Zavrieť

Porady

Odpredaj PC zamestnancovej manzelke

Vyradili sme PC z majetku, zostatkova cena bola 0, je cely odpisany. Chceme ho predat manzelke zamestnanca za sumu 50 EUR (je to notebook). Tento teraz potrebujem dostat prec z majetku, urobim zapis 082/022 a nasledne 541/082 ? Potom zauctujem na zaklade zmluvy o predaji pohladavku nasledovne: 315/641 , je tento postup spravny? A nasledne uhradu 211/315, je to tak ok alebo som to domotala??
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    zlatica76 je offline (nepripojený) zlatica76

    zlatica76
    1. vyradenie notebooku - 082/022 (ak je celý odpísaný, neriešiš 541 - nemáš prečo)
    2. vystavenie faktúry - 315 (311) / 641 (nezabudni pripočítať DPH, ak ste platci DPH)
    3. úhrada - 221 / 311(315)

    Sedliacky rozum - ak PC má v účtovníctve hodnotu nula, čokoľvek, čo zaň získam je môj zisk.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    maculienka20 je mozne, ze to urobim cez Kupnu zmluvu (nie fa) ? a aj v zmluve teda musim vymedzit sumu bez dph, dph a sumu spolu, kedze sme platci dph?
    zlatica76 môže byť aj kúpna zmluva, ak obsahuje všetky náležitosti daňového dokladu. Ja som však v praxi vždy preferovala (aj napriek vystavenej kúpnej zmlve) vystavenie aj faktúry - aby to skrátka bolo v systéme. Systémová faktúra by mala obsahovať všetky náležitosti daňového dokladu a preto by to nemal byť problém.
    maculienka20 ok, mas pravdu, aj kvoli dph by som to tusim radsej robila cez system ako hovoris....dakujem !
      zbaliť

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Zamestnancovej manželke(nepodnikateľke) nemusíš vystavovať faktúru. Stačí príjmový doklad aj s DPH, ktorú potom odvedieš štátu.
    KEJKA ano, ale treba dať do ERP.

    Odpredaj PC zamestnancovej manzelke

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.