Zavrieť

Porady

Trestné oznámenie na brata pre vyhrážanie sa smrťou.

Som v súdnom spore s podvodníčkou, ktorá mi rozbila priateľstvo a zničila firmu. Je to v štádiu žaloby, ktorá bola podaná prokuratúrou. Teda bude mať trestný súd a keďže mi ďalej robila zle v zamestnaní /tiež má firmu/ , podala som na ňu žalobu aj na Občiansky súd- so svedkami, po priestupkom konaní, kde bola uznaná vinnou.
Medzitým sa spojila s mojim bratom, ktorému navravela nezmysly, že som sfalšovala doklady a obrala ho o dedičstvo.
Brat jej nezostal nič dlžný a naopak on jej radil, nech ma zabijú, lebo jemu sa to nedarí, stále má na ulici nejakých svedkov...že som mu rozbila rodinu a chcem od neho jeho dom. Keďže celý život bol chamtivý a myslel si, že dostal menej ako ja, začal na mňa útočiť. Na ulici, že ma zabije, podpáli mi dom - pred 80-ročným otcom, ktorý je nemajetný, keďže spolu s mamkou za života všetko rozdelili. Brat i ja máme svoje darovacie zmluvy na rodinné domy. Potom brat začal útok na mňa v sms-kách. Daj mi dom, lebo budem svedčiť pre /dám jej meno pani D/ proti tebe, daj mi moje milióny... daj mi 3,5 milióna a budeme vybavení....podpálim ti dom, keď mi nedáš moje peniaze!... uvidíš, čo sa ti stane a podobne....
Bojím sa o svoj život. Ja som dostala len svoj domček, kde som doopatrovala mamku a teraz sa starám o otca. Brat ich za vyše 20 rokov ani len nepozdravil a mamku pred smrťou ani nebol pozrieť.
Spisujem trestné oznámenie - robím dobre? Veď, čo keď mi niečo urobí!
...Naviac - brat sa teší na otcovu smrť - vraj až vtedy uvidím, čo sa mi stane!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Na ulici, že ma zabije, podpáli mi dom
    § 360
    Nebezpečné vyhrážanie

    (1) Kto sa inému vyhráža smrťou, ťažkou ujmou na zdraví alebo inou ťažkou ujmou takým spôsobom, že to môže vzbudiť dôvodnú obavu, potrestá sa odňatím slobody až na jeden rok.

    (2) Odňatím slobody na šesť mesiacov až tri roky sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1
    a) závažnejším spôsobom konania,
    b) na chránenej osobe,
    c) preto, aby inému zmaril alebo sťažil uplatnenie jeho základných práv a slobôd,
    d) z osobitného motívu, alebo
    e) verejne.
    http://www.zakonypreludi.sk/zz/2005-300#f6360743
    ----------------------------------------------------------
    Nemusíš spisovať v podstate nič, stačí len zájsť na políciu.
    No na druhej strane je to oznámenie lepšia forma. Zároveň ale doporučujem podať trestné oznámenie na príslušnú prokuratúru (podateľňa oproti podpisu). Lavína sa spustí totiž rýchlejšie, polícia bude konať z podaného podnetu, no na príkaz prokuratúry.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    himalajka ...ešte raz ďakujem za radu...dám to na prokuratúru....sa cítim ozaj ohrozená... zvlášť, keď má brat boleriózu a schizofréniu... :-(...ozaj by som zle mohla dopadnúť... no a samozrejme dám na dom namontovať kamery a senzory...
    himalajka Dala som celú vec na prokuratúru. Nastalo vyšetrovanie a po ňom mi prišla odpoveď, že prokurátor zrušuje uznesenie preto, že som uvedenú skutočnosť neoznámila ihneď ale neskôr, závažnosť konania je nepatrná.
    himalajka Takže nakoniec sa obraciam na súd a chcem si vybaviť zákaz priblíženia. Otec bratovi tiež súdne ruší darovaciu zmluvu, aby sa brat odsťahoval a nebol v našej blízkosti. Skúšali sme všetko možné, ale život mi je milejší. Uvidím, ako to posúdi advokát. Môže to byť aj položené ako ochrana osobnosti so zákazom priblíženia, lebo mi bolo ubližované verejne, písomne i na úradných inštitúciách. len, aby som to prežila. :-(
      zbaliť

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Predpokladam, ze tie sms-ky mas odlozene v mobile ako dokaz. Tak nevahaj a okamzite chod na policiu, trvaj na tom, ze mas obavy o svoj zivot a prip. ziadaj aj o psychiatricke vysetrenie pre brata...lebo podla toho co pises,rozumny clovek sa takto nechova...moze mu ozaj rupnut v bedni,ale uz bude neskoro
    himalajka ...áno.... máš pravdu. Ďakujem za radu. Môj brat má boleriózu a lekár nám potvrdil schizofréniu.... podpichnutý dotyčnou pani... čistá katastrofa...
    arizona Tak nezabudni aj tu schizu nahlasit,ked uz tam budes.Tym vacsia sanca na uspech pre teba

    taiko je offline (nepripojený) taiko

    Som, kto som taiko
    ak je naozaj pravda, ze sa Ti brat (resp. ktokolvek) vyhraza smrtou a vies to dokazat, ja by som na policiu utekal s kazdou takouto vyhrazkou
    himalajka ...áno...mám to písomne zo spisu z kriminálky, kde pani "D" zadala jeho telefonát v písomnej forme - potvrdené s jej podpisom a v smsm-kách...pôjdem na prokuratúru.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    himalajka ...nie....pokiaľ bola uzavretá za života oboch rodičov. Napadnúť je možné, len sa všetko prehrá. Dar je dar a každý musí byť spokojný, že niečo dostal. Na hodnote daru nezáleží. To už viem. Len tie nepríjemnosti medzi stranami...:-(
    himalajka ...a ešte som chcela doplniť...darovaciu zmluvu môže zrušiť jedine darca... na to je Obč, zákonník... vrátenie daru...
    Chobot himalajka, to nebola otázka, ale to je odkaz na tvoju inú tému, ktorá súvisí s touto tvojou otázkou.
      zbaliť

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Na to, aby voči niekomu bolo začaté trestné stíhanie za nebezpečné vyhrážanie stačí fakt málo. Ku nám do firmy vyvolával jeden klient, že sem príde a nás tu postrieľa. Volal viacerým osobám. Fakt sme nevedeli, čoho je schopný, tak bolo na neho podané trestné oznámenie. Vlečie sa to už dosť dlho, teraz tomu budú už tri roky.Po roku to polícia postúpila prokurátorovi, on to postúpil na súd. Bolo už viac pojednávaní, ale rozsudok ešte nebol vynesený (do konca roka bude ešte jedno pojednávanie). Dám vedieť, ako to dopadlo, až to skončí.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    himalajka ...držím palce, nech to dobre dopadne. Viete, ja som s nikým nemala žiaden problém. Ale toto, čo sa okolo mňa deje....pred vyše dvoma rokmi sa mi darilo. Aj v práci aj v umení. Mala som výstavy obrazov, chcela som v obchodovaní troška postúpiť. Ale ľudia sú zlí. Stále dúfam v spravodlivosť. Pekný deň prajem... :-)
    himalajka Ako Vám to skončilo? U mňa to ide k súdu - zákaz priblíženia a otec chce docieliť zrušením darovacej zmluvy môjmu bratovi, aby sa odsťahoval. Je to síce komplikované, keďže otec bude mať tento rok 80 rokov, no urobí sa špeciálna zmluva vo forme testamentu, aby sa súd mohol konať a šťastne sa všetko doriešilo aj po jeho smrti.
    Chobot Ešte to stále neskončilo. Súd sa naťahuje ako sopel na rukáve. Posledné pojednávanie bolo minulý rok v zime, odvtedy skapal pes. Asi sa sudcovi nechce vytyčovať pojednávanie.

    Ale mňa to ani tak netrápi. Myslím, že dotyčný sa už poučil, aj keby žiadny trest nedostal.
      zbaliť

    Trestné oznámenie na brata pre vyhrážanie sa smrťou.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.