Zavrieť

Porady

Odlupovanie farby pri malovaní stropu zo sadrokartónu

Viete mi prosím poradiť ako opraviť poodlupovanú farbu pri malovaní sadrokartonoveho stropu ?Moje dámy -hlavne dcéra sa rozhodli vymalovať za mojej neprítomnosti izbu a spravili riadne mapy na strope a teraz nevieme čo s tým.Zrejme je to spôsobené prílišným namočením valčeka a rozmočením predošlej vrstvy.Maľovali Primalexom.Predtým tiež Primalex
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    MisS_KafenQa je offline (nepripojený) MisS_KafenQa

    som aj "naničmama" ...viac MisS_KafenQa
    Mám s tým osobnú skúsenosť, nebude to prílišným namočením valčeka, ani nieje chyba v predošlej vrstve. Chyba je v podklade, teda priamo v sadrokartóne. A nepoteším Ťa ani s tým čo je treba teraz. Skutočne musíte dať dolu celú vrstvu maľoviek. Ja som to robila po opätovnom navlhčení a komplet dolu so špachtľou. Zapoj do práce aj milé dámy, budete to mať rýchlejšie hotové. Po špachtli ešte vyhladiť šmirgľom. Zatesnite poriadne dvere, bo ten prach prejde všade. Nechať znova vysušiť steny a na druhý deň znova omaľovať. Farbu si dajte namiešať v obchode. A bude vymaľované. Držím palčeky, Jana.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    peterkos2 Ďakujem za skorú odpoveď aj keď ma veľmi nepotešila.No ocenil by som radu,že či potom po odstránení všetkých maloviek treba dať nejaký penetrák
    Chobot Môžeš, ale nie je to nutné. Ak je to SDK, to prebrúsenie brúsnym papierom by malo stačiť.

    Ja som mal podobný problém v kuchyni. Pri maľovaní sa tiež odlupovala pôvodná maľovka, lebo panel bol už predtým mastný od kuchynských výparov. Ten som musel komplet oškriabať a napenetrovať. Aj tak sa bojím, že keď nabudúce budem maľovať, zase zlezie tá stará farba dole.

    Ešte mi napadá jedna možnosť - po oškriabaní tam dať jednu či dve vrstvy stierky. Tá predsa len pri maľovaní je pevnejšia, ako vrstva farby.
    peterkos2 Šak to sa bojím aj ja.Neporobím ryhy na ten sadroš pri špachtlovaní?
    Chobot To záleží na tvojej šikovnosti. Riziko tam je, stačí zlý ťah a ....
    Ing. Ľubomír Janoška Ak to chcete škriabať, tak sa naučte tmeliť ryhy. Nie je to ťažké.
      zbaliť
    Ing. Ľubomír Janoška
    Jednoznačne odporúčam prebrúsiť. Na to je veľmi vhodná kombinácia vibračná brúska + brúsna mriežka na SDK (80-ka) a - hlavne - priemyselný vysávač napojený na vibračnú brúsku, aby sa všade neprášilo.
    Potom premaľovať s valčekom, najlepšie neriedenou akrylovou farbou. Riedená PVAC farba Vám to kedykoľvek vyvedie znova.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    peterkos2 Pred chvíľou som si spomenul na jednoho maliara,čo som mu robil klímu a ten mi povedal,aby som tie mapy skúsil do stratena prebrúsiť a natrieť riedkym Primalexom.Ževraj chyba sa stala pri prvom maľovaní-prvá vstva mala byť celkom riedka aby sa vpila do sadrošu
    Chobot Škoda roboty s brúsením. Ja som to tiež skúsil, ale ten okraj odlúpnutej farby bolo vidno. A potom pri maľovaní sa mi to aj tak olúpilo.
    Ing. Ľubomír Janoška Nie "do stratena", ale natvrdo, úplne odstrániť, preto som aj uviedol hrubšiu mriežku 80.
    V druhej polovici mal 100% pravdu, SDK bolo treba napenetrovať; na to je ale originál penetrácia (aj Primalex), pri aplikácii zriedeného náteru stačí zle premiešať - a máte problém.
      zbaliť

    vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

    vlado 33
    Ja iba na okraj by som chcel doplniť. Penetrácia nesúži len na zníženie nasiakavosti stien, ako si mnohí myslia. Slúžia aj na zhutnenie podkladovej vrstvy. Podklad sám o sebe časom eroduje a ďalšia vrstva nenaviaže dostatočne, to sa stalo peterkosovi. Pri manipulácii s podkladom narušujeme vrchnú vrstvu materiálu, čim vzniká nesúdržnosť mikro vrstvy na jeho povrchu. Preto odporúčam vždy penetrovať, či pred maľovaním, pri novej omietke alebo po oškrabaní.
    peterkos2 Ďakujem všetkým.Máme to oškrabané,vybrúsené a teraz sa to penetruje

    Odlupovanie farby pri malovaní stropu zo sadrokartónu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.