Zavrieť

Porady

netlaci mi tlaciaren a mam tam farbu

kupila som novu farbu do Hp deskjet F370 ukazuje mi ze nemam farbu ak nieco chcem vytlacit tlaci mi to na cerveno co s tym je ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

    Stevo5
    - Nie je na originálnej náplni čip (malá kontaktná plôška niekde na kazete, cez ktorý náplň komunikuje s tlačiarňou)?
    - Nekúpila si lacnejšiu náhradnú náplň bez čipu? Pozri to v manuáli ku tlačiarni alebo prezri pôvodnú náplň či tam čip nájdeš.
    - Ak je aj nová náplň s čipom, je možné že je len znečistená alebo prelepená páskou kontaktná plocha na čipe kazety alebo znečistená na tlačiarni, toto si pozri.
    - Ak nie sú znečistené kontaktné plôšky na kazete alebo na tlačiarni, ak je kazeta správne dosadená a aj tak netlačí, môže byť aj vadný čip na kúpenej náplni, to by bol dôvod na reklamáciu.
    - Ak na kúpenej nie je čip, je možné ho prelepiť z pôvodnej minutej kazety, ale bolo by ho potrebné potom resetovať aby ho tlačiareň dokázala vyhodnotiť ako plnú náplň. Na internete sa niekedy dajú kúpiť takzvané "resetery" - pre každý typ tlačiarne iný. Každý si sám musí vyhodnotiť či kúpiť reseter, alebo kupovať kazetu s čipom
    - Všetky kazety musia byť dosadené na tlačiarni na správne miesto, každá farba má svoje miesto. Ak to prehodíš, vypisuje chyby alebo netlačí.
    - Doporučujem kupovať originálne atramentové kazety, alebo aspoň kompatibilné ale s čipom
    Naposledy upravil Stevo5 : 01.10.14 at 11:29
    misoft HP - najmä tieto tlačiarne - cartridge sú bez čípov. Spoločnosť akosi nepreferuje používanie tohto "vynálezu" (ako iné Canon, Citizen, Epson, Lexmark...)
    Pri repasoch možno nenačíta stav náplne, ale mala by tlačiť. Je možné, že kontaktné plôšky sú trochu špinavé.... na tlačovej hlave.
    vlado 33 Ja by som typoval na chybnú neoriginálnu kazetu. Vrátil by som ju predajcovi. Tie kontakty sú dosť možne. Inak u tejto tlačiarne žiadne odnímateľné čipy na kazete nie sú. Ani žiadne resetery sa nevyrábajú. Asi jej to tak nesúri............ Je možne, že si to ešte nečistila

    netlaci mi tlaciaren a mam tam farbu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.