Zavrieť

Porady

DPH - daňové priznanie

Čaute,
robím JÚ pre advokáta, je platcom DPH. Robím daňové priznanie za 1.Q 2006. 1. keď účtujem nákup gastro lístkov /Ticket restaurant, na faktúre je uvedený poplatok za službu, ktorý je s DPH. Ja som cenu za gastro dala neovplyvňujúce DPH a túto službu som dala ovplyvňujúce DPH. Je to správne. Lebo keď si dám Zoznam DPH programov táto položka mi vyskakuje bez typu DPH. I keď ho mám v peň. denníku uvedený.
2. faktúru ktorú mám vystavenú napr.22.1.2006, daň.povinnosť 22.1.2006, ale uhradili mi ju až 13.4.2006. Je to zdaniteľný obchod, ktorý sa zdaňuje v I.Q 2006, nie až v II.Q 2006. Pri DPH sa nejedná o úhradu faktúry, ale o daň povinnosť, však? Teraz keď robím DP DPH, keď si ručne zrátam všetky zdaniteľné obchody za I.Q 2006 a porovnám to s MRP - výpočet DPH mám tam nezrovnalosti, ako si to mám skontrolovať, neviem kde som urobila chybu, prosím o nejaké typy.

Díky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Gong
    ...
    robím JÚ pre advokáta, je platcom DPH. Robím daňové priznanie za 1.Q 2006. 1. keď účtujem nákup gastro lístkov /Ticket restaurant, na faktúre je uvedený poplatok za službu, ktorý je s DPH. Ja som cenu za gastro dala neovplyvňujúce DPH a túto službu som dala ovplyvňujúce DPH. Je to správne. Lebo keď si dám Zoznam DPH programov táto položka mi vyskakuje bez typu DPH. I keď ho mám v peň. denníku uvedený.
    Ak faktúru evidujete v knihe DF tak máte mať kód 40 - plný nárok na odpočítanie dane s tým, že v položkách faktúry uvediete k nákupu gastrolískov "mimo DPH" a k nákupu služby "19% sadzbu". Uvedenú faktúru vám následne premietne do záznamovej povinnosti a do DP. Zápis do peňažného denníka nemá vplyv na správne vykázanie dane v daňovom priznaní a v záznamoch.

    Predpokladám verziu pre Windows.

    Gong
    2. faktúru ktorú mám vystavenú napr.22.1.2006, daň.povinnosť 22.1.2006, ale uhradili mi ju až 13.4.2006. Je to zdaniteľný obchod, ktorý sa zdaňuje v I.Q 2006, nie až v II.Q 2006. Pri DPH sa nejedná o úhradu faktúry, ale o daň povinnosť, však? Teraz keď robím DP DPH, keď si ručne zrátam všetky zdaniteľné obchody za I.Q 2006 a porovnám to s MRP - výpočet DPH mám tam nezrovnalosti, ako si to mám skontrolovať, neviem kde som urobila chybu, prosím o nejaké typy.
    Pri vyšlej faktúre sa používa kód 10 - zdaniteľný obchod. Zahŕňa sa do záznamov a daňového priznania v čase vzniku daňovej povinnosti, t.j. ak bola dodávka uskutočnená 22.1.2006, s týmto dátumom vám to vôjde do DP.

    Gong je offline (nepripojený) Gong

    :-) Gong
    Díky,
    ale ak mám bločky za nákup kanc.potrieb, to premietnem len v poklad.knihe, sú to len bločky, nie faktúry. Tak čo s tým premietne sa mi to do výpočtu DPH?
    Robím windows

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Gong
    Díky,
    ale ak mám bločky za nákup kanc.potrieb, to premietnem len v poklad.knihe, sú to len bločky, nie faktúry. Tak čo s tým premietne sa mi to do výpočtu DPH?
    Robím windows
    Pri zápise do peňažného denníka vám rovnako pýta kód. Uvádzate kód 40 pri zápise položky do PD a premietne vám to do daňového priznania aj do záznamov.

    Stále uvádzam prípad plného práva na odpočítanie dane.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Pri DF a výdajoch sa používa tp 40, pri oslobodených typ 39.
    Pri VF a tržbách sa používa typ 10, oslobodených typ 19.

    DPH - daňové priznanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.