Zavrieť

Porady

priestupok alebo trestny cin

dobry vecer .
jedna z mojich spoluziacok napisala spravu do zs mailu .
ze pokial riaditel neprepusti menovanu osobu, ze sa mu moze nieco stat .
neviem presne kedy to bolo .
tento rok by tom malo by byt uz 4 alebo 5 .
osoba mala v tedy iba 11 - 12 rokov .
neviem ci to niekdo ohlasoval na policii .


policia do dneska nic neneurobila



a verejna ochrankyna práv , tvrdi ze ide iba o priestupok .
Naposledy upravil lukáš123 : 11.11.14 at 19:46
19 komentárov     zbaliť
ivka70 A mas aj nejakú otázku alebo si nám to chcel len oznámiť?
lukáš123 mam otazku . ci sa to bude riesit ?
misoft Ďakujeme za informáciu. Čakáme na pokračovanie.....bude z toho román....
avalik ved to napis tak aby to davalo zmysel, co je to "zs mail" ... 4 alebo 5 co znamena?
lukáš123 zs - zakladna skola
mail - mailova sprava
......................................
takto ziacka zakladnej skoly napisala na tu skolu , riaditelovi školy, kam chodi , citujem : " pokial neprepustite menovanu osobu tak sa vam nieco moze stat " ..
vtedy mala 11 - 12 rokov .



bude sa t o riesit ?
ivka70 To sa stalo pred 5 rokmi?
marjankaj A čo by sa malo riešiť?
Riaditeľ to zobral na vedomie a teraz čaká kedy vyhrá jackpot. Alebo kedy zomrie jeho svokra. Ktovie, čo si má predstaviť pod tým "niečo".
PS. A ty máš koľko rokov? Sedem?
lukáš123 ivka70 , pred 4 alebo 5 .
lukáš123 marjankaj , tp bolo myslene ako zastrasenie .
nie . 15 rokov mam
ivka70 A co chceš teraz riešiť, keď 5 rokov nikto nemal tuto potrebu??
lukáš123 ja riešiť nič nechcem , takže ak by sa to riešilo tak by už dávno policia zakročila ?


ja riešiť nič nechcem , a už nič s našími učitelmi v škole -_-
prečo ?

* lebo v 28 máj tento rok som bol podozrivy s bratom z kradeže mobila / prišli dvaja policajti /
* dneska prišiel za mnou vyšetrovatel z pz ze som podozrivy z obtazovania sms kami jednej spolužiačky - obi dva problemy sa viriešli ešte v ten den
* potom dalšie drobnosti spolužiaci rozbijali jablka na wc a triedna chcela volať policiu
* alebo rozkopali sme dvere na dievčenskych wc a chceli to tiež dať a policiu
marjankaj No to už pomaly vyzerá na Ilavu. Spolubývajúci sa asi potešia z mladého mäska.
avalik lukas, a to ti je smiesne, ze chcu volat policiu ked rozbijate skolu??? ... sa spamataj ty aj tvoji spoluziaci - ja by som vam tu skodu dala odpracovat, minimalne pucovanim zachodov a zametanim skolskeho dvora, ked si neviete vazit pracu inych. skoly su financovane z nasich dani!
marjankaj Asi je to na pomocnej škole. Tam sa to asi tolerovať dá.
marjankaj Alebo je to Milanko.
avalik skor to bude ta pomocna
ivka70 Ale vy uz mate viac ako 15 rokov a teda ste trestnopravne zodpovedni .... nemozes teda porovnavat pripad 11 rocnej spoluziacky spred rokov a 15 rocnych aktualny. A kedze to riesi PZ, je jasne, ze to cele neprejde len tak.
misoft Ono je to tak, že ešte i tí 15-roční a vyššie si myslia, že im nikto nič nemôže až do osemnástky. A zrazu padne kosa na kameň, začnú ich vyšetrovať a oni potom píšu a sťažujú sa. Ale zákon - kua - nepustí. A keď píše 11-ročná sikľa sprostosti - rodičia by vedeli zakročiť - jedna letecká, vzduchom chladená by urobila viac, ako nejaké zákazy. Lebo to bolí a je to presné a adresné...
lukáš123 avalik , ved teraz po škole upratujem dvor školy - a je tam aj čo upratovať .

marjankaj a avalik , noo pomocna škola to neni ale , nieste jediny ktorý si to myslia , takže väčšina veci sa bars na tejto škole ani neriešia . iba zavažne
/ napr . takže znižena znamka zo spravania , presunu žiaka na určitu dobu do inej triedy , alebo ak sa inak neda tak do kežmarku posialju take deti . / a to že som rozbil te dvere tak sa za to dosť hanbim lebo som predseta triedi a mam tu triedu riadiť - viesť tu triedu a nie ešte robiť problemy .

ivka70 , ja viem že sa nemôžem porovnavať s 11 ročnou žiačkou . to je to ako keby ja 15 ročný by som saporovnala s 3 ročným chalpcom .
PZ to nerieší , lebo ja som bol v tej triede keď to spravila .
to bolo v 5tej alebo 6tej triede a teraz sme v 9tej .

----------------------------------------------------------------------
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    asterix174 je offline (nepripojený) asterix174

    asterix174
    Nie je trestnoprávne ani priestupkovo zodpovedná takže nie nebude sa to riešiť, tak ako by si chcel ty.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lukáš123 asterix174 , vy to myslite tak že ta osoba nie je trestnoprávne ani priestupkovo zodpovedná tak sa to riešiť nebude , a nejde ani o zastrašenie ?
    ivka70 Moze to riesit riadiel skoly, napr. aj znizenou znamkou zo spravania .... podla skolskeho poriadku ...ale policia to riesit neriesila ani nebude.
    lukáš123 ivka dakujem ..
    či to bude riešiť polícia sa pýtam preto lebo učitlka povedala že to je trestný čin .
    lukáš123 A ak sa vas môžem opýtať tak je pravda že nebezpečne vyhražanie . sa da ospravedlniť ?


    / teraz hovorim o niečom inom , ako predtim /
      zbaliť

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Vieš koľko toho deti v mailoch či SMS-kách napíšu? Keby za každú hovadinu, čo trepnú mali byť braní na trestnú zodpovednosť, tak za chvíľu by mali sedieť už aj 6 ročné deti, lebo povedali susedke, že ju neznášajú a boli by radi, keby zomrela.

    Ak mala 11 či 12, nie je trestne zodpovedná, takže nie je čo riešiť. Nanajvýš urobiť pohovor s rodičmi, aby jej dohovorili, že sa to nepatrí.
    lukáš123 dakujem
    V príspevkoch vykám, v komentároch tykám... Snáď je to rozumný kompromis. ...viac právnik-probono
    Trestnoprávne ani priestupkovo 12r. osoba nie je zodpovedná. Riešiť to mohol riaditeľ na pôde školy dohovorom žiakovi, pokarhaním a/alebo znížením známky zo správania. Vec bolo podľa môjho názoru potrebné postúpiť aj ÚPSVAR, odboru sociálno- právnej ochrany detí a sociálnej kurately, ktorý mal zabezpečiť psychologické vyšetrenie dieťaťa a reedukatívu, aby v budúcnosti k takýmto protiprávnym konaniam dieťaťa nedochádzalo.
    lukáš123 dakujem .

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    A spamätajte sa skôr, kým nevystrojíte niečo, čo sa bude naozaj riešiť. Potom už bude neskoro. Trápite svojich rodičov.

    Juro88 je offline (nepripojený) Juro88

    Juro88
    Trestná zodpovednosť sa fyzická osoba stáva všeobecne dovŕšením 14.roku veku, a teda v to čase túto podmienku nespĺňala, o trestný čin určite nepôjde. Osobne si myslím, že v danom prípade by sa to riešilo dohovorom a pod.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lukáš123 dakujem
    buchač Juro88
    Trestná zodpovednosť sa fyzická osoba stáva všeobecne dovŕšením 14.roku veku, a teda v to čase túto podmienku nespĺňala, o trestný čin určite nepôjde.
    ====================================
    Hm....takže o trestný čin nepôjde ?
    Hm....takže ak mladistvý spácha lúpež, znásilnenie, vraždu...tak v tom prípade nebude trestne stíhaný ?
    ====================================

    Takže ???
    lukáš123 lúpež je priestupok / http://www.zakonypreludi.sk/zz/1990-372 alebo http://www.najpravo.sk/rady-a-vzory/...riestupky.html /
    priestupok sa rieši : dohovorom , pokutov 33 € to je , zakazanie činosti napr . zakazanie šoferovať auto alebo motorku .


    znásilnenie a vražda , ak pachatel -ka má 14 + rokov tak by mal mat trest na polovicu ..
    to znamena ak dospelý dostane 5 rokov ,
    tak 14 + ročný dostane 2 . 5 roka .




    ak ma menej ako 14 rokov , tak to vtedy by mali riešiť rodiča .
    lukáš123 ale polícia pri trestnom čine / a pri niektorich priestupkoch / berie ešte aj do úvahy aj profil pachatela ...
    buchač lukáš123 (Dnes 18:14) ale polícia pri trestnom čine / a pri niektorich priestupkoch / berie ešte aj do úvahy aj profil pachatela ...
    =========================================

    Chlapče...

    Ak TY máš 14-16 rokov, tak ja som budúci predseda vlády, šéf parlamentu a prezident v jednej osobe.
      zbaliť

    priestupok alebo trestny cin

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.