Zavrieť

Porady

Ako formulovať čestné vyhlásenie pre potreby katastra o príbuzenskom vzťahu medzi darcom a obdarovaným?

Dobré ránko,
prosím Vás potrebujem súrne poradiť ohľadom čestného výhlasenia. Matka darovala dcére pozemky na základe darovacej zmluvy - potvrdené na matrike, odnesené spolu s návrhom na vklad do katastra na príslušný kat.úrad. No bolo nám odkázané, že treba čestné vyhlásenie na kataster, že ide o matku a dcéru.
Vedel by niekto poradiť ako to sformulovať?
Iné ma nenapadá ako ..... čestne vyhlasujem, že ja "meno" som matkou jej "meno" ))
Prosím poraďte, ďakujem moc!
Naposledy upravil Mariana B. : 02.10.14 at 07:32 Dôvod: Uprava nazvu otazky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Presne tak, stačí jednou vetou, že čestne vyhlasujem, že ja, ...... som matkou ....... Dátum a podpis.

    Ak by neverili, zobral by som so sebou rodný list dcéry.
    szivics ďakujem! istota je gulomet ako sa hovorí, pekný deň

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Osobne si myslím, že ide o nejaký omyl alebo zle pochopenie - niekde nastala chyba v komunikácii.

    1. Kataster neodkazuje, kataster vyžaduje alebo požaduje, usmerňuje (nazvime všeliako)...no vždy je to písomnou formou, kde je uvedený nejaký ten dôvod.
    Takže sa pýtam..." došiel nejaký papier z KN ?"..

    2. Náležitosti na vklad http://www.nehnutelnosti.sk/vklad-do...nehnutelnosti/

    3. ..." čestné vyhlásenie na kataster, že ide o matku a dcéru..."
    Toto je tiež niečo od veci, VIĎ bod 2.
    Darca nemusí zdôvodňovať vzťah k obdarovanému.
    Chobot Pravdepodobne darovala poľnohospodárske pozemky, kde sa teraz sprísnili pravidlá prevodu. Viď zákon 140/2014 § 4 ods.1 písm. c):


    (1) Vlastník alebo iná osoba oprávnená previesť vlastníctvo poľnohospodárskeho pozemku (ďalej len „prevádzajúci“) môže poľnohospodársky pozemok, bez použitia postupu podľa odsekov 3 až 10 a podľa § 5 a 6, previesť do vlastníctva

    a) osobe, ktorá vykonáva poľnohospodársku výrobu9) ako podnikanie najmenej tri roky predo dňom uzavretia zmluvy o prevode vlastníctva poľnohospodárskeho pozemku v obci, v ktorej sa poľnohospodársky pozemok nachádza,

    b) spoluvlastníkovi poľnohospodárskeho pozemku, ak ide o spoluvlastnícky podiel podľa osobitných predpisov,10)

    c) blízkej osobe podľa § 116 Občianskeho zákonníka a osobe príbuznej podľa § 117 Občianskeho zákonníka.
    szivics "kataster neodkazuje" ...to som sa zle vyjadrila, nakoľko známa ktorej dcéra tam pracuje to spomenula a poslala číslo na osobu, ktorá je za to zodpovedná pre objasnenie netreba chytať za slovíčka sa ako bolo spomenuté sú sprísnené podmienky a keď išlo o viac pozemkov, treba aj cestne prehlásenie

    Ako formulovať čestné vyhlásenie pre potreby katastra o príbuzenskom vzťahu medzi darcom a obdarovaným?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.