Zavrieť

Porady

Akú školu zvoliť?

No takže mám taký menší problém a ten sa týka strednej školy. Podľa mňa je voľba strednej školy dôležitá do života tak preto píšem tu. Mám 14 a ak si mám vybrať medzi klávesnicou a myškou tak zvolím monitor. Tým chcem povedať že mám radšej počítače ako fyzické práce. Baví ma grafika, ale neviem kresliť a to potrebujem na talentovky. Aj som rozmýšľal o elektrotechnickej škole ale nechcem celý život do niečoho zapájať kábliky, alebo som zle pochopil školu. A aby ste vedeli tak by som rád študoval v Prešove. Ide mi matematika a chémia, možno aj fyzika. Najviac som asi uvažoval o obchodnej akadémií ale neviem či to budem zvládať... Všade sú plusy aj mínusy takže preto žiadam "podporu". btw gymnázium už vôbec nie.. mám sem tam logické myslenie ale gymnázium mi proste v krvi netečie.. Vopred Ďakujem
3 komentárov     zbaliť
taiko ako vies, ze Ta bavi grafika, ked nevies kreslit? Si programator ? Vystudovat elektrotechicku priemyslovku neznamena, ze budes zapajat kabliky
blasey nedávno som sa hral v grafických programoch ako napríklad Cinema4D, spravil som pár animácií ale po čase som to zabudol...
taiko OK, takze uprimne povedane, zatial je tazko povedat, ze Ta bavi grafika. Keby ta bavila, tak sa jej venujes.
Takze ja by som sa asi naozaj poradil s vychovnym poradcom na skole a ked to nechces, tsak by som si vybral bud elektrotechnicku skolu a nejaky pocitacovo orientovany odbor, alebo gymnazium so zameranim na vypoctovu techniku. A neskor sa mozes este vyprofilovat.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    Pri ziakoch, ktori nie su pri vybere povolania zorientovani, mozu na skole pomoct vychovni poradcovia. Skus sa obratit na svoju, ma k dispozicii rozne materialiky, ktore ti pri vybere mozu pomoct.

    P.S. ale myslim si, ze s takymto pisomnym prejavom a stylizaciou viet nebudes mat problem ani na gymnaziu. Ak vsak mas naozaj 14 rokov . Vsak?

    len doplnim- Stredna elektrot. skola na Plzenskej ulici v Presove je dlhodobo jedna z najtazsich a najkvalitnejsich strednych skol v meste.
    Naposledy upravil alaya1 : 09.11.14 at 18:58 Dôvod: dopln.

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    Nemôžem súhlasíť, že výber strednej školy je nejak veľmi dôležitý. Ľudia vo veku, kedy sa rozhodujú pre strednú školu, nemajú predstavu, čo chcú robiť a čo budú robiť. Bol by som zvedavý na výsledky ankety, či ľudí na súčasné povolanie pripravila stredná škola, prípadne vysoká škola. Či robia to, čo sa vyučili.
    v prvom rade si polož otázku, či chceš ísť na vysokú školu. Ak áno, treba ti aspoň predstavu, akého zamerania. A podľa tvojej predstavy o VŠ sa rozhodneš pre strednú školu.
    Ak nemáš predstavu, gymnázium je univerzálna voľba. Môžeš ísť odtiaľ na medicínu aj na hutníctvo
    Elektrotechnika je myslím dobrý začiatok. Dobrý predpoklad pre väčšinu vysokých škôl technického/strojárskeho zamerania.
    Ako si prišiel na obchodnú akadémiu? Teba baví účtovanie? Ekonomika, marketing? Nejak som to nezachytil v tvojich vlastnostiach a schopnostiach. Radšej zabudni. Pravdepodobne ti to v živote nikdy nebude treba. Máloktorý z chalanov z OA robí účtovníka, ekonóma.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Pokiaľ ide o strednú školu a v Prešove: SPŠE na Plzenskej. Je tam i odbor informatika.
    P.S. vychodil som ju - ale vtedy ešte informatika nebola - len silnoprúd...
    http://www.spse-po.sk/public/index.p...id=5&Itemid=26
    Naposledy upravil taiko : 09.11.14 at 19:33

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Ak nechceš celý život zapájať kábliky a byť závislý na štikačkách v robotovni novodobých otrokárov, tak veru gymnázium a výška a živiť sa sám, ak si trúfneš.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    taiko nemyslim, ze gymnazium je zarukou. Najdolezitejsie je podla mna chciet, ist si za svojim a hlavne sa robit nieco co ho bavi
    alaya1 gymnazium je dobre riesenie aj pre tych, ktori v 14 rokoch nevedia, co chcu.
    taiko hmmmmmm, to si nemyslim. Ta Tvoja prva rada bola lepsia. Mal by sa poradit a vybrat si dobre uz teraz.
    kukučka Ja som nepísala o záruke, ale o výške a samostatnosti. No a pred výškou najlepšie gympel, či to už dnes neplatí?
    taiko podla mna tp zavisi od toho, aky odbor na tej vyske bude studovany
    marjankaj No neviem, či sa mu bude hodiť elektrotechnická priemyslovka ak potom pôjde študovať na bohosloveckú fakultu.
    alaya1 taiko, 14 rocne deti naozaj nevedia co chcu. Mnohe.
      zbaliť

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    U nás doma sa rieši podobný problém, aj vek sedí. Rozdiel je akurát v tom, že náš je celkom zdatný aj v grafike, už má aj zopár diplomov z rôznych výstav. Problém je, že úroveň priemysloviek v blízkom okolí hodne poklesla. pospájali sa s rôznymi odbornými školami a žiaľ, neprospelo im to. Chvíľu sme uvažovali aj o internáte, to sme nakoniec zavrhli. Vysoká je jasná, a tá stredná bude zrejme gymnázium. Nemám obavy, že by to nezvládol. Čo sa týka počíítačov, tak to doma bežne rozoberá, skladá už niekoľko rokov. Rôzne grafické práce robí jak na bežiacom páse, skúšame niečo so stránkami. Takže ide skôr cestou samoštúdia. Nešpecializuje sa, skúša zatiaľ všetko, na čo nam stačia peniaze
    kukučka Dáška pozri Odevnú Trenčín, tuším zmenili názov, výborná škola a aj pedagógovia, majú veľmi dobrú grafiku, je tam nával, neberú všetkých

    korela je offline (nepripojený) korela

    korela
    Výber strednej školy je mimoriadne dôležitý! Môže človeku jej výber sadnúť, alebo naopak nie. Hlavne ak ten odbor pred ním nikto v rodine neštudoval a púšťa sa tým do úplne novej oblasti. Rovnako dôležitá je kvalita školy, pretože niektoré sú na úrovni učňoviek, čo môže nadaného žiaka zlomiť.
    Východiskom, ak žiak sa učí výborne a nie je pevne vyhranený jeho záujem o nejaký odbor, jediným vhodným riešením je gymnázium. Priemyslovka mu nikdy nedá ten rozsah vedomostí, čo gymnázium. A ťažko sa to dobieha samoštúdiom. Ak ťa bavia predmety, ktoré si vymenoval - matematika, chémia a fyzika, (biológia), to sú tri kľúčové pre štúdium biomedicíny. Veľmi žiadaný odbor súčasnosti a dobre platený, v Amerike na úrovni bankárov a pod. Študuje sa aj na Slovensku, aj ČVUT.
    P.S.
    Nechcem sa chlapca v žiadnom prípade dotknúť, ale zadanie témy mohol napísať i "zúfalý" rodič, pretože výber školy je niekedy veru ťažkým orieškom. Ale nemusí to tak vôbec byť v tomto prípade. Mnohé deti sú veľmi vyspelé i vo vyjadrovaní. Ja to spomínam iba preto, že tu niekto ocenil vlastné zadanie a vychádza i z neho.
    Rodičia si uľahčia tento problém, ak dajú prosperujúce a nadané dieťa hneď na osemročné gymnázium, kvalitnejšia výuka a preskočí sa v 14.r. riešenie výberu povolania. Aj tak sa vždy nájdu študenti VŠ, ktorí prejdú v priebehu štúdia na inú školu buď ešte stále kvôli nevhodnému výberu školy, alebo ich sklame prístup katedry (napr. kostlivci), alebo ju dokončia a študujú ďalšiu.
    blasey ten príspevok som na 100% písal ja ak sa dobre pamätám a to že som ho napísal tak pekne ako niektorí píšu bola asi náhoda.. ako som už písal, bavia ma predmety matematika, chémia a 1/2 fyzika.. biológia mi vôbec nejde a to aj napriek tomu že už dlho bojujem proti svojej lenivosti.. na druhú stranu musím pripomenúť že som základku doslova odflákol.. učil som sa naposledy v 5. ročníku teraz v deviatke sa neučím ale aj napriek tomu mám známky 1 a 2 a ak dobre viem tak sa už priemery na stredné školy neberú.. komentáre pod príspevkom mi aj trochu pripadajú ako boj poradcov kedže každý píše niečo iné.. najčastejšie som tu videl gymnázium ale to asi nebudem zvládať...btw ďakujem za poradu
    korela Dúfam, že svoj potenciál v živote dobre zužitkuješ a zrejme si mal šťastie i na dobrých pedagógov. Inak či už na ZŠ, strednej ale i VŠ to býva väčšinou pedagóg, ktorý nadchne svojho žiaka o zvýšený záujem niektorej oblasti svojou výukou. Určite skôr, ako vlastní rodičia. Mne stačil tiež iba školský výklad matematiky, ale vtedy boli aj iné osnovy. V podstate jeden predmet som sa musela prinútiť učiť, lebo ma nebavil a výklad slabý a druhý, lebo ma učiteľ svojou hlúposťou znechutil.
    Všetci tí, ktorí ti tu odpovedali, ti chceli zaručene čo najlepšie poradiť, vrátane mňa. Všetci sme vychádzali pravdepodobne zo svojich a aj rodičovských skúseností. Necháp to v žiadnom prípade ako preteky, to určite nie. Ešte sa zamysli nad tým, ako využívaš mimoškolský čas, keď nad knihami moc nesedíš, možno tam tkvie odpoveď.
    Si tak mladý, že ani netušíš, čím sa nakoniec budeš profesionálne živiť. Cesty života sú nevyspytateľné. Želám ti, aby si sa našiel čo najskôr.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    pedagogicko - psychologické centrum si skúšal? dal sa otestovať a potom sa rozhodni, čo a ako (moja mladšia dcéra prešla testom, PPC pomohlo vylúčiť niektoré školy a nakoniec úspešné ukončila gymnázium.......

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Solídna úvaha...
    Chlape...Ty sa mi tak páčiš (nerobím si srandu)...

    Strednú si urob akú len chceš, no potom zakotvi v Prešove na http://www.unipo.sk/filozoficka-fakulta
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    alaya1 mas nieco proti FF v PO? Nieco osobne? minusko nie je odomna.
    buchač Mínusko je od niekoho z tria :
    axeco, agape, ercol ...3 IN 1 = JUCH
    Raelizuje sa pravidelne.
    ---------------------------------------------

    Nepochopila si tú úvahu o filozofii? Teda ak sa mňa pýtaš.
    Naopak, chlapec napísal tak vecne a takým štýlom príspevok, že sami bohovô páči.
    Normál filozof...
    alaya1 jaaaaj

    P.S. ty si aky "SERLOK HOLMS"
    ..ja neviem, kto mne rozdava
    buchač Dedukcia proste nepustí...

    Aj Sherlock Holmes tak postupoval...
    -------------------------------------------------

    JUCHOVIA také nevedia ...radšej hodnotia, čo by mali nechať na pokoji.
    taiko a tie vulgarizmy by some si nemohli odpustit pan velkomozny ?
      zbaliť
    jslancik 10.11.14 06:16 odstránil(a) z Porady

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.