Zavrieť

Porady

Predaj pozemku - konkretne pravne formulacie

Ako sa vyjadri v zmluve (predaj pozemku) s ulozenim ceny do notarskej uschovy:
(a) ze kupujuci uz zlozil 2000 euro na ucet RK ako zalohu na kupnu cenu? notar nechce uviest tuto sumu s tym, ze v zmluve ziadna RK nema figurovat! a kupujuci nechce platit viac ako dohodnuta cena!
(b) na pozemku su zaklady z r. 1989 s nezrusenym stavebnym povolenim a novy vlastnik podla stavebneho zakona moze pokracovat v stavbe. Chcem sa vyhnut aby ma novy vlastnik nesudil kvoli zavadam v zakladoch alebo ich nepouzitiu vobec kvoli tomu ze 25 rokov bez akejkolvek ochrany tam stoja. Stavba zakladov bola pozastavena v r.1990 kvoli tomu, ze prenajata savebna firma ich neodoborne postavila, za co bola penalizova sudne.
Nemozem nikde najst ani zakonne ustanovenia ani dobru radu pre moje otazky. Tina
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    chandler je offline (nepripojený) chandler

    chandler
    -do notarskej uschovy sa dava len suma ktora skutocne pride notarovi, ziadne poplatky RK tam nie su.
    -ako ste sa dohodli ohladom tych zakladov? kupujuci ich tam chce a bude na nich stavat alebo ich ide dat prec?
    Tina Titani Dakujem milion x. Zaujemca zlozil zalohu na kupnu cenu a nie proviziu RK, tu platim ja, predavajuci. Toto je obvykla prax, ale notar nechce tuto zalohu v zmluve do zapisnice vyjadrit, pochopitelne kupujuci nechce platit o 2000 euro viac, ake je riesenie tu?

    Kupujuci zvazuje dalej staviat na zakladoch z r. 1989, ktore prenajata firma neodborne stavala a preto stavba bola zastavena a firma mi zaplatila za skody spachane, ale zaklady neodstranila. Novy zaujemca chce pokracovat v stavbe na zaklade povolenia, ktore som dostala v r, 1989, podla stavebneho uradu je to pravne mozne. Avsak ja sa obavam, ze po podpisani zmluvy si kupujuci uvedomi, ze to nie je mozne a bude ma sudit a ziadat svoje peniaze spat. Ako sa pravne proti tomuto v zmluve pravne mozem vopred uspesne branit, potrebujem velmi dobru pravnu 100% formulaciu.
    chandler notar dostane na ucet naprikald 10tis eur, tak napise do uschovy sumu 10tis. eur. tam vobec nie je dolezite kolko kto a komu zaplatil predtym, ci to bola zaloha predavajucemu alebo RK.
    podla mna ta len pletie, ze zalohu ma RK a uz si ju necha -tym padom kupujuci posle tebe (da notarovi) o 2tis menej. a ty uz RK nic platit nebudes.

    tie zaklady su trocha horsie, mali by ste tam napisat nieco v tom zmysle, ze na pozemku sa nachadzaju zaklady domu, ktorych stav nie je znamy. - ale uplne presnu formulaciu vie dat len pravnik.

    Predaj pozemku - konkretne pravne formulacie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.