Zavrieť

Porady

samozdanenie online prístupu z iného členského štátu

Samozdaňuje sa online prístup napr. nejakého odborného článku zo zahraničia? Nie je mi jasné ako je v tomto prípade určené miesto dodania, pripájam sa na zahraničnú stránku, čiže by to mohlo byť aj zahraničie,alebo je to dodanie do tuzemska? Jedná sa o dodanie služby zdaniteľnej osoby - zdaniteľnej osobe
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mishok je offline (nepripojený) Mishok

    Účtovník, nadšenec, fanúšik slobodného podnikania ...viac Mishok
    prečítaj §15 a §16 ods. 14,15,16,17,18,19

    nezáleží kde je stránka hosťovaná. U teba sa posudzuje sídlo poskytovateľa a miesto dodania.

    Ak by bol poskytovateľ tuzemská zdaniteľná osoba tak fakturuje s DPH (ak je platcom) tuzemskej

    Ale ak je poskytovateľ zahraničná zdaniteľná osoba a poskytuje tuzemskej zdaniteľnej osobe tak sa určí miesto dodania v tuzemsku a ano bude sa samozdaňovať
    Mishok 12.11.14 07:51 priradil do Porady

    samozdanenie online prístupu z iného členského štátu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.