Zavrieť

Porady

Úhrada faktúry za trénerské služby v hotovosti mimo ERP

Dobrý deň.
Mám otázku ohľadne prijatia úhrady v hotovosti za vydanú faktúru za trénerské služby na základe mandátnej zmluvy. Tréner na základe zmluvy trénuje deti, na konci mesiaca vystaví faktúru za počet odtrénovaných hodín a odberateľ mu ju chce uhradiť v hotovosti. Tréner však nemá ERP, do teraz prijáímal len platby na účet. Je mozné prijať túto platbu na PPD? Jedná sa o úhradu pohľadávky aj keď v prílohe zákona o ERP sa vyslovene trénerská činnosť nenachádza. Zmení sa niečo v tejto oblasti od 1.1.2015 - hovorí sa o nejakých zmenách ...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chelsea34198 je offline (nepripojený) Chelsea34198

    Chelsea34198
    Zmeny od 01.01.2015 v zákone č. 289/2008 o ERP sa týkajú len zavedenia elektronických registračných pokladní. Iné zmeny nie sú. Ak služba nie je v prílohe č.1 zákon, netreba registračku. V konkrétnom prípade by som len overila či táto služba nespadá pod kód 96.04 - Služby týkajúce sa telesnej pohody, ktoré v prílohe sú uvedené.

    lesta je offline (nepripojený) lesta

    žena lesta
    Ja som zistila, že vraj trénerské služby patria do kódu 93.13 Fitnescentrá a vraj na prijatie tržby v hotovosti musí byť ERP. Aj mňa by veľmi zaujímalo či existuje úhrada FA v hotovosti mimo ERP . Ak máte niekto informácie budem povďačná.
    kopretinka 18.03.15 20:22 odstránil(a) z Porady

    Úhrada faktúry za trénerské služby v hotovosti mimo ERP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.