Zavrieť

Porady

Učtovanie poistnej udalosti v JU

Ako má zaúčtovať SZČO, účtujúca v jednoduchom účtovníctve, platiteľ DPH, poistné plnenie za opravu auta: DF 1000 € + 200€ DPH - celkom 1200 €. Výšku DPH 200 € uhradila SZČO, 1000 € vystavila poisťovňa, krycí list a túto čiastu uhradí priamo dodávateľovi opravy.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    A použila si vyhľadávaš na odpovede? Asi nie, lebo odpovedí na takúto otázku je tu neúrekom.http://www.porada.sk/t16027-p2-poist...ryci-list.html

    maska2 (Dnes 12:17) Použila, ale nejak neviem, ako zaúčtovať poistné plnenie od poistovne, ktoré išlo priamo dodávateľovi služby. Túto info som nenašla nejak ani v priložených linkoch.
    Môžeš mi teda prosím Tweety poradit?
    Faktúra za opravu 1000 VOZD-služby, dph 200-nárok na odpočet.
    1000 € teda POZD a urobíš zápočet so záväzkom , ktorý ostal po zaplatení dph na faktúre 1000.
    Naposledy upravil Tweety : 16.10.14 at 09:30
    maska2 Použila, ale nejak neviem, ako zaúčtovať poistné plnenie od poistovne, ktoré išlo priamo dodávateľovi služby. Túto info som nenašla nejak ani v priložených linkoch.
    Môžeš mi teda prosím Tweety poradit?
    maska2 Tweety ďakujem.

    Učtovanie poistnej udalosti v JU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.