Zavrieť

Porady

4 komentárov     zbaliť
marjankaj To myslíš vážne??? Ja som si doteraz myslel, že IČDPH prideľuje a aj ruší správca dane.
veronikasad Pri prechode niektorých veľkých firiem pod DU pre osobitné subjekty (tak nejako sa to volá) im bolo pridelené nové IČ DPH. Neviem v ktorom roku to robili, ale stretla som sa s novým IČ DPH napr. u TESCO, nie je zhodné s DIČ ...
zlatica76 áno, ale bola to legislatívna zmena, t.j. nebolo to dobrovoľné. T.j. organizuje to vždy daňový úrad (oznámi nové číslo) ale v jednom čase má spoločnosť len jedno SK IČ DPH (samozrejme, môže mať IČ DPH iných štátov EÚ)
veronikasad súhlasím.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zlatica76 je offline (nepripojený) zlatica76

    zlatica76
    Mňa napadá jeden dôvod - a to, že spoločnosť bola súčasťou združenia, ktoré malo jedno IČ DPH. V tomto roku to tuším zmenili, a teda každá spoločnosť zo združenia si musela vybaviť vlastné IČ DPH. Čiže v tomto prípade došlo pri jednotlivej spoločnosti k zmene IČ DPH.

    Nemôže nastať zmena IČ DPH z dôvodu, že to chceš ty (ako spoločnosť). Zmeniť sa môže z titulu zmeny zákona o DPH, a vtedy to organizuje Daňový úrad (Finančný úrad). Neexistuje na to žiadosť, je to vždy zmena zo zákona.
    marjankaj No ale že by potom mala dve IČDPH ako to uvádza zadávateľka?????
    zlatica76 ja som to pochopila tak, že jedno má, ale chce zmeniť na iné (žeby sa jej nepáčila kombinácia?) Keďže k tomu nedala ďalšie info, tak sa môžeme len dohadovať, ako to myslela.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Zdenusca, ak chces dopisat nieco do temy, tak pis do komentarov!
    Cez ikonku, ktoru si pouzila sa nahlasuju nevhodne prispevky, takze tvoja odpoved pride k moderatorom, ale nie sem do temy, takze ju nikto nevidi.


    DOLU NA STRANKE NAJDES NAVOD-MANUAL,AKO S PORADOU PRACOVAT, PRECITAJ SI...

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    čo v prípade zmeny IČ DPH ?
    Mám dodávateľa, ktorý zmenil IČ DPH (vstúpil do skupiny) od 1.1.2015.
    Za december mám od neho vystavenú faktúru s ešte starým IČ DPH. Teraz pri kontrole kontrolného výkazu mi to vyhadzuje chybu, lebo v databáze na Finančnom úrade už má nové... Ktoré IČ DPH mám uviesť v KV? Ak nechám staré, ktoré bolo platné v čase dodania služby, zoberie mi to KV pri podávaní elektronicky?
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikasad V databáze FS existujú obidve IČ DPH ?
    JAJA11 nie, v zozname FS to staré číslo už nie je, firma sa mi zobrazí už s novým IČ DPH. Predpokladám, že mi to vyhodí ako chybu, ale faktúra je vystavená ešte so starým IČ DPH, platným v tom čase.
    avalik otazka sa nezadava do komentara - dole na stranke je etiketa aj navod na pracu s poradou
    JAJA11 nechcela som zadávať ďalšiu otázku, keď sa už tu rieši či je možné, aby mala firma iné IČ DPH.... toto je problém, ktorý vzniká pri zmene IČ DPH.
    avalik chcela, nechcela ... na porade su nove pravidla ... citaj etiketu
      zbaliť

    Z akého dôvodu si môže meniť slovenská spoločnosť IČ DPH ak už jedno ma?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.