Zavrieť

Porady

Uznanie dlhu

Ahojte prosím Vás neviete mi poradiť, zamestnávateľ mi dlhuje stravné, resp. gastrolístky v hodnote 11000, chcela by som to dať na papier, nakoľko k 01.05.2006 končím pracovný pomer. Vzor zmluvy, alebo dohody o uznaní dlhu náhodou nemáte? Neviem to sformulovať a neviem čo všetko to má obsahovať. Ďakujem za všetky odpovede.! Lucia
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    DušanČ je offline (nepripojený) DušanČ

    DušanČ
    Z tvojho zadania nie je zrejmé, či ti zamestnávateľ je dlžný stravné lístky za 11 000,- Sk, na ktoré si už prispela 45 %-ami zrážkami zo mzdy alebo tých 45 % máš ešte len uhradiť. Ak je to tak, či tak, pokiaľ to chceš riešiť uznaním dlhu, doporučujem si pripraviť list v mene organizácie, ktorý by znel asi nasledovne :
    Uznanie záväzku.

    Dlžník : názov a sídlo organizácie
    Veriteľ: Meno Priezvisko, r.č., bydlisko

    Text.
    V zmysle § 489 a nasl. Občianskeho zákonníka dlžník uznáva svoj záväzok voči veriteľovi, ktorý spočíva v nedodržaní ustan. § 152 Zákonníka práce, keď po dobu od ... do ...neposkytoval veriteľovi stravné zaužívanou formou - nákupom poukážok na stravu.
    Dlžník uznáva uvedený dlh vo výške 11 000,- Sk, z ktorého veriteľ uhradí - uhradil *(nehodiace sa škrtnúť) podiel 45 %. Dlžník zároveň uznáva, že veriteľ má na uvedenú čiastku nárok, pretože z jeho strany boli predpoklady na poskytnutie príspevku splnené.

    V ....... dňa.......2006 _________________
    Dlžník

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.