Zavrieť

Porady

Je potrebná nejaká zmluva pre vykonávanie príležitostnej činnosti v predajni ako SZČO (ako externý pracovník, nie zamestnanec)? (z hľadiska inšpektorátu práce)

Občas (2 - 3 dni za pol roka) vykonávam poradenskú činnosť pre zákazníkov v predajni zdravých potravín (dalo by sa to tiež nazvať ako podpora predaja). Robím to ako SZČO, čiže potom vyfakturujem majiteľovi dohodnutú sumu za túto činnosť. Nie som jeho zamestnancom.

Samotné výrobky nepredávam v zmysle kalkulácie, inkasovanie peňazí, manipulácia s nimi (zo skladu...) a pod. Od toho je tam riadny predavač s pracovnou zmluvouˇ.

Zaujímalo by ma, či v prípade kontroly inšpektorátu práce je moja činnosť v poriadku, alebo mám mať tiež na to nejakú zmluvu a pod. (a akú?). Čo sa týka mňa a partnera, ktorý si ma na túto službu najal, kvôli nám písomnú zmluvu nepotrebujeme, stačí nám ústna dohoda.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ariadna22 je offline (nepripojený) ariadna22

    ariadna22
    potrebuješ zdravotný preukaz sa to myslím volá a ked nemáte zluvu tak doložiť k faktúram objednávky
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Jaro N Ďakujem za odpoveď, už je to za mnou a myslím, že tak ľahko v budúcnosti takúto situáciu už mať nebudem.
    Zdravotný preukaz mám.
    Zaujalo ma však to, že doložiť "objednávky". Na faktúry (presnejšie na služby) objednávky nemám, sú povinné? Napr. si nejaká organizácia dohodne telefonicky so mnou službu, prídem, napr. urobím prednášku a vyfakturujem, ale objednávky nezvykneme robiť písomne.
    ariadna22 ak nemáš zmluvu pýtajú všade objednávka, pri jednorázovke chcú objednávku, inak chcú zmluvu.
    Jaro N kto pýta objednávku alebo zmluvu, daňová kontrola?
    Objednávky alebo zmluva sú povinné?

    už som našiel o tom diskusiu:
    http://www.porada.sk/t67052-povinnos...bo-zmluvu.html
    Je to síce z roku 2007, ale dúfam, že sa v tomto nič nezmenilo, zdá sa mi to aj logické, čiže predkladanie objednávok alebo zmluvy k faktúre pri daňovej kontrole by nemalo byť povinné
      zbaliť

    Je potrebná nejaká zmluva pre vykonávanie príležitostnej činnosti v predajni ako SZČO (ako externý pracovník, nie zamestnanec)? (z hľadiska inšpektorátu práce)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.