Zavrieť

Porady

súdne pojednávanie - výživné a výdavky

o mesiac mám mať pojednávanie ohľadne výživného - zníženie, nakoľko mi výrazne klesol príjem a nie som schopný výšku výživného platiť v takej výške. exka samozrejme so znížením nesúhlasí.
ale nastala taká vec, býva v našom spoločnom byte, ja tam nebývam.dohodnúť sa na rozdelení bsm nechce, to sme v ďalšom konaní, nakoľko je to jeden kolotoč, výživné znížiť nechce, odvoláva sa na vysoké výdavky na bývanie, keď som chcel aby sme vyriešili naše bsm tak nechce ani počuť o vyporiadaní, čo som bol naozaj benevolentný...
ale k veci.... na byt je hypotéka, teraz sa má meniť fixácia úrokovej sadzby, banka poslala nový fixačný lisť na adresu na byt, ona ho nečítala, a tak som zašiel do banky aby som vedel podrobnosti, povedali mi výšku urokovej sadzby na 3,39% ale ak by sme dali fixáciu na 5rokov tak vedia spraviť 2,69% čo je myslím že dosť veľký rozdiel, mohla by ušetriť na výdavkoch mesačne viac ako 60eur, podmienka z banky bola taká, že to musíme podpísať obe strany v jeden deň, napísal som jej teda mail, pretože som mnou cez telefon komunikovať nechce, dal som jej na výber, ale ona nemala záujem podpísať dodatok k zmluve, odvoláva sa na to, že ja chcem úver navýšiť, pritom je to blbosť, veď by podpisovala len novú fixacnú dobu a percentá urokovej sadzby, žiadne navýšenie...
teda by ma zaujímalo ako to je, môžem napísať na súd list o tom, že nemá záujem o riešení situácie (žiadnym spôsobom aby výdavky znížila) a požiadať sudkyňu aby toto zaradila do spisu, alebo stačí ako to prinesiem už na samotné pojednávanie?
ďakujem za rady

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať