Zavrieť

Porady

ako účtovať v cestovnej kancelárii?

Dobrý deň, mám pár otázok ohľadne účtovania v cestovnej kancelárii. Ak napríklad: zaplatili sme sa zájazd 500 €, cestovná kancelária predáva zájazd za 600 € čiže marža 100 €. Zájazd trvá od 28.12. do 5. 1. zahŕňa ubytovanie 300 € a letenku v hodnote 200 €. Ako toto zaúčtujem? Treba časovo rozlíšiť ubytovanie aj letenku?
Na stránke http://www.pp.sk/1555/Uprava-uplatno..._DAU33768.aspx
som si naštudovala účtovanie ale nejak mi to nedáva zmysel, pretože inde som čítala, že treba časovo rozlišovať, ale neviem to dať dokopy, že ako by to malo vyzerať a k akým dátum to mám spraviť.

Dúfam, že sa nájde niekto, kto mi s tým pomôže. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    martinsita je offline (nepripojený) martinsita

    martinsita
    Zdravím, podľa mňa je to potrebné časovo rozlíšiť. Ja účtujem v Omege a tá má funkciu na rozpočet výnosov aj nákladov po dňoch. Ak by to nerobil program, tak treba sumu výnosov aj nákladov vydeliť celkovým počtom dní a vynásobiť počtom dní v príslušnom roku. Ja časové rozlíšenie účtujem priamo v doklade, prípadne treba na konci roka s dátumom 31.12.

    ako účtovať v cestovnej kancelárii?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.