Zavrieť

Porady

Môžem poberať sociálne štipendium na VŠ ak som ženatý a manželka pracuje na polovičný úvezok?

Som študentom denného štúdia na VŠ. Mám 25 rokov, čiže už nie som nezaopatrené dieťa. Nepoberám žiadne dávky, iba sirotský dochodok 10,73 € mes., už 3 roky. Mám manželku, sobáš uzavretý dňa 05.10.2013, zamestnaná na polovičný úvezok. zamestnaná od 09.2013, predtým študentka denného štúdia na VŠ. nepoberá žiadne dávky. Jej hrubá mes. mzda 180 €, čistá mes. mzda 155,88 €
Mám nárok na sociálne štipendium na VŠ ? s rodičmi sa neposudzujem.Nie je tam potrebný nejaký minimálny príjem? Prosím o vierohodnú odpoveď, mám už o tejto problematike dosť načítané, no stále neviem svoj nárok posúdiť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Soňa K je offline (nepripojený) Soňa K

    Soňa K
    Vierohodnú odpoveď Ti dajú tí, ktorí posudzujú a rozhodujú o nároku na sociálne štipendium. Podaj žiadosť a kompetentní o nej rozhodnú.

    puskvorec je offline (nepripojený) puskvorec

    puskvorec
    Áno, mal by si mať nárok. Je potrebné nájsť si na stránke školy čo všetko - aké doklady- musíš priložiť. Dáš si žiadosť aj s dokumentami a počkáš na to, koľko ti vyrátajú. skús si predbežne na studentskefinancie.sk vyrátať na kalkulačke. Moja kamoška je vydatá, má aj dieťa a poberá aj štipendium.

    Môžem poberať sociálne štipendium na VŠ ak som ženatý a manželka pracuje na polovičný úvezok?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.