Zavrieť

Porady

SZČO a dohoda o vykonaní práce - zdravotné poistenie

Potrebujem vedieť, v akej výške si mám zaplatiť odvod do zdravotnej poisťovne za minulý mesiac (10/2014) ako živnostník, keď som mal uzavretú dohodu o vykonaní práce s prac. agentúrou od 16.10. do 31.10. a z tejto doby som reálne odpracoval 7 prac. dní.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    predpokladám, že ťa prihlásili len na tie konkrétne dni. Vypočítaš si čiastku na 24 dní. Ak sa ti nechce počítať alikvotnu čiastku - mrkni do el. pobočky svojej poisťovne - už tam máš presný predpis. samozrejme, ak zamestnávateľ nemešká s prihlásením
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikasad Píše, že je SZČO - pri súbehu zamestnania a podnikania živnostník nemusí platiť odvody z minima (platí zo skutočného VZ). Katy, myslíš že to platí aj v prípade uzatvorenia dohody, najmä ak výkon práce nie je vykonávaný celý mesiac ?
    Katy a R ak má brigádu - ZP mu automaticky za tie dni zníži predpis. (ja mám v D - už 1-vého to vidím v EP - samozrejme, ak zamestnávateľ prihlásil- tuto ešte asi nebude). Už či sa to oplatí, alebo nie - ťažko povedať - on vie, že aký má príjem, že či mu hrozia nedoplatky. Ale ja zásadne neplatím nič navyše, kým nemusím radšej doplatím, ak bude treba..
    a on nemal asi predtým zamestnanie ...
    veronikasad Katy, nechcem ani ja nič platiť navyše. Len chcem vedieť či aj pri súbehu dohody a podnikania neplatí preddavky z minima, alebo sa to vzťahuje len na súbeh zamestnania (PZ) a podnikania.
    Katy a R ak predtým nemal žiadny PP - tak mu ZP predpísala bu´d z min VZ, alebo z vyššieho. a znížia len za tie dni (aspoň tak som to mala) . pri pravidelnej činnosti by si mohol dať so skutočného VZ preddavky.
    znížia preddavky (podľa skutoč VZ) aj pri súbehu szčo a FO, za ktorú platí štát (ak je zmluva - nezvykne byť len na dni)
    veronikasad dik
    Katy a R len som zabudla - treba mať na mysli - že sú to PREDDAVKY! (aby nebolo prekvapenie pri RZZP)
      zbaliť

    SZČO a dohoda o vykonaní práce - zdravotné poistenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.