Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    šak im nasyp normálne na parapet nie za sieťku
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft Sýkorkám nesypať - radšej kus loja, alebo kožku zo slaniny na povrázok zavesiť - po tom pôjdu.
    buchač Susedom nasypať pár brokov do riti...

    Keby neprikrmovali, tak by sýkorky nenalietavali.
    misoft Tie broky - celkom dobrý nápad.
    "Zajac, a čo vytláčaš? Jebáky, jebáky?"
    "Nie! BROKY!"
    korela Ja im dávam, čo mám, na parapet. Momentálne majú kukuričnú múku na polentu. Vodu majú v širokom kelímku tiež. Počúvam ich celý deň, je to príjemné. Keďže parapet je oplechovaný. Pôjdem do obchodu, dokúpim semená, kúpim loj, slaninu solenú im nechcem dávať. Ale raz visel loj celú zimu, nikto ho nechcel.
    buchač Susedia, bývajúci nado mnou, prisypávajú a aj dajaký oný visí...

    Sýkorky sa drbú aj na mojom balkóne...kadia statočne.
    Pritom o pár metrov nižšie sú kontajnery, kde môžu zobať do sýtosti.
    korela Aj to oné. Ja zatiaľ problém nemám, ale to je jediný priestor, kde sa mačky k nim nedostanú. A ani im to vietor nesfúkne, je to v závetrí. Keď začnú byť škodné, jedlo im presuniem. Ale v podstate nemám kde, lebo tých mačiek v okolí je tu požehnane. A susedov neohrozujem.
      zbaliť

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Zavesiť lojové gule.Ja ich tu mám kopu,dávam aj slnečnicu,za mesiac vyďobú viac ako 30kg (40€ ) a nikdy mi nešli na sieťku.Tohto roku tu mám drobnučké sýkorky uhliarky (telíčko tak 5-6cm) a sú také odvážne,že bratovi sadli na plece,keď im vešal naplnené kŕmitko na strom
    BTW,tú sieťku máš proti hmyzu? Tak ju daj dole na zimu,či?
    lujza.j pekné divadlo to musí byť...takto na záhrade RD....ja iba jednu zimu na balkone....na jar ma vyfackala realita....šecko o kadené....
    arizona ja mam povesane lojove gule na zabradli balkona zvonka. A aj po zahrade po stromoch. Najedia sa do sytost a ziadnu neplechu nerobia,ani sietky nenicia.

    mareko je offline (nepripojený) mareko

    mareko
    Ja mám na všetkých oknách v rohoch povešané igelitky a alobal postrihané na pásiky. Všetky sieťky potrhané a dierky poprelepované priesvitnou izolepou. Tie mušky zachytené v sieťkach im chutia oveľa viac ako loj, či čokoľvek iné

    Ako zabrániť sýkorkám - zobákom trhajú ochrannú sieťku na oknách !

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.