Zavrieť

Porady

r.25 v DP

prosím pomôžte niekto
Robím DP za IQ, mala som tam nejaké dobropisy /prijaté/, tie mi však nevstúpili do DP na r. 25, nevie mi niekto povedať, kde môžem mať chybu?Lýdia
Usporiadat
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
ALBO
Napriek tomu, ze sa casto radsej stiahnem (nie preto, ze si myslim ze druha strana ma pravdu/ teraz musim reagovat. Ked som ja odpovedala na otazku, ziaden prispevok tam nebol, medzitym napisala prispevok Lida, ale tam ja uz znova predsa nepozeram ...
Z mojej strany sa nejednalo o kritiku, ale postreh. Bol to situačný pohľad na Poradu ako takú a odsúhlasovanie príspevkov. Vychádzala som zo svojej skúsenosti. Nič viac a nič menej. Aj v tomto je riziko "virtuálnej komunikácie", na ktorej sú okrem iného založené aj otázky a odpovede a ich pochopenie jednou a druhou stranou. A o vývoji otázky máte pravdu ... a zrejme nikto nečakal, že sa ešte môže zvrtnúť. A stalo sa ... Môj názor však je ... že tu nikto nie je vinník. Ani preto, že sa otázka zvrtla, ani preto, že nie sú dávané súhlasy. Už som to spomínala (a aj mne to už hovorili) sú prípady, keď jednoducho do témy nejdem, lebo vidím, že otázka je "v dobrých rukách". Častokrát aj v tých vašich ... .-)
0 0
lydinka lydinka

lydinka je offline (nepripojený) lydinka

Paula
aby som to ešte viac zamotala , robím takto:
Prijatý dobropis z tuzemska.......................r.25
Prijatý dobrobis z EÚ................................r. 23,24,25
Vystavený dobropis do tuzemska................r.23,24

Iné prípady na šťastie nemám.
Fajn, kukla som ešte raz na daňové skupiny, voľačo som tam poprestavovala, a teraz mi na r. 25 vyslo -suma DPH, ale zároveň mi to zvýšilo sumu na r.14 /daň z tovarov/, no mne sa to nezdá.
Asi sme tu zblbli viacerí a to vďaka mne. Tým čo zblbli, sa ospravedlňujem.
Lýdia
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
eek, nešlo by to Janka napísať "po lopate" ?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ak to boli dobropisy a ty si ich presunula na r25, tak logicky sa ti riadok 14 zvýšil. Lebo riadok 25 odpočítaš.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

lydinka
Fajn, kukla som ešte raz na daňové skupiny, voľačo som tam poprestavovala, a teraz mi na r. 25 vyslo -suma DPH, ale zároveň mi to zvýšilo sumu na r.14 /daň z tovarov/, no mne sa to nezdá.
Asi sme tu zblbli viacerí a to vďaka mne. Tým čo zblbli, sa ospravedlňujem.
Lýdia
Veru neviem ako ti to SW počíta. Ak pri účtovaní napr. tuzemského dobropisu zadám do riadku, kde mám sumu a účet DPH riadok 25, v tlačive DP DPH mám sumu DPH v riadku 25 plusom a logicky mi znižuje v konečnom dôsledku nárok na odpočet (sumu z r. 22). Riadok 14 sa mi nezmení. Žiaden riadok sa mi nezmení, každý má svoju vlastnú sumu, ktorú napočíta zo zadania príslušného riadku už pri účtovaní každého prípadu.
Naposledy upravil Paula : 25.04.06 at 19:32
0 0
lydinka lydinka

lydinka je offline (nepripojený) lydinka

Lida
ak to boli dobropisy a ty si ich presunula na r25, tak logicky sa ti riadok 14 zvýšil. Lebo riadok 25 odpočítaš.
No to áno, skôr som sa pýtala na to znamienko mínus na tom r. 25, lebo v inej téme, kde sa rozoberal tento problém, som sa dočítala, že s "-" idú ťarchopisy.
Ď
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Jozef Mihál
eek, nešlo by to Janka napísať "po lopate" ?
Jozef ja po lopate iba pri lopate ... a tú zmrznutú zo zimy už ani v aute nevozím.
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Paula
aby som to ešte viac zamotala , robím takto:
Prijatý dobropis z tuzemska.......................r.25
Prijatý dobrobis z EÚ................................r. 23,24,25
Vystavený dobropis do tuzemska................r.23,24

Iné prípady na šťastie nemám.
No fajn, toto si asi vytlačím a dám na nástenku. Ja som nejak r. 25 doteraz ignorovala... Paráda. Dobre, je ešte niečo, čo by ma mohlo prekvapiť?

Asi to v predchádzajúcich priznaniach nebudem riešiť anechám veci tak, ako sú. Výslednú daň mi to neovplyvní, môžu mi snáď vytknúť, že som to neuviedla do správneho riadku. Možno natrafím na nejakú fajn kontrolórku...
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Marianna01
Dobre, je ešte niečo, čo by ma mohlo prekvapiť?
Lopata .
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Jana Acsová
Lopata .
Myslíš?
0 0
lydinka lydinka

lydinka je offline (nepripojený) lydinka

Paula
Veru neviem ako ti to SW počíta. Ak pri účtovaní napr. tuzemského dobropisu zadám do riadku, kde mám sumu a účet DPH riadok 25, v tlačive DP DPH mám sumu DPH v riadku 25 plusom a logicky mi znižuje v konečnom dôsledku nárok na odpočet (sumu z r. 22). Riadok 14 sa mi nezmení.
Mám to takto: DPH z dobropisu je 107sk
predtým:
r.22 / 80 000sk
NO / 13745sk

teraz /po oprave Daňových skupín/
r.22 / 80107sk
r.25 / -107sk
NO / 13745sk
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Je to logické.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

lydinka
Mám to takto: DPH z dobropisu je 107sk
predtým:
r.22 / 80 000sk
NO / 13745sk

teraz /po oprave Daňových skupín/
r.22 / 80107sk
r.25 / -107sk
NO / 13745sk
Akorát mne by SW vytlačil:

r. 22 = - 80107
r. 25 = + 107

ale výsledok je ten istý
Na r.22 sa píše "odpočítanie dane celkom"....a logika mi vraví, že ak niečo odpočítavam, tak to robím mínusom
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Postreh Paula, to som si ani neuvedomila. r. 25 je plus.
0 0
lydinka lydinka

lydinka je offline (nepripojený) lydinka

lenkak
Postreh Paula, to som si ani neuvedomila. r. 25 je plus.
No a to mínus ma tam práve mýli, pretože predtým mi to mínus tam nehádzalo
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
DPH matematika:
r 13 = zdaniteľné obchody
- r 22 = odpočítanie dane
- r 24 = vystavené dobropisy
+ r 25 = prijaté dobropisy
= výsledok.
0 0
Žanet Žanet

Žanet je offline (nepripojený) Žanet

Možno budem mimo témy, ale nedá mi aby som nereagovala ako ma celá táto téma pobavila- celý jej vývin. Podľa mňa to bolo spôsobené tou nočnou hodinou. Netrúfala som si poradiť aj keď účtujem aj DPH- dobropisy, neviem sa vyjadrovať paragrafmi preto si veľmi vážim poraďákov ako je Janka a samozrejme aj iný.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

lydinka, neviem, aký máš SW, keď ti robí zmätky.......žiada sa mi mimo témy teraz povedať moje obľúbené "zabiť a zakopať!".
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Paula:
Lydinka má MRP DOS, ja mám MRP Win a nemám s tým problém.
Jedna firma a tak rozdielne softy.
0 0
ALBO ALBO

ALBO je offline (nepripojený) ALBO

Marianna01
Tak teraz ste ma doplietli dokonale. Ak mne dojde dobropis, to znamená, že mi niekto dobropisuje tovar, ktorý mne dodal - nie keď ho dodám ja. To isté služby. Nerozprávajme o členskom štáte, zjednodušme to na SR.
Čiaže odoberiem tovar za 1190. Na 119 mi dojde dobropis. To znamená, že 19 mám dať na r. 25? Ale to predsa nie je to, čo píše ALBO - ja tovar predsa nedodám.
A čo potom riadky 23, 24? Veď tam dávam dobropisy, ktoré som ja vystavila.

Mám z toho celého teraz značný hokej. Myslela som si, že ma už nič výrazne neprekvapí, nuž ale teraz som značne zmätená.
Marianna, nakoniec som zostala dopletena aj ja, pisem tu uz pomaly pol hodinu odpoved, pretoze najpvrv som isla v prispevku opravit vy na vám, ale vidim , ze je to dobre lebo ja tam reagujem na § 25 a § 25 riesi odberatelske opravy, preto je tam ak dodáte tovar vy.
Medzitym mi este vYpadla stranka a kym som sa dostala naspať mate tam uz tri strany a aj odpoved na vasu otazku.
Dobru noc
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať