Zavrieť

Porady

Kolko moze byt otvorený očny zub ?

Dobry den, potrebovala by som poradiť za radu by som bola velmi vďačna. Mam otvorený zub uz 2 tyzdne predtym som mala hnis v nom chcem sa opytat kolko moze byt otvorený ? kedze zubar ma nezoberie ked nemam pri nom kartu,lebo niesom doma ale 300 km od domu, a nemam vlastne ani karticku poistenca pretoze mi ju ukradli tak ma urciet ani nevezme. tak dufam ze zapal sami nevrati ... dakujem pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Ak si hlásila krádež na polícii, tak by si mala mať potvrdenie. Ak nemáš, navštív najbližšiu pobočku tvojej poisťovne a požiadaj o vydanie nového preukazu poistenca. Požiadať môžeš aj písomne - tu je info od VŠŽP https://www.vszp.sk/poistenci/sluzba-vas/

    Zubár ťa ošetrí aj za plnú úhradu v mieste pobytu. Vie si aj overiť tvoj poistný vzťah so ZP aj bez preukazu poistenca.

    No a samozrejme informáciu ako dlho môžeš mať otvorený zub ti dá aj tvoj zubár - stačí mu zavolať. A predpokladám, že pri ošetrení ťa aj poučil ako ďalej postupovať.

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Ak nechcete prísť o zub, tak je potrebné ho čím skôr definítivne vyčistiť a vyplniť. Akonáhle je zub otvorený, dostávajú sa do neho baktérie. Nie každý zubár to vie dokonale robiť, asi aj preto mnohí najprv zub navŕtajú, vyčistia a dajú akože liečiacu vložku, podaktorí ani to nie.

    topper1 je offline (nepripojený) topper1

    topper1
    Ja som mal podobný problém, zubarka mi nechala otvorený očný zub, bez vložky iba diera až do koreňového kanálika (vyberala nerv)...riešiť to dalej ani nechcela, pretože, keby ho vraj zatvorila tak zase opuchnem. Zub nebol nejako nahnity ani nič podobné, vyzeral pekne...ale vraj bol odsudeny na vytrhnutie...a potom umelu náhradu. Bolieť prestal, ale diera sa stále upchávala jedlom a čistiť to šlo ťažko...po mesiaci a pol sa mi pri jedle zlomil..baktérie ho už poriadne načali. Takže vyriešiť to treba čím skôr. Verím, že iný zubár by ho ešte zachránil...preto mám už nového.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Richard A to bolo kedy asi? Dnes sa korene vypĺňajú, ak tam nie je nejaká komplikácia.
    topper1 to bolo pred rokom, na Vianoce som bol už bez zuba a začiatkom roka som riešil náhradu. K zubarke som prišiel opuchnutý s velkým množstvom hnisu, a teplotami. Bolieť začal v sobotu a na pohotovosť som išiel v nedelu, k nej v pondelok. Po kontrole a rtg videla pri koreni ešte nejake ložiska hnisu,.. preto sa rozhodla kanalik neplniť, nezatvárať a vytrhnuť ...dohoda bola, že prídem po Vianociach...aby som pod stromčekom nebo štrbavy, ale to som bol aj tak, lebo sa zub zlomil.
    buchač Pokiaľ sa pod zubom vytvorí hnisavé ložisko, väčšinou je tento odsúdený na extrakciu.
    Takéto prípady sú bežné, kľudne aj pod zdravým zubom.
      zbaliť

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Dovtedy, pokiaľ vydržíš bolesť....
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Brunny tak diky za radu
    draik Keď je zub otvorený, tak nemá čo bolieť, lebo prípadný hnis odtečie.
    buchač Hnis síce odtečie, zub je otvorený, ba aj vložka môže byť daná...no ajhľa, zub aj napriek tomu bolí.

    Takže čím skôr dať do poriadku dať ten zub do poriadku, nakoľko sa situácia môže ukončiť aj tou extrakciou.

    Hnis je svinstvo...a občas sa objaví kľudne pod zubom, v ďasne a vtedy už niet čo zachraňovať, vtedy už prichádza na rad injekcijka a klieštiky...a vznikne čierna diera.
    draik Všetko sa dá záchraniť, aj za cenu resekcie. Akurát nechápem, ako nejaký zubár môže nechať pacientovi otvorený zub. Ešte na pohotovosti by som to pochopil.
    BXLmiami No ja by som teda nechcela aby mi zablomboval hnisavý zub.A pochybujem,že ty si to zažil,inak by si nenapísal takýto komentár.:-)
    draik Nikto nehovorí o tom, že sa má plombovat hnisavý zub. Ak ide o klasický zápal, tak je potrebné zub otvoriť, riadne vyčistiť zubné kanáliky, vyplniť ich a zub uzavrieť. Ak je zápal v okolí koreňového hrotu, tak je možná resekcia. Otvorený zub je však ideálny priestor pre baktérie, aby sa množili a aby pacient o zub v konečnom dôsledku prišiel.
      zbaliť

    Kolko moze byt otvorený očny zub ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.