Zavrieť

Porady

Peňažný denník

Prosím vie mi niekto poradiť. Som začínajúci (SZČO) v stavebníctve. Chcem si sám viesť účtovníctvo a potrebujem jednoduchý peňažný denník, aby som to nemusel pracne ručne zapisovať.
ALFA (demoverzia) má obmedzené zúčtovateľné položky, takže to nemôžem využiť.

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Neviem či je nejaká demoverzia bez obmedzenia. Alfa má obmedzenie do príjmu 200.000,-. Asi treba kúpiť normálnu verziu v čase , kedy sú ponúkané zľavy.

    janka11 je offline (nepripojený) janka11

    janka11
    Milá Daniela. Ďakujem za rýchlu odpoveď. Ale zatiaľ nechcem kúpovať program, pretože neviem, či to nebudem robiť len tento rok. Počul som, že je nejaký peňažný denník v exceli. To by mi pomohlo , keď by som si ho mohol stiahnúť, ale neviem z čoho.

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    janka11
    Milá Daniela. Ďakujem za rýchlu odpoveď. Ale zatiaľ nechcem kúpovať program, pretože neviem, či to nebudem robiť len tento rok. Počul som, že je nejaký peňažný denník v exceli. To by mi pomohlo , keď by som si ho mohol stiahnúť, ale neviem z čoho.
    Milá janka11, fi Kros dáva bezplatne pre JU program Alfa štart a ako tu píšeš tak sa do toho určite vmestíš. Je to dobre prepracovaný program a pohodlná práca v ňom. Všetko nájdeš na www.kros.sk
    Pekný deň...

    janka11 je offline (nepripojený) janka11

    janka11
    No veď práve tu je ten problém, že nevmestím, pretože ALFA pojme len položky do výšky 200 000,-Sk a to je 10-20 položiek. Skúšal som to, pretože sa mi zdá ten program jednoduchý, ale nepojal mi všetky položky. Prosím, nemá niekto peňažný denník v exceli. aby mi ho poslal a aby som ho mohla stiahnúť. Prosím,prosím.

    janka11 je offline (nepripojený) janka11

    janka11
    Marína-Eva, srdečná vďaka, presne to som chcel. Dúfam, že takýto denník obstojí aj pri daňovej kontrole. Ešte raz díky, pre hlupších nováčikoch je to super.

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    janka11
    No veď práve tu je ten problém, že nevmestím, pretože ALFA pojme len položky do výšky 200 000,-Sk a to je 10-20 položiek. Skúšal som to, pretože sa mi zdá ten program jednoduchý, ale nepojal mi všetky položky. Prosím, nemá niekto peňažný denník v exceli. aby mi ho poslal a aby som ho mohla stiahnúť. Prosím,prosím.
    Tak Alfa štart+ je do miliona obratu a 2500 položiek a stojí 950,- Sk To minieš pri jednom nákupe v Tescu a ani nemrkneš a máš v tom všetko čo potrebuješ. Nie je nad čím váhať. Robil som v exceli v r. 1993 ale preklepneš vzorec a už máš kalkulačku v ruke a to asi nechceš. A nie som agent pre Alfu...
    Pekný deň...

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Súhlasím s MANUALOM v tom, že Alfa štart+ je do miliona obratu, mimochodom podnikatel ktorý sa snaží, urobí tento obrat ani nevie ako. Samozrejme potom MUSÍ prejsť na vyššiu verziu a tá stojí 2.950,- bez DPH. Aj tých 950,- je bez DPH. Verziu za 950,- môže používať iba ROK, potom MUSÍ presjť, na vyššiu spomenutú verziu. Ďaľšie ročné upgrade je potom 20 % z ceny programu a to je 590,-Sk bez DPH. Excel na spracovanie účtovníctva absolútne vylučujem. To je už v súčastnosti samovražda. Práve preto, že som bol dlho závislý na účtovných programoch, a už ma prestalo baviť vždy neúmerne dlho čakať na reakcie na zmeny v zákonoch, nie som agent pre Alfu, ale som spoluautor účt. programu ELEMENT. V súčastnosti je k dispozícii BETA verzia - plná, bez obmedzení, keď niektoré funkcie sú v štádiu ukončovania. Stránka, kde je možné účtovníctvo stiahnuť je http://www.mj-soft.szm.sk/. Sú tam uvedené plánované ceny na budúci rok, a sú v konečnom dôsledku nižšie ako napr. Alfa. Privítam akékoľvek pripomienky k programu. Ako bonus uvádzam, že kto začne používať preukázateľne program tento rok, na budúci rok pri riadnom zakúpení bude možné uplatniť si zľavu - som za dohodu. Prosím neberte to ako reklamu. Chcem vyvinúť dostupné software. A vôbec nie nakoniec: treba si vážiť aj prácu programátorov, alebo chleb dostávate niekde zadarmo???

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    janka11
    Marína-Eva, srdečná vďaka, presne to som chcel. Dúfam, že takýto denník obstojí aj pri daňovej kontrole. Ešte raz díky, pre hlupších nováčikoch je to super.
    Tak nech Ti slúži, len si daj pozor na okraje.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Ja sa prikláňam k použitiu Alfy. Myslím, že pre začínajúcu SZČO, ktorá asi v účte a daniach nie je veľmi zbehlá, je to výborný produkt. Treba myslieť aj na to, že jednoduché účtovníctvo nie je iba peňažný denník.

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Johanka
    Ja sa prikláňam k použitiu Alfy. Myslím, že pre začínajúcu SZČO, ktorá asi v účte a daniach nie je veľmi zbehlá, je to výborný produkt. Treba myslieť aj na to, že jednoduché účtovníctvo nie je iba peňažný denník.
    Poznám ďaľších min. 10 výborných produkov. A mimochodom Johanka, keď sa prikláňaš k Alfe, vyskúšal/a si napr. MRP, Datalock, Melzer soft, Pohoda, Abra, Unisoft, Money S3, EIS Compeko, Kodas, Apis, Kelwin, Winpusa, Dimenze, Kiss, ...?? Peňažný denník je len konečný vytlačený produkt, je to forma zápisov v JU, dôležitý z hľadiska dane z príjmov je rozdiel medzi zdanitelnými príjmami a výdavkami. O ostatnom sa zmieňovať nebudem. Pozri príspevok vyššie.

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    janka11
    Marína-Eva, srdečná vďaka, presne to som chcel. Dúfam, že takýto denník obstojí aj pri daňovej kontrole. Ešte raz díky, pre hlupších nováčikoch je to super.
    Neďakuj mne, ale Lenke. To je jej produkt.

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    ekopo
    Poznám ďaľších min. 10 výborných produkov. A mimochodom Johanka, keď sa prikláňaš k Alfe, vyskúšal/a si napr. MRP, Datalock, Melzer soft, Pohoda, Abra, Unisoft, Money S3, EIS Compeko, Kodas, Apis, Kelwin, Winpusa, Dimenze, Kiss, ...?? Peňažný denník je len konečný vytlačený produkt, je to forma zápisov v JU, dôležitý z hľadiska dane z príjmov je rozdiel medzi zdanitelnými príjmami a výdavkami. O ostatnom sa zmieňovať nebudem. Pozri príspevok vyššie.
    ekopo, myslím že si nerozumieme, nejedná sa tu o program Alfa alebo iný, podstata je v tom a to určite vieš, že od začiatku sa oplatí robiť v nejakon SW než v exceli, kde do každej bunky musí nahadzovať zvlášť vypočítané hodnoty. Niet viac čo dodať....

    M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

    M0NIKA
    Manual
    ekopo, myslím že si nerozumieme, nejedná sa tu o program Alfa alebo iný, podstata je v tom a to určite vieš, že od začiatku sa oplatí robiť v nejakon SW než v exceli, kde do každej bunky musí nahadzovať zvlášť vypočítané hodnoty. Niet viac čo dodať....
    Nehovoriac o tom, že to naozaj nie je iba o PD ale aj o tom, že ALFA (a nie iba Alfa) "vypľuje" DPH, daňové priznanie, výpis z DP, rôzne prehľady a iné dobré veci...
    O tom, ktorý program si vybrať sa tu už tiež veľa debatovalo.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    ekopo
    Poznám ďaľších min. 10 výborných produkov. A mimochodom Johanka, keď sa prikláňaš k Alfe, vyskúšal/a si napr. MRP, Datalock, Melzer soft, Pohoda, Abra, Unisoft, Money S3, EIS Compeko, Kodas, Apis, Kelwin, Winpusa, Dimenze, Kiss, ...?? Peňažný denník je len konečný vytlačený produkt, je to forma zápisov v JU, dôležitý z hľadiska dane z príjmov je rozdiel medzi zdanitelnými príjmami a výdavkami. O ostatnom sa zmieňovať nebudem. Pozri príspevok vyššie.
    Tu ide o nedorozumenie. Ja nepropagujem Alfu, vychádzala som s predošlých príspevkov. Mne je srdečne jedno, kto na akom SW pracuje. Nikomu nič nevnucujem. Dôvod pre použitie akéhokoľvek SW je začínajúca SZČO versus účtovníctvo .

    Netka je offline (nepripojený) Netka

    Netka
    Manual
    Milá janka11, fi Kros dáva bezplatne pre JU program Alfa štart a ako tu píšeš tak sa do toho určite vmestíš. Je to dobre prepracovaný program a pohodlná práca v ňom. Všetko nájdeš na www.kros.sk
    Pekný deň...
    Umožňuje Alfa aj pozrieť si výstupy na obrazovke alebo tlačíť?
    Mám namysli bezplatnú verziu pre JU.
    Ďakujem

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Netka
    Umožňuje Alfa aj pozrieť si výstupy na obrazovke alebo tlačíť?
    Mám namysli bezplatnú verziu pre JU.
    Ďakujem
    Ano umožňuje aj tlačiť aj pozrieť, tak ako píšeš, len je limitovaná počtom položiek. Pozri si na www.kros.sk je to Alfa štart, choď kde kúpite a tam je cenník a pozri si ktorý modul čo všetko dovoluje účtovať.
    Pekný deň...
    Naposledy upravil Manual : 09.01.07 at 08:31

    Netka je offline (nepripojený) Netka

    Netka
    DanielaSĽ
    Neviem či je nejaká demoverzia bez obmedzenia. Alfa má obmedzenie do príjmu 200.000,-. Asi treba kúpiť normálnu verziu v čase , kedy sú ponúkané zľavy.
    Akože jeden príjem musí byť do 200 000,- SK? (nemyslíte celkové príjmy?)

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Netka
    Akože jeden príjem musí byť do 200 000,- SK? (nemyslíte celkové príjmy?)
    Spolu za celý rok .........

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.