Zavrieť

Porady

Povinnosti a výdavky pri prechode zo živnosti na s.r.o

Ahojte, môjmu známemu - SZČO kamarát ponúkol s.r.o. zadarmo. A preto by som Vás chcela poprosiť o odpovede na moje otázky:
1.Ak by ukončil živnosť ešte v tomto roku a prešiel na s.r.o., v marci 2015 by podával DPFO a taktiež za firmu DPPO? Čiže by podával 2 DP?
2. Koľko stojí taký prepis, ak ide o zmenu názvu a zmenu majiteľa firmy?
3. Ako by to bolo s daňovou licenciou? Viem, že v prvom roku otvorenia firmy je oslobodený od platenia daňovej licencie, avšak tu ide o to, že tá firma už existuje dlhšie, len by išlo o zmenu názvu a majiteľa. Teda platil by ten nový majiteľ daňovú licenciu?
4. Oplatí sa mu vôbec prechádzať na s.r.o., keď je stavbár a nemá žiadnu dlhodobú zákazku
Ďakujem pekne.
2
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    1. sro a SZČO sú samostatné subjekty - a teda aj samostatné daňové subjekty, ... v zákone o dani z príjmov si sa ako účtovníčka musela stretnúť s pojmami ako daň fyzickej osoby a daň právnickej osoby

    2. na porade sa vyhľadáva - zmena v sro je tu riešená x krát aj s postupom a súdnymi poplatkami - záleží aj od spôsobu podania (papierovo/elektronicky)

    3. zmena názvu sro a majiteľa nemá vplyv na daňovú licenciu - licenciu platí sro, nie majiteľ!!!

    4. ak nemá zákazky, tak podľa mňa sa mu to neoplatí ... a aj keby mal, tak by musel dobre zvážiť čo je to za sro a akú má históriu

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    žiadny prechod na sro neexistuje - sro je samostatný nezávislý právny subjekt.
    1. v zmysle vyššie uvedeného budú podávané 2 DP a síce DPFO a DPPO+ sro musí odovzdať aj Súvahu VZaS a Poznámky.
    2. prepis nie je, živnosť ukončí alebo neukončí, to je jedno rozhodnutie.
    sro sa zaklada od 200 eur vyššie, alebo sa kupuje obchodný podiel, čo je zrejme tvoj prípad. Zápis zmien do OR stojí 66 eur, alebo 33 eur pomocou ZEP + cena služby plus overenie podpisov
    3. existujúca firma napriek zmenám platí licenciu alebo DP minimálne do výšky licencie.
    4. to musí vedieť sám, ale načo sro, ak nemá prácu?
    mondes Ďakujem Vám obidvom. On o s.r.o. uvažuje hlavne z dôvodu ručenia celým svojím majetkom ako SZČO, ktorý vykonáva stavebné práce.
    A jeho známy má viac s.r.o., a hlavne práve kvôli tým licenciám mu ponúkol tú s.r.o. zadarmo, vlastne len za poplatky za zmenu. A prosím ťa Kejka, koľko stojí vybavenie novej s.r.o.? Pretože ak má platiť už v prvom roku tú daňovú licenciu, tak to nech radšej počka do nového roku, nech si založí novú s.r.o. a nebude musieť v r. 2016 platiť daňovú licenciu. Však? Pretože by išlo o novú firmu. Aj keď za založenie bude platiť, ale si myslím, že menej. Správne uvažujem?
    A tej práce momentálne nemá veľa, čo som mu aj vravela, že sa mu veľmi tá s.r.o. neoplatí, no on mi tvrdí, že pri jeho profesii dnes nemá prácu,ale zajtra jej môže mať veľa. Ďakujem veľmi pekne.

    Doplnenie: Ešte ma zaujíma, že ak by sa predsa rozhodol pre s.r.o., ktorú mu ponúka známy, tak by potreboval 2 zmeny v OR. T.j. zmenu názvu firmy a zmenu konateľa. V tom prípade by platil len tých 66 eur (príp. 33,-) alebo by platil za 2 zmeny 2x?
    KEJKA a čo tak vyhľadávať? ved je tu toho popísané veľa. 1 poplatok za všetky zmeny.

    Povinnosti a výdavky pri prechode zo živnosti na s.r.o

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.