Zavrieť

Porady

Ako dosiahnuť, aby exekútor nesiahol na môj majetok??

Ahojte, mam problem. Moji rodicia maju vela exekucii. Byvaju v mojom dome Oni nie su vlastnikmi ziadnej hnutelnej ani nehnutelnej veci. Maju u mna trvaly pobyt, aby neboli bezdomovci. Co mam spravit, aby mi kazdu chcilu neklopal exekutor na dvere??? Bojim sa, ze jedneho dna pridu a budu lepit nalepky na moje skrine televizor atd. Kedze na blocku nieje uvedene moje meno. Cize je to nedokazatelne, ze som to kupila ja. Poradte mi co mam robit, ak nechcem prist o svoje veci. Citala som na internete o zalobe sa domahat vyluceni veci z exekucii a zaloba za zasah do vlastnickych prav garantovaneho ustavou? Pomoze ak im zrusim trvaly pobyt??? Len sa bojim co bude zo sestrou kedze ma len 12 rokov. Fakt som zufala uz. Prosim poradte mi ja sa do toho vobec nevyznam. Dakujem velmi pekne.
Naposledy upravil AmmiS : 14.10.14 at 21:12
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Najjedniduchsie pre teba by bolo zrusit ten TP.
    Ale...pre exekutora nie su zaujimave stare skrine,starsia elektronika a podobne veci, s ktorymi by mal problem ich rychlo predat a este na tom zarobit. On pojde skor po novsich a cennejsich veciach. K tym uz skor najdes blocky.
    Alebo mozno rodicom zablkuje ucty,alebo siahne na dochodky.
    Vhodne by bolo s exekutorom komunikovat a dohodnut sa na nejakych mesacnych splatkach.
    aduska169 No jasne. Ale ja nemam dovod riesit ich exekucie. Dedit aj tak nemam co a dlhy nepotrebujem. Mam dost svojich platieb ako inkaso a hypoteka. Mne skor ide o to aby mne domov nechodil zvonit kazdy exekutor. A nesiahal na veci na ktore som si zarobila sama. Ale dakujem za odpoved. Ani som necakala zeby mi niekto odpisal
    arizona Nakolko maju u teba trv.pobyt,je pochopitelne, ze kazdy exekutor pojde na uvedenu adresu,ked ich bude chciet navstivit. Ked budu pravidelne splacat,on nema dovod ich doma navstevovat... To,aby neprisiel,to neovplyvnis. Mozes mu jedine na mieste vysvetlit situaciu...ostatne je na jeho rozhodnuti

    taiko je offline (nepripojený) taiko

    Som, kto som taiko
    nuz a keby si rodiacia nahlasili trvaly pobyt na obecnom urade? Byva budu u teba, ale pobyt budu mat na obecnom urade, tkaze exekutor bude chodit tam a ked pride k tebe domov, tak ho vyhodis, lebo ta vlastne obtazuje.
    aduska169 dakujem za rady ale zo sestrou co??? nechcem aby mala zruseny TP ani aby ju vzali do decaku abo co bo ja v nasom state uz neverim nikomu a nicomu nechcem jej dodrbat detstvo a pubertu.

    Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

    Ferdosondo
    Nebol dom prepísaný z rodičov na Teba po tom, ako začali mať rodičia problémy s dlhmi? Bacha na to, lebo exekútori idú po takýchto prepisoch, ako rómovia po udenom.
    Návštevám od exekútorov sa vyhneš zrušením TP. Fakt ale neviem, čo so potom sestrou, aby ju nevzali do detského domova. Jedine si ju vziať do opatery. Ale ako sa to robí po právnej stránke neviem.
    Prípadne rodičom čiste papierovo prenajať nejaké ubytovanie za prijateľnú sumu s prihlásením TP a bývať môžu naďalej u Teba. Pre exekútora budú u Teba na "návšteve".
    Naposledy upravil Ferdosondo : 15.10.14 at 06:09
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    aduska169 Nie dom nebol prepisany z rodicov na mna. Moji rodicia nevlastnia uz dlhe roky nic.
    arizona A rodicia so sestrou aj u teba byvaju,alebo maju len papierovo TP? Nepises, ci su zamestnani, ci nie. Pises,ze nemaju ziadne majetky,len exekucie. Splacaju tie dlzoby?
    aduska169 Mama je na polovicnom invalidnom..a oco zivnostnik. Neviem ci splacaju ale keby splacali tak sem exekutor nechodi. Ano byvaju u mna. keby nebyvali tak su pod mostom.
      zbaliť
    Mariana B. 15.10.14 08:11 odstránil(a) z Porady

    Ako dosiahnuť, aby exekútor nesiahol na môj majetok??

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.