Zavrieť

Porady

Koľko dať známemu za nalakovanie blatníka?

ja mám iný problém, opravil nám známy narazený predný blatník na guľu a nechcel si zobrať peniaze.... rada by som sa s ním vyrovnala, ale nemám predstavu, koľko by som mu mala za to dať.... vraj tam niečo tmelil a kúpil farbu a nastriekal to.... nedával si takéto niečo niekto opravovať a koľko ste za to zaplatili?
4 komentárov     zbaliť
Chobot V autorizovanom servise lakovanie jedne časti, napr. toho blatníka stoji aj vyše 100 EUR, ak sa aj tmelilo a vyronávalo, tak možno aj 150. Ak to bola metalíza, tak aj samotná farba je drahá. Ja kupujem nemetalízu a tá stojí liter cca 60 EUR. Metalíza stojí od 100 a vyššie za liter. Na blatník stačí tak 2 dl. Metalizované farby sa ešte lakujú bezfarebným lakom.

Ak by si mu chcela zaplatiť, tak by si mu mala dať cca 50 EUR, z toho 30 EUR by bolo za materiál (ak použil lacnejšie farby).

Ak nechce peniaze, tak mu kúp nejaký balíček, kam mu dáš dobrú bonboniéru, dobrú kávu (napr. 200 g NEscafe Gold), nejaký alkohol, čo pije (ak nevieš, kúp niečo za cca 15 EUR) a ešte nejaké drobnosti (ak má deti, tak pre nich sladkosit). Nech to má hodnotu aspoň 30 EUR.
JAJA11 Ďakujem, ja som potrebovala vedieť, koľko to asi tak stojí, aby som mu nedala veľmi málo, robil nám až 2 veci (manžel stihol pokrstiť auto na 2 miestach :-), takže som v obraze a vyrovnám sa :-)
Chobot Vieš, problém pri škrabancoch je ten, že ľudia si myslia, že je to len škarabanec a on to opraví lokálne. Lenže či ide o malý škrabanec alebo trebárs výmenu celého blatníka - tak z hľadisla lakovania to je jedno. Treba to nastriekať celé. A to obnáša:

- zakryť ostatné časti auta (farba sa práši aj na 2 metre).
- prebrúsiť pôvodný povrch
- vybrúsiť okolie škrabanca na plech
- vytmeliť miesto
- prebrúsiť vytmelené
- nastriekať základom
- nastriekať farbou
- odstrojiť auto

Je to fakt roboty a roboty. Ja si moje Tico v prípade potreby lakujem sám. Nie je to dokonalé, ale mám to za pár šupiek. Menil som najmä nárazníky a tie si lakujem.

A ak to lakoval na 2 rôznych miestach, tak obe plochy museli byť nastriekané. Výhodou je, že zvyšok auta zakrával fóliou iba raz.
JAJA11 ono je najhoršie, že neviem ako to dal lakovať, tvrdil, že len kúpil spray a nastriekal to, ale ja som mala problém zistiť, kde to auto bolo poškodené..... spravil to dobre, tak o to ma viac mrzí, že si nechce zobrať peniaze .... a keďže sme doteraz také niečo nedávali opravovať, tak nemáme predstavu koľko to dá roboty a čo to stojí .... a neboli to len škrabance, na oboch miestach boli diery, takže to aj musel zatmeliť......
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    V autorizovanom servise lakovanie jedne časti, napr. toho blatníka stoji aj vyše 100 EUR, ak sa aj tmelilo a vyronávalo, tak možno aj 150. Ak to bola metalíza, tak aj samotná farba je drahá. Ja kupujem nemetalízu a tá stojí liter cca 60 EUR. Metalíza stojí od 100 a vyššie za liter. Na blatník stačí tak 2 dl. Metalizované farby sa ešte lakujú bezfarebným lakom.

    Ak by si mu chcela zaplatiť, tak by si mu mala dať cca 50 EUR, z toho 30 EUR by bolo za materiál (ak použil lacnejšie farby).

    Ak nechce peniaze, tak mu kúp nejaký balíček, kam mu dáš dobrú bonboniéru, dobrú kávu (napr. 200 g NEscafe Gold), nejaký alkohol, čo pije (ak nevieš, kúp niečo za cca 15 EUR) a ešte nejaké drobnosti (ak má deti, tak pre nich sladkosit). Nech to má hodnotu aspoň 30 EUR.

    Koľko dať známemu za nalakovanie blatníka?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.