Zavrieť

Porady

Transférová dokumentácia

Dobrý deň,
po preštudovaní ekonomicky prepojených zahraničných osôb mám hlavu v smútku. Od 2014 je vraj potrebná transférová dokumentácia.
Avšak skutočne som z toho "domotaná", preto by som chcela poradiť priamo na mojom prípade: Slovenská firma A má dvoch spoločníkov: jednu slovenskú fyzickú osobu a jednu zahraničnú spoločnosť B. Konateľmi je daná slovenská FO a česká FO (zastupujúca zahraničnú spoločnosť B). Medzi danými spoločnosťami, teda slovenská A a česká B, prebiehajú počas roka rôzne obchody (dodávky tovarov a služieb). Je potrebné v danom prípade mať vypracovanú transférovú dokumentáciu spoločnosťou A? Ďakujem za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    FR SR vydalo ohľadom transferového oceňovania metodický pokyn, kde je to celkom zrozumiteľne vysvetlené. Hlavne to, koho sa týka (§2) ...
    https://www.financnasprava.sk/_img/p...u_metod_TP.pdf
    MOLAB Ďakujem za link, avšak ani po jeho preštudovaní nie som múdrejšia. Nájde sa niekto, kto mi dá jasnú odpoveď? Buď áno, alebo nie. Ďakujem však za link.
    JankaO Kto je závislá osoba, ekonomicky, personálne alebo inak prepojená osoba je stanovené v § 2 ZoDZP. Čiže ak spĺňate tieto kritéria, tak máte povinnosť preukázať pri transferovom oceňovaní, že ceny sú obvyklé a viesť o tom a o použitej metóde dokumentáciu. Ak kritéria nespĺňate, túto povinnosť nemáte.

    Transférová dokumentácia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.