Zavrieť

Porady

Auto v podnikaní ako hnuteľný majetok vs. prenájom auta, pre sro.

Zakúpene ojazdené auto v hodnote cca 600eur, ktoré chceme využívať na firemné účely, je lepšie zakúpiť priamo na sro a zapísať ho do hnuteľného majetku, alebo na fyzickú súkromnú osobu nepodnikateľa a potom si ho od neho prenajímať? Čo je výhoda pri takto zakúpenom aute?
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  zlatica76 je offline (nepripojený) zlatica76

  zlatica76
  Pri kúpe auta za 600 eur nevidím žiadnu výhodu - musí to byť stará šunka, ktorá má ktoviečo za sebou a bude len pýtať peniaze na opravy.

  V tomto prípade by som preferovala kúpu na sro - môžeš si pri kúpe odpočítať DPH, a DPH si môžeš odpočítať aj pri opravách.

  Neviem, či FO nepodnikateľ môže dlhodobo prenajímať auto bez založenej živnosti - tam mi to trochu smrdí A okrem toho, FO bude hradiť z vlastného opravy - t.j. FO bude musieť dobre vypočítať cenu nájmu, aby sa mu vlastne vrátili len náklady.
  3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
  didma Nepýtal som sa na názor, v akom stave je auto - cena je v tejto otázka irelevantná. A sro nie je platcom DPH, takže neviem ako by si ho odpísala, FO, ktorá kúpi auto je konateľ=spoločník danej sro. Zadal som otázku a čakal seriozne odpovede nie debaty pri pive. Ďakujem...
  zlatica76 nepísal si nič o DPH... tak som predpokladala, že ste platca DPH. Čo čakáš, keď nedáš všetky podmienky? Ja ani nikto iný nemá vešteckú guľu.

  A okrem toho, krčmové reči, ako to ty nazvýaš, je len prvá veta. Ostatné beriem ako môj názor na tvoj problém. Dobre, druhá veta pre teba môže byť pre teba irelevantná, ale ide tam aj o opravy.

  A teraz z teba vylezie, že auto chce vlastne predať tá FO? Buď sa naučíš dávať poriadne otázky, alebo nečakaj, že ti tu niekto niečo rozumné odpovie.

  Môj názor je - lepšie je kúpiť auto ako sro. Ale možno, MOŽNO sa niekto ešte ozve a povie ti, že lepšie je kúpiť auto ako FO. Podľa čoho sa potom zariadiš?
  didma Ok, ďakujem.
    zbaliť

  Auto v podnikaní ako hnuteľný majetok vs. prenájom auta, pre sro.

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.