Zavrieť

Porady

Máme nárok na daňový bónus za 4 mesiace?

Ja som v období 01-08/14 poberala DB v zamestnaní. Od septembra som opäť na RD, manžel prevadzkoval 1 mesiac živnosť (mal jednu zákazku)- kde mal príjem okolo 1600 Eur. Môže si v daňovom priznaní uplatniť daňový bónus na zvyšné obdobie 09-12/2014 s uvedeným príjmom? Ako je to potom s ročným zúčtovaním zdrav. poistenia keď živnosť ukončil - môžu mu upraviť výšku preddavkov?
veronikasad Aký bol tvoj celkový príjem za obdobie 01-08/14 ?
globus111 cca 4400 v hrubom za tých 8 mesiacov
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Manželov príjem zo živnosti nedosiahol 6-násobok min.mzdy, nárok na doplatenie DB mu nevznikne.
    Môžeš o doplatenie DB požiadať ty - podaníém daňového priznania (do 31.3.2015), kedy ti DB pošle priamo DU, alebo cestou zamestnávatela, ak do 15.2.2015 požiadaš o vykonanie ročného zúčtovania dane - písomne, na predpísanom tlačive.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    globus111 takže pri uvedenom príjme mám nárok na DB za celý rok?
    veronikasad ano, ale až po skončení roka - podaním DP alebo v RZD (príjem 6*352€ si dosiahla)
    globus111 to je super potom, ak budem na RD do konca - tzn. že nastúpim bud. rok v septembri do práce - tam sa berie do úvahy príjem za 09-12/2015 - vrátane decembra ? (ak je decembrová mzda vyplatená potom až v januári)? Tam by mi potom nárok pokiaľ to bude vrátane decembra tiež vyšiel....
    veronikasad Ano, aj príjem za december 2015, ak bude vyplatený do 31.1.2016. Ale celkový príjem musí byť vo výške 6-násobku aktuálnej min. mzdy, ktorá sa od 1.1.2015 zvyšuje.
    globus111 super tak to si potom odsledujem, ďakujem
    veronikasad Ak by ti nejaký príjem chýbal, požiadaj o čerpanie dovolenky v súbehu s poberaním RP - pred nástupom do zamestnania.
      zbaliť

    Máme nárok na daňový bónus za 4 mesiace?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.