Zavrieť

Porady

Možno ešte zasadiť predpestovanú aróniu

Možno ešte kúpiť a zasadiť aróniu? Alebo treba nechať na jar? Vďaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    wabi je offline (nepripojený) wabi

    wabi
    Samozrejme. Aroniu môžeš sadiť kedykoľvek, zvlášť keď je v kvetináči...
    Na jeseň či v zime sa ti aspoň dobre prekorení. V dňoch keď nebude veľmi mrznúť pod zemou budú rásť korienky a začiatkom leta bude mať o to lepší štart...
    Rád ti aroniu poskytnem... Mám 3 odrody a sadenice mám odkopkové pravokorenné, tie sú najlepšie, dobre rodia šťavnatejšie plody, pretože štepené na jarabinu nemajú ideálnu afinitu a stromy potom nemajú dlhej životnosti a po niekoľkých rokoch "odchádzajú do večných lovíšť". Česť výnimkám, ktoré vydržia, no nie je to pravidlom. Preto uprednostňujem odkopkové rozmnožovanie výmladkami, ktoré je najprirodzenejšie pre aronie a tieto sú potom odolné, dobre rastú a rýchlo nastupujú do plodnosti... Kontakt na mňa nájdeš, keď si ťukneš myšou ma obrázok vedla niku "wabi", či priamo na tento nick a tam potom na záložku "o mne" vyroluješ nižšie a namiesto môjho podpisu je tam telefon na mňa ako aj adresa, rád sa zoznámim...

    osky je offline (nepripojený) osky

    osky
    ako chuti ta aronia???oplati sa to mat v zahrade?lebo niektri to chvalia a niektori nadavaju ze to je nechutne...ale zase je velmi zdrava.stalo by to za to asi aspon na stavu alebo susit na caj...?????
    wabi Z našej 5 člennej domácnosti to v čerstvom stave chutí len 2 členom. Ale ako šťava až 4, najmä keď sa zriedi či zmieša trebárs s jablkom. Kompotovaná v koláči je dobrá a ovocný čaj zo sušených je tiež v pohode. V poslednej dobe je o ňu záujem, tento rok som predal niekoľkonásobne viac než po iné roky, to svedčí o tom, že to má dobrú reklamu... Ak poskytnente vlhko pred dozrievaním, bobule sú šťavnatejšie a menej drevnaté...
    osky vdaka wabi.tak s nou ratam.je velmi zdrava,stavu a caj zvladneme :-D

    Možno ešte zasadiť predpestovanú aróniu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.