Zavrieť

Porady

Biely dym z vyfuku a neda sa nastartovat

Ford mondeo 2002 2,0l tdi stratilo auto vykon a za volnobehu otacky kolisali hore dolu,pri plnom plyne auto dymilo na bielo ,pri nasledom vyhasnuti nechcelo znovu nastartovat. Viete miniekto poradit co by to mohlo byt?Predtym auto nevykazovalo ziadne zavady .Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

    vlado 33
    Prasknuté tesnenie alebo hlava motora. Nebol motor extrémne prehriatý?

    vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

    vlado 33
    Jedine diagnostika to vie predpovedať: servis.

    vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

    vlado 33
    Otvor víko vyrovnávacej nádržky, Pozor! za studena. Pokiaľ voda bude bublať, je to hlava alebo tesnenie. Otvor taktiež uzáver na hlave motora, pokiaľ extrémne nedymí, bude to čerpadlo alebo vstreky.

    vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

    vlado 33
    vlado 33
    Otvor víko vyrovnávacej nádržky, Pozor! za studena. Pokiaľ voda bude bublať, je to hlava alebo tesnenie. Otvor taktiež uzáver na hlave motora, pokiaľ extrémne nedymí, bude to čerpadlo alebo vstreky.
    Zabudol som napísať, pri naštartovanom motore.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mortiska Optimalna teplota za jazdy,pri zastaveni kolisanie otacok a pri vykone viac ako 2000 otacok biely dym a po vypnuti motora nejde nastartovat a prazdny palivovy filter!
    sosak Prázdny palivový filter, alebo čistý ? Je tam nafta ?
    vlado 33 Všetko sa dozvieš po teste motora.
    mortiska Do polovice bol palivivy filter plny!Viac sme neskusali,len startovata to neslo!
      zbaliť

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Ak máš motor s DPF filtrom, tak pravdepodobne došlo k regenerácii filtra pevných častíc vo výfukovom systéme - biely dym a kolísanie výkonu. Po prerušení jazdy sa proces regenerácie prerušil.
    Naposledy upravil sosak : 31.10.14 at 20:47
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mortiska A vies mi poradit,co teraz s tym?Treba cosi vymenit alebo co mam teraz robit?Vyzera,ze by to mohlo byt prave to,co si mi napisal!
    buchač Nebuď labuť Mortisia...

    Ak sa rozumieš do aút ako do kúpnych zmlúv, viď http://www.porada.sk/t243758-kupa-ne...ml#post2548030 , tak ešte viac dodrbeš, ako osohu urobíš.
    ----------------------------------------
    Mi nepovedz, že Ty si mieniš auto opravovať.
    To máš dieľňu, máš vercajk, vieš vôbec, kde je motor a či filter ?
    Si prču robíš ? Lebo mne to tak prichodí ....
    mortiska nie moj pekny,len rada by som vedela nieco viac o tom, a inak teba sa tu nikto nic nepytal buchac ,tak si daj laskavo pohov kamos a odbuchaj sa kade lahsie !!!
    mortiska A precitaj si poriadne meno,ak ma ches oslovovat buchacko!!!Mudrlantov ako si ty tu nepotrebujem!!!
    buchač mortiska (Dnes 21:11) A vies mi poradit,co teraz s tym?Treba cosi vymenit alebo co mam teraz robit?Vyzera,ze by to mohlo byt prave to,co si mi napisal!
    --------------------------------------------------

    ŠTUDUJ a buď aj naďalej "múdra"...

    http://podkapotou.zoznam.sk/cl/10006...pevnych-castic
      zbaliť

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Tam môže byť toho viacero.

    Príklad:
    Minule mi môj automechanik vravel, že na aute nemal proste absolútny výkon. Šmaril na diagnostiku a tiež mu nič zvláštne neukázalo v programe. Tak šiel na to inak, vylučovacou metódou.
    Nakoniec zistil, že mal odpojené nejaké dve kábliky. Po zapojení trhal asfalt.

    Tým chcem povedať aj to, že hľadanie porúch na diaľku - diagnostika bez videnia samotného vozidla je hľadanie ihly v kope sena.
    Takže ....šup - šup do servisu, alebo k nejakému známemu automechanikovi s patričnou technickou výbavou.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.