - súdiť sa je neisté, musel by si mať jasné a presvedčivé dôkazy, aj tak na tom stratíš.

    Ja by som si to auto aj tak nechal, dal ho trochu do kopy a užival by som si ho, kým jazdí. Alebo by som navrhol predajcovi, že nech mi vráti o 100 EUR menej, ale to auto nechcem. Možno s tým bude súhlasiť.

    Pre budúcnosť máš dobrú skúsenosť. AK budeš kupovať ojazdené auto, riadne si ho prelustruj, pozisťuj na internete aj stav technických kontrol a stav najazdených km. A rátaj s tým, že do neho v prvom roku vrazíš možno 1/3 - 1/2 peňazí, čo to auto stálo. Syn si kúpil 4 ročného Peugeota 207 od dobrej známej. Pri prvej STK zistili, že má ojazdené brzdy. Tak sme menili brzdové platničky aj kotúče. A čo som sa mal u nej sťažovať, že sme museli investovať? Ani ona nevedela, v akom stave sú brzdy, išlo o relatívne nie staré auto.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lujza.j ale ved brzdy sú opotrebovatelná vec..to je v poho...každý ich zošlahá podla toho ako "lúbi"brzdu...alebo ...jazda plyn-brzda....
    Chobot Veď práve preto som to to neriešil. Tá známa má jednoducho taký štýlo jazdy a nikto s tým nerátal, že tie brzdy budú za 3 a pol roka tak opotrebované. (najazdených to má 40.000 km).
    Vymenili sme ich a hotovo. Nikde som sa nesťažoval.
    lujza.j ja som kupovala auto v nedeluv IL...nebolo kam ísť do najbližšieho servisu...ale chlap to kukol tak, že v pondelok v servise nikdy nebúrané...všetko OK... akumulátor riadne nedobíjal....čo už dala som ho zrepasovať...aj tak som tam povinne po km menila veci...ani som im nevolala....
    ...to si mal dobrú kúpi....
    Ján Strapoň Skusenost to isto premna je.. a nepekna kedže na tie peniaze som dlho robil nehovoriac otom že za minimalku ako študent..
    no majitel mi nezdvyha a ani neodpoveda na spravy.. tažko snim budem zjednavat kedže nemam ani to auto ani tie peniaze..
    misoft Takže môžeš použiť "alternatívu" - pár chlapov....
    Ján Strapoň To mi peniaze nevrati a mne akurat pošpini karmu..
    mrzia ma tie peniaze no ktomu neklesnem...aj ked nehovorim že som nemal tie myšlienky..
      zbaliť
    Ing. Ľubomír Janoška
    logo
    Fair Mind s. r. o.
    Ak máte auto na seba prepísané, môžete uplatniť § 216 Trestného poriadku - neoprávnené používanie cudzieho motorového vozidla je trestné. Najprv pošlite písomnú výzvu na vrátenie, následne trestné oznámenie, ak ho nevráti.
    Ak ho nemáte na seba prepísané, treba sa súdiť, ale to v tejto rebublike nefunguje.

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    to je komedia toto ...
    1. stalo to auto snad 20 tis. € ze si cakal ze bude ako nove, bez chyby ? pred kupou si robil co ked po prichode domov si len obycajnym volnym okom spozoroval more dalsich vád ...
    2. za cely proces od obhliadky az po prichod domov po vrateni auta by si si zasluzil zbavenie svojpravnosti a odobratie OP ... to snad ani pravda nie je aky su ludia dovercivy, naivny, a ani si len nezoberu niekoho skuseneho ked uz idu robit veci ktorým nerozumejú
    3.ale aby sme aj poradili, nie len moralizovali ... o peniaze si prisiel, teoreticky sa mozes obratit na sud, ale bude ta to stat more casu, dalsich penazí a kedze si nedokazal zvladnut ani len kúpu veci, bez pravnika na sud ani nepomysli
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Ján Strapoň Pravnika mam v rodine , stači sa vyjadrovat jemnejšie ? zbavenie svojpravnosti a odobratie OP? možeš sa skor viac vyjadrit k teme kupoval som nove auto som mlady a tešil som sa z neho baterka bola čerstvo nabita ako som už spomenul a niektore vady som zistil až doma po obhliadke s otcom.. pointa je ta že nemam ani auto ani peniaze.. pytal som sa ako mam skor pokračovat.. ? odovzdat mu odstupenie od zmluvy alebo ? ked nezdvyha
    buchač Pointu spomínaš Janíčko ???

    Pointa je práve v tom, že si mladý a že Ťa foter nechal (takpovediac) v štychu.

    Poviem inak.
    Ja som už starý foter (doslovne-mám už vnučku).
    No keď som kupoval onehdá jazdenku, tak som vzal zo sebou automechanika.
    Také veci, ako je obhliadka a skúšobná jazda sa riešia pred podpisom zmluvy.

    Toto tu ?
    " predajca sa mi zaviazal že bolo riadne použivane bolo riadne udržiavane a je v dobrom stave.."
    Papier veľa znesie.

    Nikto Ti nemôže dať toľko, koľko ti ja môžem sľúbiť....
    peterkos2 Skús mu zavolať z iného telefónu-z iného čísla
    Richard Veru viac moralizovania ako radenia.
    bubkoch myslim ze niekedy aj moralizovanie je rada ... niekedy niekto potrebuje "lopatou po hlave" aby si uvedomil co robil zle, len rada ako sa dostat z problemu nie vzdy pomoze ...
    Richard Tu nie sme na to aby sme dali niekomu lopatou po hlave. Myslim ze samotna situacia do ktorej sa dostal je na poucenie az az.
    lujza.j no mohla tomu predchádzať téma "idem kúpiť starú kraksňu, čo by sme mi poradili".....podobných tém tu je xy...vždy je problém rovnaký......môžeš ma Richard džubať, že mudrujem.....je maximálne nezodpovedné kupovať staré auto a očakávať od neho, že nič sa mu nemôže vyskytnúť...a potom hentak zbrklo zareagovať....no a hyenizmus na strane predávajúceho....predať ....
    ..aj ked aj staré môže byť dobré, ale .....aj tak do servisu, alebo s niekym kto sa fakt vyzná a potom hned do servisu...
    ...ja som tu nie raz...ak by som "predávala"dcérinu "berušku 2001"bud za prepis, na diely....ale nie za lóve...chceš nechceš nechaj tak......dám do šrotu....srdce by mi to nedovolilo.....už ju chcel kolega...nie...ešte decku po Ba cestách poslúži....
    Richard Má sa tu riešiť merito otázky a nie nejaké "keby" a pod.
    Toto nie je debata kde máme mínať svoj čas o tom aký niekto je. Tu riešime problém, čiže budúcnosť, nie minulosť, tá sa zmeniť už nedá.

    Ak mu chceš odporučiť aby konal nabudúce inak, ok, ale to sa robí inak a na záver. Nie ako pointa odpovede.

    Ty tiež nečakáš keď prídeš k doktorovi, že ti začne robiť hodinovú prednášku o tom ako si tomu mala predísť namiesto nájdenia liečby.
      zbaliť

    NPeter je offline (nepripojený) NPeter

    NPeter
    Dobrý večer,
    predpokladám, že keď ste auto vrátili, tak bol s Vami aj niekto iný, keďže píšete, že Vás viezol domov?! Pokiaľ áno, tak určite by som spísal odstúpenie od KZ (čo ale malo byť do 7 dní) a pripísal by som tam, že auto ste vrátili za účasti svedka a nechal to ním aj podpísať. Všetko doporučene zaslať na adresu firmy, resp. predávajúceho. Pokiaľ to nepôjde, tak žiaľ sa budete musieť obrátiť na príslušný súd a podať žalobu a samozrejme trestné oznámenie na polícii.
    Pokiaľ potrebujete pomoc so žalobou alebo s postupom, kľudne ma kontaktujte.

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    nemáš peniaze - nemáš dostatok PPS- nemáš šancu
    pozn PPS znamená policajt právnik sudca
    Ján Strapoň pravnika mam znameho aj policajta.. majitel auta sa asi chysta auto dalej predat neikomu inemu ja nemam ani autičko stale ani peniaze..
    aj ked auto je moje kvoli kupnopredajnej zmluve .. od podpisu.. a nie od prepisu či odhlasenia auta

    ked sme mu s otcom vracali to auto na "kontrolu" do servisu čo chcel on..
    podpisali sme odovzdavaci protokol pre pripad že by stym autom niečo spravil nejaku pokutu či hocičo s podpisom svedka..a mojím
    odtedy onom nebolo počut
    Auto chcem nejakym sposobom ziskat resp penaize .. kedže na ne som robil cele prazdniny aj viac.. a vyložil nato vela energie...ako študent to nebolo premna najlahšie
    pavol54 prepáč asi nemáš, lebo títo by mu vedeli vysvetliť čo ho čaká, alebo má silnejšie argumenty a nejaký advokátik a pochôdzkár nezavážia

    Nemam ani auto ani peniaze.. ostala mi len kupno predajna zmluva!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.