Zavrieť

Porady

Môžu ma prepustiť ak som zamestnaná cez personálnu agentúru a pôjdem na PN kvôli rizikovému tehotenstvu?

Dobrý deň, momentálne som zamestnaná od 04/2014 cez personálnu agentúru, som v 6 týždni tehotenstva a lekár mi kvôli komplikáciám odporúča dať sa vypísať na rizikové tehotenstvo, môžu ma počas trvania PN - rizikového tehotenstva prepustiť? Bojím sa ísť na rizikové tehotenstvo, aby ma neprepustili, takže som to v práci zatiaľ neoznámila. V zmluve mám napísané:
"prac. pomer je dohodnutý na dobu určitú, a to na dobu trvania dočasného pridelenia zamestnanca....zamestnávateľ môže jednostranne ukončiť dočasné pridelenie zamestnanca u zamestnávateľa pred uplynutím dojednanej doby dočasného pridelenia v prípade, že zamestnávateľ ukončí objednávku na výkon práce zamestnanca. Dočasné pridelenie tak končí dňom ukončenia objednávky.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Otázne je, kto ťa môže prepustiť. S kým máš pracovnú zmluvu? S personálnou agentúrou? Alebo priamo so zamestnávateľom, ktorý ti prideľuje prácu (si k nemu dočasne pridelená)?

    Z toho, čo si napísala, tak zamestnávateľ, kde vykonávaš prácu môže tvoje dočasné pridelenie kedykoľvek zrušiť - teda ukončí zmluvu s personálnou agentúrou. Tam nie si chránená zákonníkom práce pri zákaze výpovede, lebo s nimi nemáš pracovnú zmluvu. Teba len prenajímajú a ten prenájom môžu kedykoľvek zrušiť.

    Otázne je, akú zmluvu máš s personálnou agentúrou. Ak je to riadna pracovná zmluva, tak sa riadi zákonníkom práce. Bez toho, aby sme videli tvoju zmluvu s personálnou agentúrou, ti asi nik presne neporadí.

    Môžu ma prepustiť ak som zamestnaná cez personálnu agentúru a pôjdem na PN kvôli rizikovému tehotenstvu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.