Zavrieť

Porady

Ako najlepšie vysporiadať preplatok živnostníka v sociálnej poisťovni?

Som živnostník - v januári a vo februári som bola PN, no trvalý príkaz do soc. poisťovne som nezrušila. Teda mám tam 2 mesiace preplatok. Chcela by som trvalý príkaz zrušiť teraz - takže za november a december by som úhradu neposlala. Vypáruje sa mi vzniknutý preplatok zo začiatku roka automaticky? Môžu mi v soc. poist. udeliť nejaké sankcie? Alebo je nejaký lepši spôsob? Nechcela by som im platiť peniaze navyše a potom čakať kým mi ich vrátia a budem ich ešte aj zdaňovať.... Ďakujem
6 komentárov     zbaliť
Mila123 preBoha!!!! aké sankcie!!!!!
ninka24 mala som na mysli, či ma nebudú sankcionovať, ak im ten preddavok za 11 a 12 / 2014 nezaplatím....aj keď za 01 a 02 tam mám preplatok... pri soc. poist. by ma už asi nič neprekvapilo... tak sa len snažím nájsť optimálny spôsob ako to vyriešiť...
Mila123 žiadosť to vyrieši, neplať teraz 2 mesiace poistné.....
ninka24 takže žiadosť o preúčtovanie a nezaplatím..
Mila123 áno, to stačí, žiadosť môžeš podať i už dnes
ninka24 Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    Ja som bol PN pár dní, niekedy pred 5 rokmi, nič som nerušil - trvalé príkazy, požiadal som SP o vrátenie a oni to aj vypočítali a poslali späť na účet.
    Nič, len rukou napísané, že ich žiadam o vrátenie alikvótnej čiastky za obdobie PN.

    Ako najlepšie vysporiadať preplatok živnostníka v sociálnej poisťovni?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.