Zavrieť

Porady

Parkovisko na sidlisku s napisom na stene zakaz parkovania budete odtiahnuti

Zdravim Vas, v noci sa rozhodol nejaky dobrak zo susedstva nastriekat sprejom cervenou farbou na stenu zakaz parkovania, budete odtiahnuti. Mna zaujima nasledovne, pokial motorove vozidlo neprekaza v prejazde inemu vozidlu z garaze, maju narok majitelia garazi, poziadat odtahovu sluzbu? Pytam sa preto lebo, pred vstupom do garazi v tvare stvorca nie je dopravna znacka zakaz parkovania, ani zltou farbou ohranicenie zakazu parkovania. Je mozne tohto dobraka nahlasit na policiu aby ten napis na vlastne naklady vymazal? Nie niesom majitelom garazi, len ma to stve, lebo ked vyjdem na balkon cerveny napis mi ihned udre do oci a je to neprijemne. Urcite to niekto urobil zo susedstva. Mimo tych garazi sa nachadza aj ine parkovisko, to je permanentne preplnene a ludia casto krat v neskorych nocnych hodinach obsadzuju volne kuty majitelov garazi v tvare stvorca.
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  Chobot je teraz online Chobot

  Chobot
  Nastriekaná značka na stenu nie je oficiálne dopravné značenie. Nech tam nastriekal čokoľvek, môže to byť považované za rovnaký čin, ako keď grafiťák alebo tagger nastrieka na stenu svoje čarbanice a poškodí tým stenu či múr. Ak vieš, kto to bol, môžeš ho skúsiť nahlásiť polícii za poškodenie fasády. Akurát že polícia neprikáže páchateľovi to odstrániť, ale môže ho stíhať za prečin poškodzovania cudzej veci.

  Nepíšeš, či si vlastníkom budovy ktorej stenu popísali. Ak nie, ako sa k tomu stavia majiteľ (alebo správca)? To, že to tebe vadí pri pohľade z balkóna neznamená, že je vlastník budovy povinný to odstrániť. Ak to nevadí jemu, neviem, či vôbec budú páchateľa stíhať.

  Ešte k tej značke - takto pirátsky umiestnená značka nemá žiadnu váhu. Polícia by ju nemala vôbec považovať za dopravné značenie a sankcionovať autá na jej základe. Iné je, ak je tam napr. výjazd z garáže. Je jedno, ako je široký, autá nesmú stáť ani len na časti výjazdu, aj keby zostal napr. jeden pruh pre výjazd voľný. Možno foto by pomohlo, aby sme si vedeli predstaviť konkrétnu situáciu.

  ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

  ivka70
  Ak cudzie auta obsadzuju sukromne parkovacie miesta majitelov garazi, mozu byt odtiahnuti.
  Co sa tyka napisu nastriekaneho na stene, to moze ziadat majitel steny o odstranenie, ale asi nedokaze najst skutocneho vinnika, ktory napis nastriekal.
  Moze dat oznamenie na neznameho pachatelela za pomalovnaie steny, ale odstranit napis asi ostane na nom, max. mu to moze zaplatit poistovna z poistky budovy, ak sa na to poistenie vztahuje.
  arizona 27.11.14 09:17 odstránil(a) z Porady

  Parkovisko na sidlisku s napisom na stene zakaz parkovania budete odtiahnuti

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.