Zavrieť

Porady

Prepojenie TV a hifi veže

Chcem počúvať TV cez reproduktory z veže, ale po prepojení (viď príloha) mi nejde zvuk. TV je SONY BRAVIA KDL-40R455B, zvolil som : Nastavene AV - Reproduktor - Audio systém, na veži som dal AUX ale zvuk mi aj tak nejde. K TV mám pripojený aj HDD rekordér a ten keď pripojím k veži, tak zvuk (z TV) mi ide.
zapojenie.jpg  
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Takto to nejde!
    Na telke máš cinch len VSTUPY! Označené In. Teda DO televízora! Z televízora z týchto konektorov nič nejde! Máš tam predsa napísané Component IN (vstup)
    Ak chceš z telky zvuk, musíš cez slúchadlový výstup (označ. Audio Out) a to potom pripojiť na AUX/CDR IN.
    A na to potom potrebuješ také niečo:
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    dracik1 Uplny nezmysel, treba si poriadne prestudovat schemu.
    misoft No tak preštuduj! A pozri si aké sú vstupy a výstupy na veži a telke. HDMI môže byť obojsmerny, ale ostatné ak sú označené IN, tak NIKDY nemôže byť OUT!
    dracik1 nuz, musim uznat, ze ja som bol ten, kto zle cital schemu. Uz som to cele pochopil. Tu vidno len scart zapojenie videa a vystupy z videa (ktore su inak oznacene ako in, ale diagram ich pouziva ako out) Ostava sa teda spoliehat ze outputy su z boku, pretoze to co vidime je len "rear view" pohlad zozadu.
    misoft Stáva sa. I to je však poučné. Na budúce budeš vedieť a budeš radiť miesto mňa.....
    dracik1 :-)
      zbaliť

    erik555 je offline (nepripojený) erik555

    erik555
    No jo...casta chyba majitelov elektroniky, kde nerozlisuju vstupy (IN) a vystupy (OUT)
    misoft Ani nie - neznalosť pojmov a anglického označovania a významu slov. Veď konektor ako konektor.....
    Chobot Phlips FW555C nemá optický S/PDIF audio vstup.
    lubko6394 Ja som pozeral len ten TV Sony a ten výstup S/PDIF má, toho Philipsa som zbadal až teraz na obrázku.

    dracik1 je offline (nepripojený) dracik1

    dracik1
    Mr. 40, ziadny strach. Ten spodny audio out - to je digital - na ten zabudnime. Na panely G (kazdy z tych panelov je na scheme zvacseny a znazorneny) mas Audio OUT L (lavy kanal) P (Pravy kanal). Zapoj tie, prve zlava a poved ich do veze AUX. Na vezi si spusis AUX a trosku pridaj zvuk (nerobim z teba hlupaka, ale niekedy si nevsimnenme hlupost a kvoli malickosti mame pocit ze to nejde, stava sa kazdemu, aj mne samozrejme). Ide to? Ak nie, skus prehodit tie dva cinche z tv do druheho l a R. Ak ani to nejde, vrat ich na predoslu poziciu a bude potrebne hladat v prirucke a tv menu, ako to nakonfigurovat na dvojkanalovy stereo zvuk. Je totiz mozne, ze vystup dokaze aj viackanalovy output. Urcite mi mi napis, ak budes mat problem, to musi ist. To islo aj na mojej tesle telke z roku 1990 ked som napajal zvuk na vezu z 5 kolikoveho vystupu :-))) Takze neboj, zvladneme to.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Mr.40 Páni, ďakujem vám za príspevky, ale už mi to funguje. Zapojil som to podľa misoftovej rady cez slúchadlový výstup.
    misoft Prajem príjemný posluch. Uži si to!
    misoft @dracik1 - ani ja zo seba hlupáka nerobím. Ja to totiž viem, kde čo patrí.... na rozdiel od teba....
    dracik1 Ospravedlnujem sa, zle som cital diagram, mrzi ma ze som ta poplietol. Som ale rad, ze si nasiel spravnu radu a ze to funguje k tvojej spokojnosti.
    misoft Človek je tvor omylný. I ja som tú schému študoval dobrých 15 minút, než som prišiel k záveru.
      zbaliť

    Prepojenie TV a hifi veže

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.