Zavrieť

Porady

Podať dodatočné DPH?

Stala sa nám taká vec:

v marci sme kúpil paletový vozík, dodávateľ nám vystavil doklad o zaplatení zálohy, dostali sme aj dodací list.

Teraz nám prišla faktúra za paletový vozík a dátum dodania je 24.4.2006.

Ja som si však uplatnila DPH v marcovom daňovom, mám podať dodatočné DPH, alebo to môžem nechať tak, dodací list mám s marcovým dátumom, alebo mám zavolať dodávateľovi, nech nám faktúru opraví.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    A reálne Vám ten paletový vozík aj v marci dodali? Ak áno, tak by som ich žiadala o opravu faktúry - so skutočným dátumom dodania z marca.

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    Na základe rozhovoru s dodávateľom, že nám pošle faktúru. Sám nám zavolal, že treba na to spraviť doklad, veď sa blíži DPH (volali sme spolu 21.04.2006).

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    ZuzanaP
    Na základe rozhovoru s dodávateľom, že nám pošle faktúru. Sám nám zavolal, že treba na to spraviť doklad, veď sa blíži DPH (volali sme spolu 21.04.2006).
    Aký je dátum, kedy ste zaplatili zálohu?

    Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

    Ľuba
    No, mám obavu, že DÚ Ti na základe rozhovoru neuzná nárok na odpočet jedine môžno z tej zálohovej platby, pokiaľ máš na ňu doklad.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    ZuzanaP
    23. 03. 2006
    V tom prípade Vám bol dodávateľ povinný vystaviť daňový doklad, kde daňová povinnosť = deň prijatia platby a v apríli vystaviť súhrnnú faktúru, kde daňová povinnosť= deň dodania palety a uhradená záloha /ntt, DPH/ mala byť z tejto faktúry odpočítaná. Nárok na dpočet DPH ste mali v marci.

    monikago je offline (nepripojený) monikago

    monikago
    ZuzanaP
    23. 03. 2006
    žiadaj o zmenu datumu na fakture, ved ste to zaplatili o mesiac dopredu, ak vam nebudu chciet vyhoviet, tak ti neostava nic ine len podat opravne za 3/06

    ANNAP je offline (nepripojený) ANNAP

    ANNAP
    podľa mňa, nemusíš robiť dodatočné priznanie, len si vyžiadaj faktúru k prijatej platbe t.j. 23.3.2006, zú musíš mať lebo nemáš doklad na odpočet

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Vrátim sa ešte k Tvôjmu pôvodnému príspevku, píšeš, že dodávateľ Vám vystavil doklad na zaplatenú zálohu....ten nespĺňa náležitosti § 71potrebné k uplatneniu nároku na odpočet?

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    Už som volala s dodávateľom a ten mi povedal, že hovoril s naším šéfom, ktorý mu mal už asi pred vyše mesiacom nahlásiť údaje pre fakturáciu. Náš šéf akosi na to pozabudol, a s dodávateľom sa dohodol na dátume dodania v 04/2006. Mňa akosi obišli. Občas mám takýchto pozabudnutí dosť.

    Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

    Ľuba
    Ale, ak bola zaplatená záloha v marci (a pravdepodobne aj prijatá druhou stranou), tak to nie je vec dohody, ale trvaj na vystavení dokladu k zálohovej platbe s marcovým dátumom prijatia platby.

    ANNAP je offline (nepripojený) ANNAP

    ANNAP
    ak máš doklad o poskytnutej zálohe trvaj na vystavení faktúry k prijatej platbe máš na to právo a nebudeš musieť robiť dodatočné.

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    Lenže šéfovia sa dohodli na storne (úplnom zrušení, ako keby ani nebol) dokladu k zálohe s tým, že si vystavia len ostré bez zálohových. Nie je to správne, čo im stále tvrdím, ale trvajú na svojom, v tom prípade za to nenesiem zodpovednosť. Len aby si bol toho vedomí aj šéf. Niekedy to máme ťažké so šéfmi.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    ZuzanaP
    Cez pokladňu, on vie, čo si môže dovoliť. Veď je to šéf.
    Neviem o akú sumu ide, či bude vôbec pokutovateľná /do 500 SK/ ak sa podá DDP. Ak nebude pokuta ani do 500 SK nestrácaj s nimi o tom zbytočne nervy, lebo si nepomôžeš, podaj DDP a hotovo. Ak bude vyššia ako 500 SK upozorni ho na to a podaj DDP. S takýmito vecami si jednoducho neporadíme, bohužiaľ, môžeš sa len dostať do problému so šéfom...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.